6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bodrum İzmir Otobüs Bileti

Bodrum İzmir otobüs bileti, seferleri, en ucuz bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! En kaliteli Bodrum İzmir otobüs firmaları ile ucuz bilet satın alın!

Büyük İskender'in Persler'i Anadolu'dan kovmasıyla diğer İonia kentleriyle birlikte Ephesos da özgürlüğüne kavuştu. Büyük İskender'in ölümünden sonra yöre Lysimakhoslun egemenliğine girdi. Lysimakhos, kenti yeniden Pion (Panayır) ve Koressos (Bülbül) dağları arasına taşıdı ve eşi Arsinoe'nin adını vererek Arsinoeia dedi (iö. 3. yy). Lysimakhos'un ölümünden sonra Seleukoslar ile Ptolemaioslar arasındaki egemenlik çatışmalarına sahne oldu. MÖ. 188'de Bergama Krallığının, MÖ. 133'te ise Roma'nın yönetimine girdi.

Asia Eyaletinin zengin kentlerinden biriydi. Romalı tüccarların rağbet ettiği. İonia'nın bu ticaret merkezi denuz yoluyla birçok deniz aşırı ülkeyle ticari ve kültürel ilişki kurabiliyordu. Ancak, Pontos Kralı Mithidatesi destekleyince Romalı Komutan Sulla tarafından ağır biçimde cezalandırıldı. Bu kez. Antonius ile Octaviaus arasındaki savaşta, Antonius'un tarafını tuttu. Romalı komutan Ephesos'a geldiğinde ziyafetler verdi, şenlikler yaptı, Kleopatra da yardım için 200 gemisiyle Ephesos Limanı önüne geldi. Octavianus. Actium Savaşı nı kazanıp Augustus adıyla imparator ilan edilince kent için parlak bir dönem başladı, imparatorluğun ilk 10 yılında Asia Eyaleti, konsüllük; prokonsüllükle yönetildi. Sonraki yıllarda 1 yıl için seçilen valiler eyaletin başına getirildi. 

Bodrum - İZMİR otobüs biletleri, ortalama 38.67 TL'ye satılmaktadır. Bu hatta ortalama 4 firma, günde 6 sefer yapmaktadır.

Bodrum - İZMİR arası yaklaşık olarak 249 km olup ortalama yolculuk 3 saat 1 dakika sürmektedir.

Bodrum - İzmir seyahatiniz için harita bilgileri, Bodrum için 37.03534 kuzey enlemi, 27.43029 doğu boylamı ve İzmir için 38.41885 kuzey enlemi, 27.12872 doğu boylamı olarak belirlenmiştir.

Bodrum - İzmir seferi için kalkış noktaları ise Bodrum için Akyaka, Dalaman, Datça, Köyceğiz, Marmaris, Milas, Muğla, Gölbaşı, Turgutreis, Yalıkavak, Yatağan ve İzmir için Aliağa, Bergama, Çandarlı, Çeşme, Dikili, Gümüldür, Menemen, Özdere, Seferihisar, Selçuk, Urla, Ürkmez, Salihleraltı noktalarıdır.

Bodrum - İZMİR haritası

En uygun fiyatlarla Bodrum - İZMİR otobüs biletleri ClickBus.com.tr'de! Tek yapmanız gereken arama kutusunda nereden nereye kısmını doldurmak ve Bodrum - İZMİR seferlerini aramak. Kredi kartı veya banka kartıyla Bodrum - İZMİR seferiniz için biletinizi ClickBus.com.tr'den online satın alabilirsiniz.