6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

Bodrum'a giden otobüs seferleri

Diğer Bodrum seferleri için arama kutucuğunda nereden nereye gideceğinizi ve seyahat tarihinizi girip Bilet Ara tuşuna basmanız yeterlidir.

Bodrum otobüs bileti, seferleri ve otobüs firmaları, bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! Bodrum’a giden otobüs firmaları biletlerini karşılaştırarak online satın alın!

Eski adı Halikarnassos olan Bodrum günümüzde ülkemizin en önemli turizm merkezlerinden biridir. İlçe hem merkezi hem de çevre beldeleri ile yerli ve yabancı birçok turistin ilgisini çekmektedir. Özellikle yazın nüfusu oldukça artan ilçeye hava ulaşımı Bodrum-Milas Havaalanı ile sağlanmaktadır. Karadan ise İzmir üzerinden tabelalar takip edilerek kolayca ulaşılabilir. Bodrum merkez’den kalkan toplu taşıma araçları ile de çevre beldelere ve koylara gidilebilir. Bodrum Muğla ilinin batısından yer alır, nüfusu ise 150 bini bulmuştur.

Otobüs firmalarını inceleyin!

Tarihçe

Bodrum’un tarihi milattan önceye kadar uzanır. Meşhur Yunan tarihçi Heredot’a göre Bodrum’u Dor’lar kurmuştur. Ardından gelen medeniyetler ile ilçe daha da genişlemiştir. geçmişi ilk çağlara kadar uzanır. Dünyanın yedi harikasından biri olarak gösterilen Halikarnas Mozolesi Bodrum’da yaptırılmıştır. Kral Mausolos için karısı ve kız kardeşi tarafından yaptırılan bu büyük mezar günümüzde açık hava müzesi olarak düzenlenmiştir. Bu mozole depremler ve istilalar ile zamanla yıkılmış ve zarar görmüştür. Buradan çıkan mermerler Bodrum kalesinin yapımında kullanılmıştır. Bodrum kalesi Hristayan Şovalyeler tarafından yüz yıllık bir süre içerisinde yapımıştır. Kale üç tarafı denizle çevrili yarımada bir kayalık üzerine kurulmuştur ve kara ile sadece kuzey tarafından bağlantılıdır.

Onbirinci yüzyılda Türklerin olan Bodrum I.Haçlı savaşları sırasından Hristiyanlar tarafından ele geçirilmiştir. Daha sonra ilk olarak II.Mehmed tarafından kuşatılmıştır fakat bölgenin tamamen Osmanlı toprağına katılması Kanuni Sultan Süleyman dönemine denk gelmektedir. Halikarnassos ismi Cumhuriyetin ilanından sonra Bodrum olarak değiştirilmiştir.

Clickbus.com.tr üzerinden İstanbul Bodrum otobüs bileti alırken en ucuz firmalar listelenir ve bu şekilde İstanbul Bodrum otobüs bileti alımınızı yapabilirsiniz.

Bodrum’da Görmeniz Gereken Yerler

Bodrum’da gezilecek ve görülecek oldukça fazla yer var. Öncelikle Bodrum’a ilk defa gidiyorsanız ilçenin merkezini dolaşabilirsiniz. Merkez’de gezerken ilk olarak Dünyanın ikinci en büyük Sualtı Arkeoloji Merkezi’nin bulunduğu Bodrum kalesini gezebilirsiniz. Bu kale birçok kültür ve sanat etkinliğine de ev sahipliğiğ yapmaktadır. Limanda bulunan tekneler ile günlük koy gezileri yapabilir, dalış tekneleri ile Bodrum’un sualtı güzelliklerini keşfedebilirsiniz. Bodrum’a gitmişken yılda 100 bin kişinin ziyaret ettiği Zeki Müren müzesini gezmeden olmaz. Adı artık Bodrum ile özdeşleşen Zeki Müren ilçe halkı tarafından o kadar çok sevildi ki bir koya onun adını verdiler.

Bodrum’a gittiğinizde özellikle çevre koyları gezmenizi tavsiye ediyoruz. Gümüşlük, Bitez, Turgutreis, Gümbet, Yalıkavak, Göltürkbükü son zamanların popüler ve bir o kadar da görülmesi gereken yerleri. Denize girmek için birbirinden güzel plajlara ev sahipliği yapan ilçede Akyarlar, Karaincir, Palamut, Aspat ve Günbatımı plajlarını özellikle tavsiye ediyoruz.Tarihi yerler olarak da başta Bodrum kalesi olmak üzere Bodrum sarnıçları, Osmanlı tersanesi, yel değirmenleri ve Halikarnas Amfitiyatrosu görmeniz gereken yerler arasındadır.

Bodrum’dn bahsederken Cevat Şakir Kabaağaçlı’dan bahsetmeden olmaz. Sizin bildiğiniz ismiyle Halikarnas Balıkçısından! Deniz hikayeleri ile tanınan ünlü yazar konuları daha çok Ege ve Akdenizde gerçekleşen deniz olaylarından çıkarırdı. Cevat Şakir’in Bodrum’da yaşadığı yıllar hikayelerine büyük ilham kaynağı olmuştur. Hatta ilk mavi yolculuğu yazar ve arkadaşları gerçekleştirmişlerdir. Halikarnas Balıkçısı’nın büstü Bodrum’a gidenlerin gözünden kaçmaz.

Bodrum’a Nasıl Gidilir?

ClickBus otobüs seferlerini ayağınıza getiriyor. Artık Bodrum’a seyahat etmek ClickBus ile çok kolay!

Tek yapmanız gereken ClickBus.com.tr’ye girmek ve Bodrum’a yolculuk yapmak için istediğiniz tarihi seçmek. Sitemiz Bodrum’a giden tüm firmaları liste halinde size sunacaktır. Tek yapmanız gereken size uyan fiyatı ve tarihi seçerek koltuk tercihinizi yapmaktır. Ardından güvenli ödeme sistemimiz ile ödemenizi kolayca yapabilirsiniz.

Bodrum online otobüs bileti satışında en çok rağbet edilen site olan Clickbus.com.tr’yi tercih ederek Bodrum biletinizi ucuza almış olursunuz. www.neredennereye.com/ucak-bileti


Bodrum'a giden otobüs firmaları
Adıyaman Gülaras
Aksu Turizm
Fethiye Seyahat
Isparta Petrol
Karadeveci Turizm
Lider Adana
Metro Turizm
Özlem Diyarbakır
Ses Turizm
Star Batman
Ulusoy Turizm
Varan Turizm
Yeni Adana Turizm