6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

Bolu Otobüs Firmaları, Seferleri, Bilet Fiyatları, Telefon Numaraları ve En Ucuz Bolu Otobüs Bileti ClickBus.com.tr'de!

Hitit İmparatorluğu’nun sınırları içinde olan Bolu sırası ile Frigya ve Lidya krallıklarına bağlanmış, M.S. IV. yüzyılda Lidya ile beraber İran İmparatorluğu’nun egemenliği altına girmiştir. M.Ö. IV. yüzyılda bu topraklan Büyük İskender, Makedonya imparatorluğuna katmıştı. Bolu ve çevresi ikinci Osmanlı Padişahı Orhan Gazi tarafından fethedilmiştir.

Bolu’ya giden otobüs firmaları

Görülecek Yerler

TARİHİ KALINTILAR

ÜSKÜBÜ (Konuralp)

Düzce’nin kuzeyinde M.S. ikinci yüzyılda imparator Hadriyanus döneminden kalan kent kalıntıları. Önemli bölümlerden tiyatro 100 metre uzunluk 74 metre genişliktedir, iki büyük parça mozaik ve surlar ile Roma devri köprüsü görülecek kalıntılardır.

HALIHİSARI

Bolu’nun 5 km. kuzeyindedir. Britinya döneminden kalma surlar ve yerleşim yerleri kalıntıları görülebilir.

CAMİLER

BÜYÜK CAMİ

Yıldırım Beyazıt zamanında ahşap olarak yapılmış yakın tarihte halk yardımıyla bugünkü haline getirilmiştir, içi Türk motifleriyle süslü çinilerle kaplıdır.

KARAKÖY CAMİİ

Musa Paşanın annesi tarafından 1529 yılında yaptırıldığı kapı kitabesinde yazılıdır. 1944 depreminde büyük hasar görmüştür.

KADI CAMİİ

Demirtaş Paşanın oğlu Mehmet Bey tarafından yaptırılmıştır. Kapısı ve minaresi bir sanat şaheseridir.

MUSA PAŞA CAMİİ Bclu.’nun 5 km. güneyinde Kaplıcalar bölgesindedir. İsfendiyaroğullarından İbrahim beyin oğlu Kızıl Ahmet.bey zade Musa Paşa tarafından yaptırılmıştır.

YILDIRIM BEYAZIT CAMİİ

Yıldırım Beyazıt zamanında yapılmıştır. Tek kubbeli tek minareli çok güzel bir yapıdır.

Bolu otobüs bileti alırken Clickbus.com.tr artık yanı başınızda! Biletinizi aratın ve en ucuz Bolu otobüs firmaları, fiyatlarına göre listelensin.

Karayolu

Ancak karayolundan gidilebilir. Uluslararası (E-5) asfaltı üzerinde olan ve günün her saatinde sayısız otobüs geçen Bolu; Adana’ya 675, Ankara’ya 192 Bursa’ya 270, Eskişehir'e 292 İstanbul’a 248, İzmir’e 626

Kayseri’ye 508, Muğla’ya 856 Siirt’e 1269, Trabzon'a 905 kilometre uzaklıktadır.

GENEL DURUM

Denizden yüksekliği 725 metre olan Bolu’da yurdun en geniş ormanları il sınırları içinde olduğundan, hava rutubetli ve bol yağmurludur. Yaz ayları fazla sıcak olmaz. Ortalama sıcaklık 25 derecedir. Bazen ağustos ayında 35 dereceye yükseldiği olur.

YAĞMUR:

Yaz ayları az yağışlıdır. İlkbahar ve sonbaharda çok yağmur yağar. Bol sis olur.

RÜZGAR:

Her gün rüzgar batıdan, fırtınalar ise güney - güneydoğudan eser.

HAVA DURUMU:

Yılın 60-70 günü tam güneşli, 180-190 günü parçalı bulutlu, 100-110 günü kapalı ve yağışlı geçer.

Bolu otobüs firmaları ve bu firmaların bilgileri Clickbus.com.tr’de! En ucuz online bilet fiyatları ile Bolu otobüs biletinizi sorgulayın ve dilediğiniz firmadan biletinizi satın alın! neredennereye.com/otobus-bileti/