6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Burdur Konya Otobüs Bileti

BURDUR Konya otobüs bileti, seferleri, en ucuz bilet fiyatları Clickbus.com.tr’de! En kaliteli BURDUR Konya otobüs firmaları ile ucuz bilet satın alın!

Selimiye Camisi: Mevlâna Türbesi ve Müzesi yanındadır. Osmanlı Sultanı II. Selim tarafından Şehzâde ve Konya Valisi iken başlatılan cami ancak 1570 yılında padişahlığı sırasında tamamlanmıştır. 1685 ve 1816 yılı onaranlarından sonra son onarım mermer işlemeleriyle birlikte 1914 yılında Mimar Muzaffer (1881-1920) tarafından yapılmıştır.

Osmanlı klâsik mimarî üslûbunun Konya’daki en güzel bir örneğidir. İstanbul’ daki Fatih Camisine benzer. Kesme taştan yapılmıştır. Caminin kuzeyinde yuvarlak 6 sütunlu ve 7 kubbeli son cemaat yeri bulunmaktadır. Üç kapılıdır. Kuzeydeki tarihsiz yazıt ile büyük mermer kapısı işlemelidir. Sağ kapıda «Camideki mümin sudaki balık gibidir, ondan zevk alır.» ve sol kapıda ise «Camideki münafık kafeste bunalan kuş gibidir.» anlamında yazılar yer almıştır. Sağda ve solda tek şeref eli iki minaresi yükselir. Yüksek ve büyük kubbesi kalın iki fil ayağı üzerine oturmuş olup yanlarda ufak kubbeler desteklemektedir. Doğu ve batı yönlerinde birer kapı daha bulunmaktadır. Mihrabı kurşuni renkli mermer, mimberi ise beyaz renkli mermer işlemeli olup taş işçiliğinin güzel birer örneğidir. Caminin sağ gerisinde ve güney duvarına bitişik yerde Yusuf Ağa Kütüphanesi (1795) bulunmaktadır.

BURDUR - KONYA otobüs biletleri, ortalama 58.29 TL'ye satılmaktadır. Bu hatta ortalama 6 firma, günde 7 sefer yapmaktadır.

BURDUR - KONYA arası yaklaşık olarak 339 km olup ortalama yolculuk 4 saat 14 dakika sürmektedir.

Burdur - Konya seyahatiniz için harita bilgileri, Burdur için 37.72691 kuzey enlemi, 30.28888 doğu boylamı ve Konya için 37.86667 kuzey enlemi, 32.48333 doğu boylamı olarak belirlenmiştir.

Burdur - Konya seferi için kalkış noktaları ise Burdur için Bucak, Gölhisar, Çavdır, Karamanlı, Tefenni ve Konya için Akşehir, Beyşehir, Cihanbeyli, Ereğli, Ilgın, Kadınhanı, Bozkır, Doğanhisar, Hüyük, Kulu, Seydişehir, Soğukkuyu, kulumakas, Konyakarapınar noktalarıdır.

BURDUR - KONYA haritası

En uygun fiyatlarla BURDUR - KONYA otobüs biletleri ClickBus.com.tr'de! Tek yapmanız gereken arama kutusunda nereden nereye kısmını doldurmak ve BURDUR - KONYA seferlerini aramak. Kredi kartı veya banka kartıyla BURDUR - KONYA seferiniz için biletinizi ClickBus.com.tr'den online satın alabilirsiniz.