6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

BURDUR'a giden otobüs seferleri

Diğer BURDUR seferleri için arama kutucuğunda nereden nereye gideceğinizi ve seyahat tarihinizi girip Bilet Ara tuşuna basmanız yeterlidir.

Burdur otobüs bileti, seferleri ve otobüs firmaları, bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! Burdur’a giden otobüs firmaları biletlerini karşılaştırarak online satın alın!

Akdeniz’in güzel ili Burdur’a seyahatinizde tarihe bir yolculuk yapabilir, doğal güzelliklerin ve doğanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Otobüs firmalarını inceleyin!

Tarihçe

Burdur’a Klasik Grek Çağı’nda Psidya ismi verilmiştir. Türklerle 1071 yılında Malazgirt Savaşı’nda tanışan Burdur, sonrasında Türk egemenliği altında kalmıştır. Anadolu Selçuklulardan sonra bölgeye Hamitoğlu Beyliği yerleşmiş, sonrasında Burdur 1391 yılında Osmanlı topraklarına katılmıştır.

Burdur’da Görmeniz Gereken Yerler

HACILAR

Burdur’a 24 kilometre uzaklıkta Tefenni yolu üzerindedir. 1957 yılında yapılan kazılarla ortaya çıkarılmış 7-8 bin yıllık kalıntılar.

AĞLASUN (Sağalassus)

Burdur’un 33 kilometre doğusunda Ağlasun ilçesinin 7 kilometre kuzey doğusundadır. Yunan çağında Pisidia’nın başkentinden tiyatro, kale kalıntıları ve lahitler görülebilir. Gerçek kazılar yapılmamıştır.

DÜĞER (Tymbrianassus)

Hacılar köyünün 10 kilometre batısında bulunan Yaraslı gölünün doğu kıyısındaki yarımadadır. Frig kültürünü yansıtan pişmiş toprak parçaları ve bir mabet kalıntısı bulunmuştur.

Clickbus üzerinden İstanbul Burdur otobüs bileti alırken en ucuz firmalar listelenir ve bu şekilde İstanbul Burdur otobüs bileti alımınızı yapabilirsiniz.

GÖKHİSAR (Kibyra)

Burdur’a uzaklığı 110 kilometredir. Gölhisar ilçesinin Hor- zum mahallesindedir. Pek yüksek olmayan üç tepecik üzerine kurulmuş bu eski kentten ortaya çıkarılanlar tiyatro - Agora - stadyum ve Odeondur.

ÇAMLIK (Kremna)

Burdur’un 60 kilometre Bucak ilçesinin 15 kilometre uzağındadır. Taş yığınları halindedir.

ONOCAK TÜRBESİ Yeşilova ilçesine bağlı Burdur’a 50 kilometre uzaklıkta Onocak köyündedir. Burdur çevresindeki en eski ruh sağlığı merkezi olarak kabul edilir.

İNCİR HANI

Bucak ilçesinin 7 kilometre batısındadır. Çok haraptır.

SUSUZ HAN

Bucak ilçesine bağlı Susuz köyündedir. Selçuk sanatının değerli eserlerindendir.

CAMİLER

DİVANBABA CAMİİ Değirmenler mahallesindedir. Ne zaman yapıldığı belli değildir. Minare kitabesinde 1775 yılında yapıldığını belirten bir kayıt görülmüştür.

ULUCAMİ

Pazar mahallesinde kente hakim bir tepe üzerindedir Depremde yıkılan minaresindeki kayıtlara göre 1300 yılında yapıldığı anlaşılmaktadır. 1748’de Çelik Mehmet Paşa yeniden tamir ve ihya ettirmiştir.

TAŞ

Yenice mahallesindedir. Hacı Molla Ah tarafından 1782 yılında yaptırılmıştır.

Burdur’un Bucak ilçesinde bulunan Keraitae Antik Kenti’yle Burdur gezinize başlayabilirsiniz. Bu antik kent aynı zamanda Sagalaasos Antik Kentine de yakınlığıyla pek çok turiste ev sahipliği yapmaktadır.

Ticaretin yapıldığı Burdur’daki İncirhan Kervansarayı ziyaret etmekten keyif alacağınız tarihi miraslardan biridir.

Burdur tarihine bir yolculuk yapmak isterseniz pek çok tarihi eserin yer aldığı Burdur Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Burdur’a Nasıl Gidilir?

Akdeniz Bölgesi’nde bulunan Burdur’a otobüs bileti almak için ClickBus.com.tr’de Burdur seferlerini listeleyebilir, Ulusoy Turizm ve daha pek çok firma arasından seçiminizi yapıp, en uygun fiyatlarla Burdur otobüs bileti satın alabilirsiniz.  www.neredennereye.com/ucak-bileti


BURDUR'a giden otobüs firmaları
Antalya Toros Turizm
Balıkesir Uludağ
Esadaş
Fethiye Seyahat
Güney Akdeniz Seyahat
Has Diyarbakır
Iğdırlı Turizm
İsmail Ayaz
Metro Turizm
Şanal Turizm
Ses Turizm
Ulusoy Turizm
Yeni Diyarbakır Seyahat
BURDUR'a bağlı otogarlar
Bucak Otogarı
Burdur Otogarı
Gölhisar Otogarı
Çavdır Otogarı
Karamanlı Otogarı
Tefenni Otogarı