6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

Burdur Otobüs Firmaları, Seferleri, Bilet Fiyatları, Telefon Numaraları ve En Ucuz Burdur Otobüs Bileti ClickBus.com.tr'de!

Yurdumuzun göller bölgesindeki bu kenti (Polydorion) adıyla Romalılar devrinde kurulduğu sanınır.

Çok sonraları Burdur bölgesinde yerleşen Türk kavimleri, Pisidya devletini kurdular. Sonunda Osmanlı İmparatorluğu’na dahil oldular.

Burdur’a giden otobüs firmaları

DOĞAL GÜZELLİKLER

İNSUYU

Burdur’dan Antalya’ya giden asfaltın 14 üncü kilometresin- dedir. Suyunun şeker hastalığına iyi geldiği söylenir. İçinde akarsu ve 9 gölün bulunduğu bu ilginç mağaranın uzunluğu 597 metredir.

BURDUR GÖLÜ

İldeki 14 gölden en büyüğüdür. 186 kilometrekare olup kente 8 kilometre uzaklıktadır. Çendik Plaj ve gazinosu buradadır.

SALDA GÖLÜ

Denizli yolu üzerinde Yeşilova’ya 5 kilometre uzaklıktadır. Etrafı ormanlarla çevrili tatlı sulu bir göldür. Sazan balığı boldur.

AKSU KANYONU

Aksu nehri üzerinde 5 kilometre uzunluk 60 - 100 metre derinlik ve 5-7 metre genişlikte akarsuyun açtığı görülmeye değer bir geçit. Kargı köyü yakınlarında Kargıkısığı adıyla anılan yerden başlar. Bucak ilçesinden dar bir orman yoluyla gidilebilir.

Yukarıdaki bilet arama motoru ile Burdur otobüs firmaları karşılaştırılabilir ve bilet fiyatları listelenebilir. Böylece Burdur’a giden en ucuz otobüs firmaları listesi karşınıza çıkar.

AZİZİYE ORMANLARI

İl merkezine 60 kilometre uzaklıktadır. Her taraf çam ormanlarıyla kaplıdır.

SUSAMLIKTEPE

Kent içinde Subaşı adı verilen modern tesislerin ve Şehir Gazinosu’nun bulunduğu mesire yeri.

ŞİFALI SULAR

ÇERÇİN İÇMESİ

Burdurun 14 kilometre Kuzey Doğusunda Çerçin köyündedir. Aktığı yerlerde kırmızı çökelek bırakır. Mide ve böbrek hastalıklarına iyi gelir.

BARUTLU SU

Tefenni ilçe merkezine 7 kilometre uzaklıkta olan (eski adıyla Sıtma Suyu) bu şifalı su pek bol değildir. İçimi çok hafiftir. Bol bol içilebilir. Böbrek kumu ve taşını düşürür.

GENEL DURUM

Denizden yüksekliği 975 metre olan yurdun göller bölgesindeki bu ilimizde yaz ayları gündüz sıcak geceleri ise oldukça serin geçer. Gündüz ortalaması 22- 25, gece ortalaması ise 10-12 derecedir. Ağustos en sıcak aydır. Isının 39 dereceye kadar yükseldiği olur.

YAĞMUR:

Ara sıra sağanak halinde yağmur görülürse de haziranla eylül arası kurak geçer.

RÜZGAR:

Yazın hafif esintili havalar olur. Daha çok Güneydoğu'dan esen rüzgarlar hissedilir.

HAVA DURUMU :

Yılın 120-130 günü tam güneşli, 160-170 günü parçalı bulutlu ve 60-70 günü de kapalı ve yağışlı geçer.

Burdur otobüs firmaları ve bu firmaların bilgileri Clickbus.com.tr’de! En ucuz online bilet fiyatları ile Burdur otobüs biletinizi sorgulayın ve dilediğiniz firmadan biletinizi satın alın! neredennereye.com/otobus-bileti/