6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bursa Eskişehir Otobüs Bileti

Bursa Eskişehir otobüs bileti, seferleri, en ucuz bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! En kaliteli Bursa Eskişehir otobüs firmaları ile ucuz bilet satın alın!

Dorylaeum adlı Frigia şehrinin üzerine kurulmuştur. Roma ve Bizanslılar zamanında en parlak durumdaydı. 1073 yılında Selçukluların eline geçmiştir. Dorylaeum kalıntılarının oluşu nedeniyle Türkler şehrin adım Eskişehir olarak değiştirdiler. 1097 yılında Selçuklu Sultam I. Kılıçaslan ile I’inci Haçlı Ordusu arasında Dorylaion Meydan Savaşma sahne olmuştur. 1147 yılında Selçuklu Sultanı I. Mesut, Alman İmparatoru Konrad'ı Haçlı Ordusu başında yenmiştir. 1175 yılında şehri alan Bizans imparatoru Manuel Comnenos’u Selçuklu Sultanı II. Kılıçaslan Miyokefalon savaşında yenerek Eskişehir’i kurtarmıştır. Eskişehir böylelikle 1176 yılında kesin olarak Türklerin eline geçmiştir. Osmanlı devleti uç beyliği iken 1289 yılında Osmanlıların eline geçmiştir, ilkönce Ankara’da, sonra Kütahya’da bulunan Anadolu Beylerbeyliğine bağlı Sultanönü adlı sancak merkezi; 1841 yılında Hüdavendigar, XIX. yüzyıl sonunda Kütahya sancağına bağlı ilçe olmuştur. I. Dünya Savaşında bağımsız sancak merkezi haline gelmiştir.

23 Nisan 1920 tarihinde ilk Meclise seçilen Eskişehir milletvekilleri Emin Sazak, Abdullah Azmi, Eyüp Sabri, Hacı Veli, Halil İbrahim, Hüsrev Sami ve Mehmet Niyazi Beylerdir. Kurtuluş Savaşı sırasında 20 Temmuz 1921 - 2 Eylül 1922 tarihleri arasında işgalde iken Yunanlılar tarafından şehir yakılıp yıkılmıştır. 1925 yılında il olmuştur.

BURSA - ESKİŞEHİR otobüs biletleri, ortalama 26.95 TL'ye satılmaktadır. Bu hatta ortalama 22 firma, günde 38 sefer yapmaktadır.

BURSA - ESKİŞEHİR arası yaklaşık olarak 152 km olup ortalama yolculuk 1 saat 57 dakika sürmektedir.

Bursa - Eskişehir seyahatiniz için harita bilgileri, Bursa için 40.18257 kuzey enlemi, 29.06687 doğu boylamı ve Eskişehir için 39.77667 kuzey enlemi, 30.52056 doğu boylamı olarak belirlenmiştir.

Bursa - Eskişehir seferi için kalkış noktaları ise Bursa için Gemlik, İnegöl, Karacabey, Mustafakemalpaşa, Orhangazi, İznik, Mudanya, Yenişehir, ve Eskişehir için Sivrihisar noktalarıdır.

BURSA - ESKİŞEHİR haritası

En uygun fiyatlarla BURSA - ESKİŞEHİR otobüs biletleri ClickBus.com.tr'de! Tek yapmanız gereken arama kutusunda nereden nereye kısmını doldurmak ve BURSA - ESKİŞEHİR seferlerini aramak. Kredi kartı veya banka kartıyla BURSA - ESKİŞEHİR seferiniz için biletinizi ClickBus.com.tr'den online satın alabilirsiniz.