6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bursa İzmit Otobüs Bileti

Bursa İzmit otobüs bileti, seferleri, en ucuz bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! En kaliteli Bursa İzmit otobüs firmaları ile ucuz bilet satın alın! Bursa otobüs bileti uygun fiyatlar ve firma karşılaştırma seçeneğiyle burada!

Çoban Mustafa Paşa Camisi; Gebze çarşısında, Bağdat Caddesindedir. 1523 yılında Rumeli Beylerbeyi Çoban Mustafa Paşa (Öl. 1528) taraklıdan yaptırılmıştır. Mimar Acem Ali (Öl 1540)’nin eseridir. Sonradan Mimar Sinan tarafından onarılmıştır

Kesme taştan yapılmıştır. 1155x14,55 m. boyutunda kare planlıdır Son cemaat yeri 6 sütun üzerine 5 kubbelidir. Tek şerefeli minaresi sağdadır. Dört duvara oturan büyük bir kubbe ile örtülüdür İç duvarları ile mihrap ve minberi üçte bir yüksekliğe (3,5 m.) kadar renkli taş levhalar ve hicri 930 (miladi 1522) tarihli ve küfi yazılı yapım yazıtlarıyla kaplıdır. Mermer mihrabı mozaiklerle, mermer minberi geometrik motiflerle, kapı ve pencere kanatları ise geometrik motif ve fildişi kakmalarla süslenmiştir.

Caminin güney (kıble) tarafında iki kat pencereli, sekiz köşeli, kubbeli ve kesme taştan yapılmış türbe, camiyi yaptıran Çoban Mustafa Paşaya aittir. Türbenin iç duvarları üçte bir yüksekliğe kadar sekiz köşeli firuze renkli çinilerle kaplıdır. Caminin solunda 16 odalı Medrese ve hastane, karşısında kervansaray, giriş kapısı üzerinde kütüphane, yanında imaret ve tekke gibi külliyesi yer almıştır.

BURSA - İZMİT otobüs biletleri, ortalama 272.25 TL'ye satılmaktadır. Bu hatta ortalama 1 firma, günde 4 sefer yapmaktadır.

BURSA - İZMİT arası yaklaşık olarak 137 km olup ortalama yolculuk 2 saat 1 dakika sürmektedir.

Bursa - İzmit seyahatiniz için harita bilgileri, Bursa için 40.18257 kuzey enlemi, 29.06687 doğu boylamı ve İzmit için 40.77599 kuzey enlemi, 29.94836 doğu boylamı olarak belirlenmiştir.

Bursa - İzmit seferi için kalkış noktaları ise Bursa için Gemlik, İnegöl, Karacabey, Mustafakemalpaşa, Orhangazi, İznik, Mudanya, Yenişehir, ve İzmit için Darıca, Gebze, Gölcük, Karamürsel, Derince, Kandıra, Değirmendere, Tütünçiftlik noktalarıdır.

BURSA - İZMİT haritası

En uygun fiyatlarla BURSA - İZMİT otobüs biletleri ClickBus.com.tr'de! Tek yapmanız gereken arama kutusunda nereden nereye kısmını doldurmak ve BURSA - İZMİT seferlerini aramak. Kredi kartı veya banka kartıyla BURSA - İZMİT seferiniz için biletinizi ClickBus.com.tr'den online satın alabilirsiniz.