6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bursa Kayseri Otobüs Bileti

Bursa Kayseri otobüs bileti, seferleri, en ucuz bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! En kaliteli Bursa Kayseri otobüs firmaları ile ucuz bilet satın alın! Bursa otobüs bileti uygun fiyatlar ve firma karşılaştırma seçeneğiyle burada!

Döner Kümbet; Şehrin güneydoğu kıyısında, Kayseri-Talas arasındadır. Mezarlıkta bulunan kümbetlerin en gösterişli olanıdır. Selçuklu Sultanı I. Alâattin Keykubat’ın kızı Şah Cihan Hatun için 1276 yılında yapılmıştır.

Sarımsı renkli kesme taştan yapılmıştır. Kare bir taban üzerine yuvarlak bir şekilde yükselen türbenin dış yüzü 12 parçaya bölünmüş olup her yüzü bitkisel ve geometrik oymalı motiflerle süslenmiştir. Türbeye iki yönlü dar bir merdivenle çıkılmaktadır. Kapı üzerinde bazı yerleri kırılmış insan başlı iki aslan kabartması bulunmaktadır. Kapının solunda hurma ağacı üzerinde çifte başlı bir kartal ile iki yönünde birer aslan kabartması yer almıştır. Bu kabartmaların üstünde bulunan iki satirli ve çerçeveli tarihsiz mermer yazıtta Şah Cihan Hatun’dan söz edilmektedir. Türbeyi basık ve saçaklı bir konik külah örtmektedir.

BURSA - KAYSERİ otobüs biletleri, ortalama 93.61 TL'ye satılmaktadır. Bu hatta ortalama 12 firma, günde 18 sefer yapmaktadır.

BURSA - KAYSERİ arası yaklaşık olarak 713 km olup ortalama yolculuk 8 saat 3 dakika sürmektedir.

Bursa - Kayseri seyahatiniz için harita bilgileri, Bursa için 40.18257 kuzey enlemi, 29.06687 doğu boylamı ve Kayseri için 38.73122 kuzey enlemi, 35.47873 doğu boylamı olarak belirlenmiştir.

Bursa - Kayseri seferi için kalkış noktaları ise Bursa için Gemlik, İnegöl, Karacabey, Mustafakemalpaşa, Orhangazi, İznik, Mudanya, Yenişehir, ve Kayseri için Develi, Himmetdede, İncesu, Yahyalı, Yeşilhisar, Pınarbaşı noktalarıdır.

BURSA - KAYSERİ haritası

En uygun fiyatlarla BURSA - KAYSERİ otobüs biletleri ClickBus.com.tr'de! Tek yapmanız gereken arama kutusunda nereden nereye kısmını doldurmak ve BURSA - KAYSERİ seferlerini aramak. Kredi kartı veya banka kartıyla BURSA - KAYSERİ seferiniz için biletinizi ClickBus.com.tr'den online satın alabilirsiniz.