6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bursa Sakarya Otobüs Bileti

Bursa Sakarya otobüs bileti, seferleri, en ucuz bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! En kaliteli Bursa Sakarya otobüs firmaları ile ucuz bilet satın alın! Bursa otobüs bileti uygun fiyatlar ve firma karşılaştırma seçeneğiyle burada!

Ağırlıklı yeryüzü şekilleri, platolardır. Dağlar, ilin güney yarısında yoğunlaşır.

Dağlar

İI topraklarının °/o 33.6’sını kaplayan dağlar, güneyde yükselirse de genel olarak alçak ve düz yapıdadır. Samanlı Dağı ve Çam- dağı (Fındıklı Tepe 990 m) alçak dağlardır. Keremali (1.435 m) ve Karadağ (1.467 m) başlıca yükseltilerdir.

Yaylalar

İl topraklarının % 44.3'ünü oluşturur. Başlıca platosu olan Kocaeli’nin yüksek kesimleri ormanlarla kaplı, diğer kesimleri otlak ve tarım alanlarıdır.

Akarsular

Ülkenin önemli akarsularından Sakarya'nın 159,5 km'lik bölümü il sınırları içindedir. II merkezini çevreleyen Sapanca Gölü’nün ayağını oluşturan çark suyuyla birleşir. Ayrıca Geyve suyu, Alaçam deresi, Mudurnu suyu diğer birleştiği kollardan birkaçıdır.

Göller

İlde çöküntü alanlarının dolması ile Sakarya Irmağı’nın taşıdığı alüvyonlarla oluşan göller vardır. Başlıca gölü Sapanca, Marmara Denizi’nden alüvyon birikintileriyle kopmuştur. Dereler ve dipten kaynayan sularla beslendiği için berraktır.

Gökçeören, Poyrazlar, Taşkısık, Büyük ve Küçük Akgöl, Acarlar diğer göllerdir.

Vadiler ve Ovalar

İI topraklarının % 21’ini kaplayan ovalar ile akarsuların açtığı vadiler önemli yeryüzü şekilleridir. Sakarya vadisi, ülkenin en önemli ve büyük vadilerindendir. Çevresinde oluşan Pamukova, Akova (ya da Adapazarı ovası) ile Söğütlü ovası, ilin başlıca ovalarıdır. 

BURSA - SAKARYA otobüs biletleri, ortalama 31.11 TL'ye satılmaktadır. Bu hatta ortalama 3 firma, günde 38 sefer yapmaktadır.

BURSA - SAKARYA arası yaklaşık olarak 165 km olup ortalama yolculuk 2 saat 24 dakika sürmektedir.

Bursa - Sakarya seyahatiniz için harita bilgileri, Bursa için 40.18257 kuzey enlemi, 29.06687 doğu boylamı ve Sakarya için 40.78333 kuzey enlemi, 30.4 doğu boylamı olarak belirlenmiştir.

Bursa - Sakarya seferi için kalkış noktaları ise Bursa için Gemlik, İnegöl, Karacabey, Mustafakemalpaşa, Orhangazi, İznik, Mudanya, Yenişehir, ve Sakarya için Hendek, Karasu, Akyazı, Kumbaşı, Kuruçeşme noktalarıdır.

BURSA - SAKARYA haritası

En uygun fiyatlarla BURSA - SAKARYA otobüs biletleri ClickBus.com.tr'de! Tek yapmanız gereken arama kutusunda nereden nereye kısmını doldurmak ve BURSA - SAKARYA seferlerini aramak. Kredi kartı veya banka kartıyla BURSA - SAKARYA seferiniz için biletinizi ClickBus.com.tr'den online satın alabilirsiniz.