6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bursa Samsun Otobüs Bileti

Bursa Samsun otobüs bileti, seferleri, en ucuz bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! En kaliteli Bursa Samsun otobüs firmaları ile ucuz bilet satın alın! Bursa otobüs bileti uygun fiyatlar ve firma karşılaştırma seçeneğiyle burada!

Samsun il toprakları, Karadeniz kıyısı ile kıyıya koşut uzanan dağ sıraları arasında kalmıştır. İl, yeryüzü şekilleri bakımından üç ayrı bölüme ayrılabilir. Birincisi, güneydeki dağlık kesimdir, ikinci bölüm güneydeki dağlık kesimle kıyı şeridi arasındaki yaylalarda, yaylalarla Karadeniz arasında kalan ve büyük akarsuların delta alanlarında oluşmuş kıyı ovalarının bulunduğu kesim üçüncü bölümü oluşturur.

Dağlar

Samsun’da dağlar, yeryüzü şekillerinin en ağırlıklı bölümünü oluşturur (% 44.9). Bu dağları, Ünye, Çarşamba arasında doğu-batı Samsun-Bafra arasında doğu-güneydoğu ve batı-kuzeybatı doğrultusundadır. İldeki en önemli iki dağ sırası Çangal dağları ile Canik dağlarıdır. İlin en yüksek noktası ise 2062 mm. ile Akdağ’dır.

Ovalar

İl topraklarının güneyinde dağlar arasında akan akarsular kıyıya yaklaştıkça geniş deltalar oluşturur. Kızılırmakça oluşturulan Bafra ovası ile, Yeşilırmakça oluşturulan Çarşamba ovası ilin ve ülkenin önemli ovalarıdır. Bu iki ova arasında kıyı şeridi boyunca uzanan Samsun kıyı ovası bulunmaktadır. İl topraklarının % 17.9’u ovalıktır.

BURSA - SAMSUN otobüs biletleri, ortalama 98.85 TL'ye satılmaktadır. Bu hatta ortalama 9 firma, günde 13 sefer yapmaktadır.

BURSA - SAMSUN arası yaklaşık olarak 748 km olup ortalama yolculuk 8 saat 26 dakika sürmektedir.

Bursa - Samsun seyahatiniz için harita bilgileri, Bursa için 40.18257 kuzey enlemi, 29.06687 doğu boylamı ve Samsun için 41.29278 kuzey enlemi, 36.33128 doğu boylamı olarak belirlenmiştir.

Bursa - Samsun seferi için kalkış noktaları ise Bursa için Gemlik, İnegöl, Karacabey, Mustafakemalpaşa, Orhangazi, İznik, Mudanya, Yenişehir, ve Samsun için Bafra, Çarşamba, Havza, Tekkeköy, Terme, Alaçam, Ladik, Salıpazarı, Vezirköprü, Yakakent, Kavak, Ortaklar, Atakum, Engiz, Taflan noktalarıdır.

BURSA - SAMSUN haritası

En uygun fiyatlarla BURSA - SAMSUN otobüs biletleri ClickBus.com.tr'de! Tek yapmanız gereken arama kutusunda nereden nereye kısmını doldurmak ve BURSA - SAMSUN seferlerini aramak. Kredi kartı veya banka kartıyla BURSA - SAMSUN seferiniz için biletinizi ClickBus.com.tr'den online satın alabilirsiniz.