6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bursa Sivas Otobüs Bileti

Bursa Sivas otobüs bileti, seferleri, en ucuz bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! En kaliteli Bursa Sivas otobüs firmaları ile ucuz bilet satın alın! Bursa otobüs bileti uygun fiyatlar ve firma karşılaştırma seçeneğiyle burada!

Güdük Minare; Güdük Minare Mahallesinde No: 75’dedir. İlk Eretna Sultanı Alâattin Ertena (Öl. 1352) tarafından 1347 yılında kendisinden önce ölen büyük oğlu Veliaht Şeyh Haşan (Öl. 1347) için büyük bir türbe olarak yaptırılmıştır. Geniş ve yüksek olan kubbesi eski ve yıkık bir minareye benzemesi yüzünden halk tarafından yanlış olarak Güdük Minare adı ile tanınmaktadır.

Türbenin kare tabanlı (10x10 m.) kısmı 5 m. yüksekliğinde olup ön yüzünün tamamı mermerle kaplıdır. Bunun üzerim firuze çinili baklava şekilleriyle süslü tuğladan yapılmış 10 m. yüksekliğindeki bir silindirik kubbe örtmektedir. Piramit şekilli külahı yıkılmıştır. İçersinde Şeyh Hasan’ın siyah mermerden yapılmış sandukası yer almaktadır.

Güdük Minareyi yaptıran Alâattin Ertena’nın mezarı Kayseri’deki Köşk Kümbetinde bulunmaktadır.

BURSA - SİVAS otobüs biletleri, ortalama 99.17 TL'ye satılmaktadır. Bu hatta ortalama 5 firma, günde 6 sefer yapmaktadır.

BURSA - SİVAS arası yaklaşık olarak 835 km olup ortalama yolculuk 9 saat 33 dakika sürmektedir.

Bursa - Sivas seyahatiniz için harita bilgileri, Bursa için 40.18257 kuzey enlemi, 29.06687 doğu boylamı ve Sivas için 39.74766 kuzey enlemi, 37.01788 doğu boylamı olarak belirlenmiştir.

Bursa - Sivas seferi için kalkış noktaları ise Bursa için Gemlik, İnegöl, Karacabey, Mustafakemalpaşa, Orhangazi, İznik, Mudanya, Yenişehir, ve Sivas için Akıncılar, İmranlı, Suşehri, Şarkışla, Zara, Divriği, Gemerek, Koyulhisar, Yıldızeli noktalarıdır.

BURSA - SİVAS haritası

En uygun fiyatlarla BURSA - SİVAS otobüs biletleri ClickBus.com.tr'de! Tek yapmanız gereken arama kutusunda nereden nereye kısmını doldurmak ve BURSA - SİVAS seferlerini aramak. Kredi kartı veya banka kartıyla BURSA - SİVAS seferiniz için biletinizi ClickBus.com.tr'den online satın alabilirsiniz.