6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Çanakkale Bursa Otobüs Bileti

Çanakkale Bursa otobüs bileti, seferleri, en ucuz bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! En kaliteli Çanakkale Bursa otobüs firmaları ile ucuz bilet satın alın!

Yeşil Külliye, Yeşil semtinde yer alır. Yapımına Çelebi Mehmet zamanında (1419 - 1424) başlandı ve Murat II döneminde bitirildi. Külliye, cami, türbe, medrese, imaret, hamam ve handan oluşur, Külliyeyi oluşturan cami (Yeşil Cami). 1419-1420'de Çelebi Mehmet'çe yaptırıldı, Süslemeleri ise Murat II zamanında (1424) gerçekleştirildi, Süslemede kullanılan firuze ve yeşil çinilerden dolayı Yeşil adıyla tanınır. Kesme taştan yapılmış olan yapının 5 yazıtı vardır. Bursa'nın en özgün yapıtlarından biridir. Mimarisinden çok süslemeleriyle ünlüdür. Taçkapı ve çevresi, mihrapcıklar.,pencere söveleri ve balkon korkulukları taş süslemelidir. Yapıda ayrıca ahşap ve alçı süsleme de görülür. 16.yy'dan bu yana sayısız kez onarılarak günümüze ulaştı.

Yeşil Külliye'nin türbesi (Yeşil Türbe), 1421’de Çelebi Mehmet için yaptırıldı. Bursa'nın simgesi olan yapı. Osmanlı türbe mimarisinin en özgün örneklerindendir. Çini süslemeleri ile eşsiz bir yapıdır. Pek çok onarım geçiren türbe, 1855'teki depremde büyük hasar gördü. 1863, 1941, 1947'deki onarımlarla bugünkü duruma geldi. Külliyeyi oluşturan yapılardan medrese (Yeşil Medrese ya da Sultaniye Medresesi) 1419'da yaptırıldı. Mimarı Hacı İvaz bin Ahi Beyazıt’dır. Bugün, Türk İslam Eserleri Müzesi olarak kullanılmaktadır.

ÇANAKKALE - BURSA otobüs biletleri, ortalama 43.57 TL'ye satılmaktadır. Bu hatta ortalama 6 firma, günde 7 sefer yapmaktadır.

ÇANAKKALE - BURSA arası yaklaşık olarak 273 km olup ortalama yolculuk 3 saat 27 dakika sürmektedir.

Çanakkale - Bursa seyahatiniz için harita bilgileri, Çanakkale için 40.14778 kuzey enlemi, 26.40556 doğu boylamı ve Bursa için 40.18257 kuzey enlemi, 29.06687 doğu boylamı olarak belirlenmiştir.

Çanakkale - Bursa seferi için kalkış noktaları ise Çanakkale için Ayvacık, Biga, Çan, Ezine, Gelibolu, Geyikli, Küçükkuyu, Lapseki, Eceabat, Gökçeada, Küçükkuyu, bayramiç, Yeniçiftlik, Ayvacıkcanakkale ve Bursa için Gemlik, İnegöl, Karacabey, Mustafakemalpaşa, Orhangazi, İznik, Mudanya, Yenişehir, noktalarıdır.

ÇANAKKALE - BURSA haritası

En uygun fiyatlarla ÇANAKKALE - BURSA otobüs biletleri ClickBus.com.tr'de! Tek yapmanız gereken arama kutusunda nereden nereye kısmını doldurmak ve ÇANAKKALE - BURSA seferlerini aramak. Kredi kartı veya banka kartıyla ÇANAKKALE - BURSA seferiniz için biletinizi ClickBus.com.tr'den online satın alabilirsiniz.