6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

ÇANAKKALE'ye giden otobüs seferleri

Diğer ÇANAKKALE seferleri için arama kutucuğunda nereden nereye gideceğinizi ve seyahat tarihinizi girip Bilet Ara tuşuna basmanız yeterlidir.

Çanakkale otobüs bileti, seferleri ve otobüs firmaları, bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! Çanakkale’ye giden otobüs firmaları biletlerini karşılaştırarak online satın alın!

Marmara Bölgesi’nin en gelişmiş şehirlerinden olan, Ege Denizi’nin en büyük adalarına sahip, binlerce yıllık tarihi ve doğal güzellikleriyle gezmekten büyük keyif alacağınız güzide ilimiz Çanakkale, bir çok mitolojiye ve efsanelere ev sahipliği yapmıştır. Cumhuriyetin ilk yıllarında Biga ve Gelibolu  sancaklarının kaldırılmasıyla şehirleşen Çanakkale, hem Asya hem de Avrupa yakasında toprak bulundurmaktadır. Girebileceğiniz güzel denizi ve antik kentleriyle ünlü Çanakkale’ye otobüs bileti almak için soldaki kutucuğu doldurduktan sonra “Bilet Ara” butonuna basmanız yeterlidir.

Otobüs firmalarını inceleyin!

Tarihçe

            Eski çağlardan beri farklı isimlerin verildiği Çanakkale ilinde, yaklaşık üç bin yıldır yerleşim olduğu bilinmektedir. İlk adı Hellespontos ve Dardenelles olan Çanakkale, cumhuriyetin ilanıyla bugünkü ismini almıştır. Biga ve Gelibolu yarımadalarındaki sancakların kaldırılması ve iki yerin ortasında bulunan Çanak köyünün il ilan edilmesiyle, Çanakkale günümüzdeki yapısını elde etmiştir. 1927 nüfus sayımında, 8.500 kişilik bir nüfusa sahip olan Çanakkale, günümüzde 500.000 kişinin yaşadığı bir yer olarak bilinmektedir.

            Ucuz Çanakkale otobüs bileti satın alırken sitemizi tercih ederek 2 adımda ve kolayca Çanakkale otobüs bileti fiyatları bilgisini görüntüleyebilirsiniz.

Bugün de turizm açısından büyük önem taşıyan Truva Antik kenti yaklaşık beş bin sene kadar önce büyük bir depremle yıkılmış ve bundan sonra bölge çok uzun bir süre Lidyalılar tarafından yönetilmiştir.  M.Ö. 336 senesinde çok önemli bir güç haline gelen Persler, Helenizm’i yaymak amacıyla yaklaşık olarak bugünkü Çanakkale’nin kapsadığı bölgeyi Biga Çayı’nda fethetmiştir.

            Osmanlı Devleti döneminde ise, Karesioğulları Beyliği’nin yıkılmasıyla, ilin kontrolü Osmanlı’ya geçmiş,Bizans’ın yaptığı hatalar sayesinde kısa bir süre içerisinde Osmanlı boğazın kontrolünü de ele geçirmiştir.

            Çanakkale iline baktığımızda üzerinde kurulduğu yarımada, Biga yarımadası olarak adlandırılmakla birlikte, ilin içindeki en büyük dağlar da Biga Dağları’dır. Biga isminin Çanakkale’yle bu kadar bütünleşmesi ve çok kullanılmasının sebebi ise Osmanlı idari sisteminde sancağın Biga ilçesi olmasıdır. Cumhuriyet döneminde kazanılan başarılar sayesinde, ilin ismi Çanakkale olarak değiştirilmiştir. Çanakkale, ismini yörede çok gelişmiş çanak – çömlek zanaati ile, şehrin bir diğer simgesi Kale-i Sultaniye’den almıştır.

Clickbus üzerinden İstanbul Çanakkale otobüs bileti alırken en ucuz firmalar listelenir ve bu şekilde İstanbul Çanakkale otobüs bileti alımınızı yapabilirsiniz.

Çanakkale’de Görülmesi Gereken Yerler

            İsmi filmlerde ve hikayelerde çokça geçen 18 Mart Çanakkale Deniz Harekatı ile ayrı bir ün kazanmıştır. Mitoloji ve efsaneleriyle hem cumhuriyet dönemine hem de daha eski çağlara ait gezilecek çok yer bulunduran, deniziyle gidenleri pişman etmeyen Çanakkale ülkemizin nadide bir ili olarak gezilmesi gereken şehirler arasındadır. Bu mükemmel ilimiz Çanakkale, eski yerleşim kalıntıları, antik kenti, camileri, han ve konakları, aynalı çarşısı, kaleleri, büyük adalarıyla her gidenin bir daha gidip görmek isteyeceği bir yerdir. Güzel bir tatil geçirmek için, tek yapmanız gereken Çanakkale otobüs bileti alıp, doğru planı yaparak Çanakkale’nin bu güzelliklerini gezmeye başlamaktır.

            Merkezden yaklaşık 30 km kadar uzaklıkta Teşvikiye köyü yakınında bulunan Truva Antik kenti, doğu ve batının birleştiği bir yer olarak anılmaktadır. İki kıta arasında ticaret yollarının buluştuğu bir konumda bulunan Truva’yı gezerken adeta eski çağlara gidip Priamos’un oğlu Paris ya da Parisle birlikte Sparta’dan kaçarak mutlu olmaya çalışan Helena gibi farklı insanların hikayelerini dinleyeceksiniz. Toplam 9 yerleşim evresinin keşfedildiği Truva’yı gezerken, zamanda yolculuk yapıp bir anda kendinizi beş bin yıl öncesinde bulacaksınız. Bir yanda bakır bronz aletleri görüp M.Ö 3000 yılına dönerken başka bir tarafta, Roma Dönemi’ne ait mozaik döşemeyi görüp tarih içinde sıçramalar yaşayacaksınız.  Truva Antik kenti dışında, Aleksandria Troas, Neandria,Abydos ve Dardano Antik kentleri de gidip görülmesi yerler arasında yer almaktadır. Hemen Çanakkale’yi gezmek için Çanakkale otobüs bileti alabilir, gezinizin ilk durağı olabilecek Truva’dan gezmeye başlayabilirsiniz.

            Sitemizden Ankara Çanakkale otobüs bileti araması yaptığınız zaman Ankara’dan Çanakkale’ye giden bütün otobüs firmaları sıralı olarak listelenecektir.

Asya Kıtası’nın en uç noktası olan ve eskiden Lekton yada Lektos olarak adlandırılan, Babakale; bir çok esere konu olmuş, manzarası ve tarihi dokusuyla sizi büyüleyecek bir yer olarak karşımıza çıkmaktadır. Doğal manzarasıyla sizi büyüleyecek köy çok eski bir Osmanlı köyüdür. 1725 yılında Osmanlı padişahi III. Ahmet’in doğal limana sığınmasıyla, inşaatına başlanan Bababurnu, Patrona Halil isyanı dolayısıyla yarım kalmıştır. Sonraları, yarım kalan inşaatı tamamlanmıştır. Bu tarihi dokusu ve güzellikleriyle ünlü, ülkemizin en uç noktası Babakale’ye giderek hem coğrafi açıdan hem de tarihi açıdan önemli bu yeri doyasıya gezebilir, bunaldığınızda denize de girebilirsiniz. Bunun dışında Çanakkale ilimizde Atikhisar, Çimenlik gibi yine ziyaret edebileceğiniz çok fazla sayıda kale bulunmaktadır.

            Bir sonraki durağınız, Alplerden sonra dünyanın en fazla oksijen üreten yeri olan Kaz Dağları olabilir. Mitolojideki ismiyle İda olarak da bilinen Kaz dağları ilginç bitki örtüsü, iklim şartları ve ürettiği oksijen miktarıyla kesinlikle gidilip, şehir havasından sonra temiz havasını içe çekerek, kendinizi mutlu ve özgür hissetmeniz gereken yerlerden biridir. Ayrıca yörede bulunan Hasan Boğuldu’ya giderek, serinleyebilir o doğal güzelliğin içinde mutlu olabilirsiniz. Buraya gidebilmek için Çanakkale otobüs bileti aldıktan sonra, şehir içi otobüsleri kullanabilirsiniz.

            Gelibolu yarımadası, kuşkusuz hem milli duygularımız adına hem de tarihi dokusu sebebiyle, Çanakkale’nin gezilecek yerler kısmında listede en üst sırada yer almaktadır. 1973 senesinde kurulmuş tarihi Gelibolu Yarımadası Milli Parkı içinde Çanakkale deniz ve kara savaşlarının yapıldığı yerler bulunmaktadır. 250.000’den fazla Türk, yine bir o kadar başka milletlerden savaş şehitlerinin mezar ve anıtlarının bulunduğu Gelibolu Yarımadası Milli Parkı içinde makileri ve 15.yüzyıl askeri mimarisinin eşsiz örneklerini bulabilirsiniz. Şehrin en güzel yerlerinden Gelibolu Yarımadası’nı gezmeden Çanakkale’den dönüş bileti almamanızı öneriyoruz.

            Tarihte ilk felsefe okulunun kurulduğu ve Sokrates’in yaşadığı Assos’a giderek, bu tarihi ve turistik beldeyi de gezip hem birşeyler öğrenip hem de aşağılara indikçe meydana çıkan denize girebilirsiniz. Denize doğru indikçe gezebileceğiniz yerler ise Athena Tapınağı, agoralar, gymnasium ve tiyatro binası olarak özetlenebilir.

            Bilet arama motoruna İzmir Çanakkale otobüs bileti bilgilerini girip tarihi seçerseniz o tarihteki bütün İzmir Çanakkale otobüs seferleri, bilet fiyatları ile birlikte görünecektir.

Bozcaada ve Gökçeada ise Çanakkale’ye bağlı Ege’nin en büyük adaları olma özellikleriyle birlikte tarihi bir tatilden çok, denize girebileceğiniz ve tatilin keyfini çıkarabileceğiniz yerler olarak karşımıza çıkmaktadır. Batıburnu’nda gün batımını seyredebilceğiniz Bozcaada’da, şarap tadım günlerine gidebilir, ada sularında göreceğiniz deniz canlılarıyla doğayla başbaşa bir tatil geçirebilirsiniz. Türkiye’de güneşin battığı en son yer olan Gökçeada’ya giderek, Türkiye’nin yüzölçümü en büyük adasını görebilir, maviyi ve yeşili bütün tonlarıyla görebilirsiniz. Çanakkale otobüs bileti alarak, Çanakkale’ye geldikten sonra feribotla gidebileceğiniz yerler olan bu iki ada da kirlenmemiş denizleriyle, size çok güzel bir tatil imkanı sunmaktadır.

Çanakkale Otobüs Firmaları

ClickBus.com.tr’de bulunan Sahil Seyahat, Ulusoy ve Lider Adana gibi onlarca otobüs firmasının ülkemizin bu güzide şehri Çanakkale’ye otobüs seferleri bulunmaktadır. Eğer siz de Çanakkale’ye giderek Gelibolu Yarımadası gibi milli ve tarihi yerleri görmek, Truva Antik Kenti gibi antik kentleri gezmek ya da Bozcaada gibi tatil yerlerinde tatilinizi doğayla başbaşa geçirmek istiyorsanız, yukarıdaki kutucukta Nereden kısmına bulunduğunuz ili yazıp tarih seçiminizi yaparak Çanakkale otobüs bileti bulabilirsiniz. www.neredennereye.com/ucak-bileti


ÇANAKKALE'ye giden otobüs firmaları
Elazığ Murat Turizm
Isparta Petrol
Lider Adana
Metro Turizm
Sahil Seyahat
Seç Turizm
ÇANAKKALE'ye bağlı otogarlar
Ayvacık Otogarı
Biga Otogarı
Çan Otogarı
Çanakkale Otogarı
Ezine Otogarı
Gelibolu Otogarı
Geyikli Otogarı
Küçükkuyu Otogarı
Lapseki Otogarı
Eceabat Otogarı
Gökçeada Otogarı
Küçükkuyu Otogarı
bayramiç Otogarı
Yeniçiftlik Otogarı
Ayvacıkcanakkale Otogarı