6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

Çanakkale Otobüs Firmaları, Seferleri, Bilet Fiyatları, Telefon Numaraları ve En Ucuz Çanakkale Otobüs Bileti ClickBus.com.tr'de!

Kent hakkındaki bilgimiz öykü ile tarihin kesin olarak ayrılamadığı çağlara kadar uzanır. Çanakkale, M.Ö. VI. yüzyılda İranlıların eline geçti. IV. yüzyılda Büyük İskender, bütün Anadolu ile birlikte Çanakkale çevresini de İranlılardan aldı. İskender’in mirasına konan Bergama ve Pontus kralları, bölgeyi paylaşmak konusunda kendi aralarında uzun süre savaşmışlardır. Bölgeye daha sonraları Romalılar egemen olmuştur. 1354'de Osmanlı Şehzadesi Süleyman Paşa, yöreyi fethederek Osmanlı Devleti’ne katmıştır.

Çanakkale’ye giden otobüs firmaları

Görülecek Yerler

TARİHİ KALINTILAR

CHRYSE

Ayvacık ilçesinin Gülpınar bucağındadır. Troya Savaşları sırasında adı geçen ünlü Apollon Smintheye Tapınağının izleri burada bulunmuştur.

LAMPSAKOS

Çanakkale’ye 32 kilometre uzaklıkta Lapseki ilçesindedir. Roma devri eserleri bulunmuştur.

SESTOS

Eceabat’a 4 kilometre uzaklıkta Akbaş limanının hemen üzerindedir.

ASSOS

Ayvacık ilçesine 18 kilometre uzaklıkta Behramkale köy ündedir. Surların bir kısmı bugün de ayaktadır. Çanakkale’ye uzaklığı 100 kilometredir.

Yukarıdaki bilet arama motoru ile Çanakkale otobüs firmaları karşılaştırılabilir ve bilet fiyatları listelenebilir. Böylece Çanakkale’ye giden en ucuz otobüs firmaları listesi karşınıza çıkar.

GAVURHİSAR

Balıkesir yolu üzerinde 12’nci kilometrede yüksek bir tepenin üzerindeki kalıntılar. Gidiş çok yorucudur.

KALELER

ÇİMENLİK KALESİ

Boğazın Anadolu kıyısında Koca Çay ağzındadır. 1452 yılında Fatih Sultan Mehmet tarafından Bizans’a denizden gelecek yardımı önlemek için yaptırılmıştır. Kale içinde I. Dünya Savaşından kalma toplar ve ' silahlar bulunur. Bir adı da Kale-i Sultaniye’dir.

KİLİTBAHİR KALESİ

Rumeli tarafında Eceabat’tadır. Fatih Sultan Mehmet 1462 yılında Gelibolu Sancak Beyi Yakup Beye yaptırtmıştır. Etrafındaki Sarı. Kule, Dış Kale ve İç Kale restore edilmiştir.

SEDDÜLBAHİR VE KUMKALE

Çanakkale Boğazını takviye için 1659 yılında Frenk Ahmet Paşa Mimar Mustafa Ağaya Rumeli kıyısında Seddülbahir, Anadolu kıyısında Kumkale’yi yaptırmıştır.

GELİBOLU KALESİ

Bizans İmparatoru I. Jüstinyen tarafından onarılan kaleden bugün bir burç kalmıştır.

BABAKALE

Ayvacık ilçesinin Babakale köyündedir. 17’nci yüzyılda Kaymak Mustafa Paşa tarafından yaptırılmıştır.

Çanakkale otobüs firmaları ve bu firmaların bilgileri Clickbus.com.tr’de! En ucuz online bilet fiyatları ile Çanakkale otobüs biletinizi sorgulayın ve dilediğiniz firmadan biletinizi satın alın! neredennereye.com/otobus-bileti/