6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

ÇANKIRI'ya giden otobüs seferleri

Diğer ÇANKIRI seferleri için arama kutucuğunda nereden nereye gideceğinizi ve seyahat tarihinizi girip Bilet Ara tuşuna basmanız yeterlidir.

Çankırı bileti satın almak için hemen yukarıdaki arama bölümünü doldurun ve satın alma işleminizi tamamlayın.

İç Anadolu Bölgesi’nin kuzeyinde yer alan Çankırı, bölgenin çok fazla turist alan tarihi bir kentidir. Bir zamanlar sürgün yeri sayılan bu il artık her köşesinde tarih kokan kültürel bir şehir olmuştur.

Otobüs firmalarını inceleyin!

Tarihçe

Eski Gangra kenti üzerine kurulmuş olan Çankırı’ya Batılılar tarafından Çengiri ismi de verilmiştir. M.Ö.25’de Roma İmparatorluğu’na katılan kent, Bizanslılar döneminde ise bir sürgün yeri olarak kullanılmıştır. Emevilerin de saldırısına uğrayan kent, şanlı kaleleri sonucu ele geçirilememiştir. Malazgirt Zaferi’nden sonra Danışmendoğullarınca alınan topraklar I.Murad zamanında Osmanlı’nın buruğu altına alınmıştır. Çankırı cumhuriyet döneminde il haline getirilmiştir.

Çankırı’da Görmeniz Gereken Yerler

Tarihi eserler bakımından çok zengin olan Çankırı’da birçok tarihi ve kültürel varlık bulunmaktadır. Çankırı’da görmeniz gereken ilk yer Çankırı Müzesi’dir. Anadolu’da yaşamış pek çok medeniyetin mirasını bu müzede görmeniz mümkündür.

Savaşlar sırasında geçit vermemiş şanlı kale, Çankırı Kalesi şehre hakim bir tepe üzerine kuruludur ve mutlaka görmeniz gereken yerlerden biridir.

Çankırı seyahatinizde Türk mimari eserlerinden Çankırı Evleri’ni gezebilir, tarihi camii, medrese ve hamamları ziyaret edebilirsiniz.

Çankırı’ya Nasıl Gidilir?

Çankırı’ya bilet almak için artık otogarlarda gezmenize hiç gerek yok. İç Anadolu’nun tarihi kenti Çankırı şehrine bilet almak için hemen ClickBus.com.tr’ye gelin ve seferleri sorgulayın. Dilediğiniz firmayı seçin ve otobüs biletinizi satın alın. www.neredennereye.com/ucak-bileti


ÇANKIRI'ya giden otobüs firmaları
Çankırı Güven Turizm
Özen Turizm
ÇANKIRI'ya bağlı otogarlar
Çankırı Otogarı
Ilgaz Otogarı
ÇANKIRI'ya bağlı diğer otobüs seferleri