6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

Çeşme'ye giden otobüs seferleri

Diğer Çeşme seferleri için arama kutucuğunda nereden nereye gideceğinizi ve seyahat tarihinizi girip Bilet Ara tuşuna basmanız yeterlidir.

Çeşme otobüs bileti, seferleri ve otobüs firmaları, bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! Çeşme’ye giden otobüs firmaları biletlerini karşılaştırarak online satın alın!

Ülkemizin önemli turizm bölgelerinden biri olan Çeşme her yıl binlerce ziyaretçinin uğrak noktası olmaktadır. Türkiye’nin en batısında bulunan ilçe adını aldığı tarihi çeşmeleri, evleri ve şifalı suları ile güzel bir Ege ilçesidir. Ege’de olmasına rağmen bölgede yaz aylarından Akdeniz iklimi hâkim olmaktadır. Urla ve Karaburun’a komşu olan Çeşme hemen karşısından bulunan Sakız adasına da çok yakın mesafede bulunmaktadır.

Otobüs firmalarını inceleyin!

Tarihçe

Çeşme’nin tarihi milattan önce 5000 yılına kadar gitmektedir. Tarihçilere göre Giritliler tarafından kurulan bölge bir dönem Lidya egemenliğine de girmiştir. Daha sonra Perslerin eline geçen bölge milattan önce 300 yıllarında Büyük İskender tarafından ele geçirilmiştir. Ardından Roma İmparatorluğuna geçen Çeşme, 11. yüzyıl döneminde zamanın büyük Türki denizcisi Çaka Bey ile Türk egemenliğine girmiştir. Alparslan’ın komutanlarından Çaka Bey, Ege Denizi’ne açılan İlk Türk komutanı olarak tarihe geçmiştir. Özellikle Bizanslılara karşı önemli deniz zaferleri kazanmış bir komutandır. 14. yüzyıl sonlarına doğru da Osmanlı topraklarına katılmıştır. Bölge’deki en önemli Osmanlı eserlerinden biri de Çeşme Kalesidir.  Osmanlı zamanında özellikle Venedikliler yoğun saldırılarına maruz kalan bölge için bir savunma planı düşünülmüş, bunun sonucunda da Çeşme Kalesi yapılmıştır. Kalenin kitabesinde, kalenin mimarının Mehmed bin Ahmed bin Muallim olduğu belirtilmektedir.

Osmanlı zamanında nüfusunda yaklaşık %90’ı Rumlardan oluşmaktaydı. Rumlar tarafından yapılan evler ve sokaklar Çeşme’nin iç kısımlarında halen görülmektedir. Çeşme ve etrafından yapılan kazılarda tarihi döneme ait birçok eser çıkarılmıştır. Bu eserler şimdilerde Çeşme Kalesinden sergilenmektedir.

Clickbus.com.tr üzerinden İstanbul Çeşme otobüs bileti alırken en ucuz firmalar listelenir ve bu şekilde İstanbul Çeşme otobüs bileti alımınızı yapabilirsiniz.

Çeşme’de Görmeniz Gereken Yerler

Çeşme deyince akla gelen ilk aktivite rüzgâr sörfüdür. Çeşme, meşhur rüzgârı ve sörf yapmaya uygun koyları ile bu spora ilgi duyanlar için önemli bir merkez haline gelmiştir. Eğer hiç bu sporu yapmadıysanız çevrede bulunan birçok sörf merkezinden ders alıp hemen sörfe başlayabilirsiniz. Çeşme sörfün yanında denize girmek içinde birbirinden güzel koyları ile sizleri bekliyor. Özellikle Altınkum Plajı, Ilıca Plajları, Çeşme Boyalık Koyu, Aya Yorgi Koyu, Çark Plajı, Çeşme Pırlanta Plajı ve Çeşme Paşalimanı Plajı harika bir denize ve kumsala sahipler. Çeşme deniz turizminin yanında tarihi yerleri ile de birçok alternatif sunmaktadır. Öncelikle Osmanlı zamanından kalma Çeşme Kalesini gezebilir ardından Çeşme Müzesinde tarihi bilgiler edinebilirsiniz.

Dünyadaki sayılı sakız ağacı bölgelerinden biri Çeşme’de bu ağaçları görüp, buradan yapılan ürünleri tatmanızı tavsiye ederiz. Son yıllarda yenilenen Çeşme Marina’daki şık mekânlarda güzel bir yemek yiyebilir,  güzel kafelerde bir yorgunluk kahvesi içebilirsiniz.

Çeşme’ye kadar gelmişken Alaçatı’ya uğramadan olmaz. Özellikle yazın oldukça kalabalık bir yerli turist akınına uğrayan bölge meşhur dar sokakları ve butik otelleri ile sizleri bekliyor. Rüzgâr sörfü için Dünya’nın en iyi noktalarından biri olarak gösterilen Alaçatı’da bu spor için eğitim de alabilirsiniz.

Çeşme’ye Nasıl Gidilir?

ClickBus ile Çeşme’ye seyahat etmek artık çok kolay! Tek yapmanız gereken ClickBus.com.tr adresine girmek. Gerisini biz hallederiz.

ClickBus.com.tr’ye girdikten sonra Nereden Nereye kısmını doldurarak Çeşme’ye giden otobüsleri görebilirsiniz. Buradan size uygun olan otobüs firmasını ve seyahat saatini seçebilir, ardından otobüs istediğiniz koltuğu satın alabilirsiniz. İsterseniz kredi kartına 6 aya kadar taksit de yapabilirsiniz.

Çeşme online otobüs bileti satışında en çok rağbet edilen site olan Clickbus.com.tr’yi tercih ederek Çeşme biletinizi ucuza almış olursunuz. www.neredennereye.com/ucak-bileti


Çeşme'ye giden otobüs firmaları
Metro Turizm
Ulusoy Turizm