6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

ÇORUM'a giden otobüs seferleri

Diğer ÇORUM seferleri için arama kutucuğunda nereden nereye gideceğinizi ve seyahat tarihinizi girip Bilet Ara tuşuna basmanız yeterlidir.

Çorum otobüs bileti, seferleri ve otobüs firmaları, bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! Çorum’a giden otobüs firmaları biletlerini karşılaştırarak online satın alın!

Tarihin başladığı nokta Çorum’a seyahatinizde gördüğünüz her eser sizleri büyüleyecek ve sizleri tarihte bir yolculuğa çıkaracak.

Otobüs firmalarını inceleyin!

Tarihçe

Yapılan araştırmalar sonucu Çorum’da Yontma Taş Devri’ne dair izler bulunmuştur. Hititlerden Frigyalılara, Medlerden Perslere pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmış olan Çorum’un tam olarak bir merkezi şehir olması Türklerin Anadolu’ya gelmesiyle başlamıştır. Türkler tarafından kurulan ve bu dokusunu kaybetmeyen Çorum bu sebeple nadide illerimizden biridir. 1800’lü yıllarda Avrupalılar Çorum’daki tarihi eserleri farketmiş ve sonrasında pek çok bilimadamı bu bölgeyi incelemek için Çorum’a seyahat etmişlerdir.

Çorum’da Görmeniz Gereken Yerler

Çorum’da görülecek pek çok yer vardır. Bunlardan ilki kuşkusuz Hattuşaş Antik Kenti’dir. Bu kent Unesco tarafından Dünya Miras Listesi’ne alınmıştır aynı zamanda Alacahöyük Tarihi Milli Parkı sınırları içerisinde yer almaktadır.

Çorum’un meşhur kalelerinden olan Çorum Kalesi ve Kandiber Kalesi’ni görmeden ayrılmamanızı tavsiye ediyoruz.

Clickbus üzerinden İstanbul Çorum otobüs bileti alırken en ucuz firmalar listelenir ve bu şekilde İstanbul Çorum otobüs bileti alımınızı yapabilirsiniz.

Helenistik dönemden kalma Kybele Kabartmasi, Çatak Tabiat Parkı, İncesu Kanyonu  ve daha pek çok tarihi ve doğal miras ziyaretiniz için sizleri Çorum’da beklemektedir.

GENEL DURUM

Denizden yüksekliği 770 metre olan Çorum dağlık bir bölgede olduğundan kara ikliminin bütün özelliklerine sahiptir. Yaz aylarında gündüzleri sıcaklık 25-30 dereceden aşağı inmez. Temmuz ayı en sıcak aydır. Isının 40 dereceye yaklaştığı görülür.

YAĞMUR:

Yaz kurak geçer, hazirana kadar çok yağmur yağar. Kış bol karlıdır.

HAVA DURUMU:

Yılın 60-70 günü hava tam güneşli, 200-210 günü parçalı bulutlu, 80-90 günü kapalı ve yağışlı geçer.

Çorum’a Nasıl Gidilir?

Çorum’a otobüs bileti almak için artık saatlerce sefer aramanıza gerek yok! Hemen ClickBus.com.tr’ye gelin ve seferleri sorgulayın.  Bu tarihi kente ulaşmak için istediğiniz otobüs firmasını seçin ve uygarlıkların başladığı nokta Çorum’a otobüs biletinizi güvenle alın.  www.neredennereye.com/ucak-bileti


ÇORUM'a giden otobüs firmaları
Erbaa Seyahat
Esadaş
Fındıkkale Turizm
Lider Anatolia Turizm
Lüks Erova Turizm
Metro Turizm
Mis Amasya
Özgül Bafra Turizm
Sahil Seyahat
Trabzon Süzer Turizm
Ulusoy Turizm
Yeni Adana Turizm
ÇORUM'a bağlı otogarlar
Çorum Otogarı
Mecitözü Otogarı
Osmancık Otogarı
Sungurlu Otogarı
Bayat Otogarı
Kargı Otogarı
Alacaotogar Otogarı