6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

Dalaman'a giden otobüs seferleri

Diğer Dalaman seferleri için arama kutucuğunda nereden nereye gideceğinizi ve seyahat tarihinizi girip Bilet Ara tuşuna basmanız yeterlidir.

Dalaman otobüs bileti, seferleri ve otobüs firmaları, bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! Dalaman’a giden otobüs firmaları biletlerini karşılaştırarak online satın alın!

Muğla’nın 13 ilçesinden biri olan Dalaman özellikle sınırlarından içinde yer alan Dalaman Uluslararası Havalimanı ile son yıllarda güneye tatile gelenlerin uğrak noktası olmuştur. Dalaman Çayı’nın sulamak da olduğu Dalaman Ovası ile Türkiye’nin ve Dünya’nın en verimli ovaları içerisindedir.

Otobüs firmalarını inceleyin!

Tarihçe

Dalaman’da yeterli sayıda arkeolojik kazı yapımamasından dolayı çok fazla tarihi kalıntıya rastlanmamıştır. Fakat bölge Antik Karya toprakları içerisinde olduğundan yapılacak detaylı bir çalışma ile çevrede önemli eserlere ulaşılabileceği düşünülmektedir. İlçe tarih boyunca Lekler, Kavalılar, Araplar, Persler, Osmanlılar Helenler, Lukkalar, Atinalılar, Romalılar Bizans, Solymoslular ve Menteşoğulları gibi birçok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Burada en uzun süre yaşayanlar ise Likyalılar olmuştur. Likya, İran egemenliği altında iken Karia adıyla anılırdı. Bölgede bulunan Ardıçlı Tepesinde Selçuklulara ait Surlar, Hisar'da Bizanslılara ait Şaraphane, Şerefler Köyünde ise Karya'lılara ait Anıt Mezarlar bulunur.

Dalaman önceleri Köyceğiz İlçesine bağlı birer köy olan Atakent ve Dalaman beldelerinin birleşmesiyle oluşmuştur. Daha sonraları ise ilçe statüsüne kavuşmuştur.

Clickbus.com.tr üzerinden İstanbul Dalaman otobüs bileti alırken en ucuz firmalar listelenir ve bu şekilde İstanbul Dalaman otobüs bileti alımınızı yapabilirsiniz.

Dalaman’da Görmeniz Gereken Yerler

Dalaman huzurlu doğası ve temiz havası ile tatilcilerin ziyaret etmek istediği yerlerden biridir. Denize girmek istiyorsanız  Sarsıla Koyu, Ekincik Koyu ve Sarıgerme Plajı’nı ziyaret edebilirsiniz. Diğer bir seçenek ise Fethiye’den kalkan tekneler ile gidebileceğiniz Gökgemile Koyu’dur. Yemyeşil bir doğaya sahip olan bu koyda denizin ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Eğer tatilde aynı zamanda sporda yapmak istiyorsanız Dalaman Çayı sizleri bekliyor. Bölgede rafting yapılacak en iyi yer olan bu Çay’da adrenalin ve heyacan dolu bir gün geçirebilirsiniz. Dalaman Çayı çam ormanları içinde yer alan harika vadisi ile kesinlikle ziyaret etmeniz gereken bir yerdir. Denizden ve spordan yorulduysanız Dalaman’ın tarihi yerlerini gezerek yorgunluğunuzu atabilirsiniz. Özellikle Telmessos Antik Kenti'nin ünlü kaya mezarları bölgede görmeden dönmemeniz gereken bir yerdir.

Diğer bir tarihi kent ise Letoon Antik Kenti’dir. Fethiye'nin Kumluova bölgesinde bulunan Letoon Antik Kenti birçok tarihi kalıntıya ev sahipliği yapmaktadır. Burası aynı zamanda mitolojik bir efsaneye de konu olmuştur.

Dalaman’a Nasıl Gidilir?

Dalaman’a gitmek ClickBus ile artık çok kolay! ClickBus tüm otobüs biletlerini parmaklarınızın ucuna getiriyor.

Dalaman seyahatimiz öncesi ilk olarak ClickBus.com.tr adresine giriyoruz. Ardından Nereden Nereye kısmını doldurup Dalaman’a giden anlaşmalı olduğumuz otobüs firmaları arasında bize uygun olanı seçiyoruz. Daha sonra koltuğumuzu da seçerek ödememizi tamamlıyoruz. ClickBus ile otobüs bileti almak işte bu kadat basit.

Dalaman online otobüs bileti satışında en çok rağbet edilen site olan Clickbus.com.tr’yi tercih ederek Dalaman biletinizi ucuza almış olursunuz. www.neredennereye.com/ucak-bileti


Dalaman'a giden otobüs firmaları
Metro Turizm
Ulusoy Turizm