6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

Datça'ya giden otobüs seferleri

Diğer Datça seferleri için arama kutucuğunda nereden nereye gideceğinizi ve seyahat tarihinizi girip Bilet Ara tuşuna basmanız yeterlidir.

Datça otobüs bileti, seferleri ve otobüs firmaları, bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! Datça’ya giden otobüs firmaları biletlerini karşılaştırarak online satın alın!

Muğla’nın bir ilçesi olan Datça ülkemizin turizm açısından da önde gelen bölgelerinden biridir. Adeta cennetten bir köşe olan Datça, taş evleri, harika doğası ve masmavi denizi ile her yıl binlerce ziyaretçiyi kendisine çekmektedir. Dağlık ve engebeli bir araziye sahip olan ilçe oksijen bakımından Dünya’nın ikinci, Türkiye’nin ise en zengin bölgesidir.

Otobüs firmalarını inceleyin!

Tarihçe

Datça’nın tarihi milattan önce 2000 yılına kadar gitmektedir. Buraya yerleşen ilk halkın Karyalılar olduğu bilinmektedir. Daha sonra Yunanistan üzerinden Dorlar gelirler ve bölge bu dönemde en parlak günlerini yaşar. Dorlar bu bölgede tam altı şehir kurarlar. Bu şehirlerin merkezi ise Datça yarımadasına kurulan Knidos şehri olmuştur. Lidyalıların Perslere yenilmesinden sonra Pers egemenliğine giren bölge M.Ö. 3.yüzyılda Büyük İskender eline geçer. Daha sonra Roma imparatorluğunun hakimiyeti altına giren bölge İmparatorluğu’nun ikiye ayrılışı ile de Doğu Roma (Bizans) İmparatorluğu’na bağlanır. Arap istilaları sonucunda Knidos büyük oranda harap olur. 5. Yüzyılda Menteşeoğulları Beyliği içerisine katılan kent Osmanlıların Menteşeoğulları Beyliği’ni kendi sınırlarına katmasıyla Osmanlı İmparatorluğu’nun bir parçası olur. Bu durum Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna kadar devam eder.

Sultan Reşad zamanında bölgenin ismi Reşadiye olarak değiştirilirse de Türkiye Cumhuriyeti döneminde yeniden Datça olmuştur. 1928 yılından Muğla’ya bağlanan Dat.a 1947 yılında şimdiki yeri oan İskele Mahallesine taşınmıştır.

Clickbus.com.tr üzerinden İstanbul Datça otobüs bileti alırken en ucuz firmalar listelenir ve bu şekilde İstanbul Datça otobüs bileti alımınızı yapabilirsiniz.

Datça’da Görmeniz Gereken Yerler

Datça arnavut kaldırımlı dar sokakları, muhteşem doğası ve masmavi denizi adeta cennet bir köşedir. Datça denize girmek için ülkemizdeki en ideal yerlerden biridir çünkü bakir kalmayı başarabilmiş dünyaca ünlü koylara  sahiptir. Palamutbükü, Hayıtbükü,Kızılbük, Ovabükü, Bencik Koyu, Kargı Koyu, Kızılağaç Koyu, Damlacık Koyu ve İskandil Koyu bunlardan sadece birkaçıdır. Özellikle Datça merkeze 25 km mesafede bulunan Palamutbükü deniz ile yeşilin buluştuğu enden güzellikteki yerlerden biridir. Burada bulunan ve etrafı çam ağaçları ile kaplı  Akçabük ve Kurubük Koyları adeta özel bir havuz gibi tertemiz bir denize sahiptir. Koylar haricinde Datça güzel plajları ile de meşhurdur. Örneğin Azganlı Plajı, Taşlık Plajı, Perili Köşk Plajı ve Kumluk Plajı denize girebileceğiniz başlıca plajlardan bazılarıdır.

Datça etrafından bulunan tarihi yerleri ile de gezilmeyi hakeden bir bölgedir. Örneğin 4 bin yıllık bir tarihe sahip olan Knidos Antik Kenti bölgenin en önemli tarihi yaşam merkezlerinden biridir. Bu antik kendin yakınında bulunan Apollon Tapınağı da bölgede mutlaka görmeniz gereken yerlerden biridir.

Datça merkezde geziyorsanız limanda sakin bir yürüş yapabilir, etrafda bulunan kafe ve restoranlarda dinlenip manzaranın keyfinin çıkarabilirsiniz. Limandan kalkan günlük tur tekneleri ile koyları gezebilir veya Amfitiyatroya doğru yürüyüp çevredeki heykelleri görebilirsiniz. Bir dönem Datça’nın simgesi olan ve haberlere bile konu olan Badem isimli fokun heykeli de bunlar arasında dikkat çekmektedir.

Datça’ya Nasıl Gidilir?

Datça yolculuğuna çıkmak ClickBus ile artık çok kolay! ClickBus tüm otobüs firmalarını ve seferlerini parmaklarınızın ucuna getiriyor.

Datça’ya gitmeden önce size tavsiyemiz ClickBus.com.tr adresine girmenizdir. Sistemimiz Datça’ya giden en uygun fiyatlı otobüs firmalarını listeler ve size sadece aralarından istediğinizi seçmek kalır. Sistemimizde otobüslerin detayları da dahil olmak üzere birçok bilgiye ulaşabilirsiniz. Ardından tek yapmanız gereken koltuğunuzu seçip ödemenizi tamamlamak.

Datça online otobüs bileti satışında en çok rağbet edilen site olan Clickbus.com.tr’yi tercih ederek Datça biletinizi ucuza almış olursunuz. www.neredennereye.com/ucak-bileti


Datça'ya giden otobüs firmaları
Metro Turizm
Ulusoy Turizm