6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Denizli İzmir Otobüs Bileti

Denizli İzmir otobüs bileti, seferleri, en ucuz bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! En kaliteli Denizli İzmir otobüs firmaları ile ucuz bilet satın alın! Denizli otobüs bileti uygun fiyatlar ve firma karşılaştırma seçeneğiyle burada!

Ephesos'un en görkemli yapılarından biri de Cellus Kitaplığı dır. 1978'de onarımı tamamlanan kitaplık, merdiven korkuluklarındaki yazıtlardan öğrenildiği kadarıyla İS. 2. yy’da yapıldı. Konsül Gaius Julius Aguila babası Caius Celsus Polemalanus'un heroonu olarak yaptırdı. Celsus'un mermer lahti ortadaki büyük nişin altındaki tonozlu bir odadadır. Celsus'un kemikleri, lahidin içindeki kurşun sandukadadır. Heykeller, Kabartmalar, sütunlar ve nişlerle bezeli önyüz iki katlıdır, iç mekan, 10,92x16,72 m ölçülerinde yüksek ve büyük bir salondur.

Duvarlarındaki üç kat halindeki nişlerde ruloların konduğu raflar yer alıyordu. İnsan boyunun erişebileceğinin üstündeki raflara ulaşabilmek için kitaplığı boydan boya dolaşan galerilerden yararlanılıyordu. Girişin karşısındaki büyük kemerli nişte büyük olasılıkla tanrıça Athena'nın heykeli vardı. Kitaplık, tonozlu bir podium üzerindedir. Işık, üç kapı ve iki katta yer alan üçer pencereden alınıyordu

DENİZLİ - İZMİR otobüs biletleri, ortalama 28.52 TL'ye satılmaktadır. Bu hatta ortalama 7 firma, günde 29 sefer yapmaktadır.

DENİZLİ - İZMİR arası yaklaşık olarak 247 km olup ortalama yolculuk 3 saat sürmektedir.

Denizli - İzmir seyahatiniz için harita bilgileri, Denizli için 37.77652 kuzey enlemi, 29.08639 doğu boylamı ve İzmir için 38.41885 kuzey enlemi, 27.12872 doğu boylamı olarak belirlenmiştir.

Denizli - İzmir seferi için kalkış noktaları ise Denizli için Çivril, Sarayköy, pamukkale ve İzmir için Aliağa, Bergama, Çandarlı, Çeşme, Dikili, Gümüldür, Menemen, Özdere, Seferihisar, Selçuk, Urla, Ürkmez, Salihleraltı noktalarıdır.

DENİZLİ - İZMİR haritası

En uygun fiyatlarla DENİZLİ - İZMİR otobüs biletleri ClickBus.com.tr'de! Tek yapmanız gereken arama kutusunda nereden nereye kısmını doldurmak ve DENİZLİ - İZMİR seferlerini aramak. Kredi kartı veya banka kartıyla DENİZLİ - İZMİR seferiniz için biletinizi ClickBus.com.tr'den online satın alabilirsiniz.