6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

DENİZLİ'ye giden otobüs seferleri

Diğer DENİZLİ seferleri için arama kutucuğunda nereden nereye gideceğinizi ve seyahat tarihinizi girip Bilet Ara tuşuna basmanız yeterlidir.

Denizli otobüs bileti, seferleri ve otobüs firmaları, bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! Denizli’ye giden otobüs firmaları biletlerini karşılaştırarak online satın alın!

Ege Bölgesi’nin güzel illerinden Denizli, her ne kadar yöreye özgü horozuyla meşhur olsa da, doğal güzellikleri ve tarihi eserleriyle mutlaka görülmesi gereken illerimizdendir.

Otobüs firmalarını inceleyin!

Tarihçe

Denizli, milattan önce 200’lü yıllarda Suriye Kralı ikinci Antiokhos tarafından kurulmuştur. Kente o dönemlerde Laodikeia adı verilmiştir. Sonraları Selçuklu egemenliği altında kalan şehre, Selçuklular tarafından Ladik ismi verilmiştir. Denizli ve çevresine Türklerin ilk yerleşimi 1070 yılında gerçekleşmiştir. Selçuklulardan sonra pek çok Anadolu Beyliği Ladik’te egemenlik kurmaya çalışmış, bu durum Osmanlıların 1428’de bölgeyi işgal etmelerine kadar devam etmiştir. Osmanlı egemenliğinde uzun süre kalan Denizli, cumhuriyet dönemine kadar Osmanlı toprağı sayılmıştır.  

Denizli’de Görmeniz Gereken Yerler

Denizli’nin şüphesiz en meşhur simgesi Pamukkale Traventerleri’dir. Pamukkale Traventerleri Unesco tarafından Dünya Miras Listesi’ne alınmıştır. Eşsiz güzelliğiyle mutlaka görmeniz gereken yerlerden olan Pamukkale Traventerleri’nin içerisinde antik kentler de bulunmaktadır.

Clickbus üzerinden İstanbul Denizli otobüs bileti alırken en ucuz firmalar listelenir ve bu şekilde İstanbul Denizli otobüs bileti alımınızı yapabilirsiniz.

Denizli şehir merkezi ve çevresinde pek çok tarihi yapıya rastlayabilirsiniz. Şehirde Selçuklulardan kalma Akhan Kervansarayı bulunmaktadır. Birçok dine ev sahipliği yapan Denizli’de Boğaziçi Cami ve Goncalı Kilisesi’ni ziyaret edebilirsiniz.

Antik kentleriyle de meşhur Denizli’de, Hierapolis Antik kenti, Coossae Antik kenti, tarih severlerin ziyaretine açıktır. Denizli’nin şanlı tarihini merak edenler Pamukkale Hierapolis Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret edebilirler.

Denizli’ye Nasıl Gidilir?

Ege Bölgesi’nin en güzel illerinden Denizli’ye otobüs bileti almak artık çok daha kolay! ClickBus.com.tr’de Denizli seferlerini sorgulayabilir, Ulusoy Turizm ve daha birçok otobüs firması arasından seçiminiz yapabilirsiniz. En uygun fiyatlarla Denizli otobüs biletinizi ClickBus.com.tr’den alın ve seyahatin keyfini çıkarın.  www.neredennereye.com/ucak-bileti


DENİZLİ'ye giden otobüs firmaları
Adıyaman Gülaras
Aksu Turizm
Balıkesir Uludağ
Dadaş Turizm
Didim Seyahat
Elazığ Murat Turizm
Esadaş
Fethiye Seyahat
İsmail Ayaz
Isparta Petrol
Lider Adana
Metro Turizm
Nevşehirliler Seyahat
Öz Diyarbakır
Özlem Diyarbakır
Sahil Seyahat
Ses Turizm
Star Batman
Ulusoy Turizm
Vangölü Turizm
DENİZLİ'ye bağlı otogarlar
Çivril Otogarı
Denizli Otogarı
Sarayköy Otogarı
pamukkale Otogarı
DENİZLİ'ye bağlı diğer otobüs seferleri