6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

Denizli Otobüs Firmaları, Seferleri, Bilet Fiyatları, Telefon Numaraları ve En Ucuz Denizli Otobüs Bileti ClickBus.com.tr'de!

“Pamukkale"si ile dünyada ün yapan Denizli, eski yıllarda bol suyu ve kazılan her bahçesinde artezyen çıkan bir belde olarak da isim yapmıştı. İlk çağlarda adı (Donguzlu) idi. Germiyanoğulları devrinde (Tonguzluk) denmeye başladı. Sonra (Dengizli), bugün de (Denizli) denmektedir.

Denizli’ye giden otobüs firmaları

Görülecek Yerler

TARİHİ KALINTILAR

LAODİKYA.

Denizli’ye 6 kilometre uzaklıkta Eskihisar köyündedir. Yunan Roma ve Bizans devri kentinden bugün pek az kalıntıya rastlanır. Kentin yerinde daha eskilerde Diopolis ve Rhoas adlarında iki şehir kurulmuştur. Laodikya, Suriye Kralı Antiochus Soter tarafından M.Ö. 261 - 246 yılları arasında kurulmuştur. Kral kente karısı Laodisea’nın adını vermiştir.

TRİPOLİS

Buldan’a' 16 kilometre uzaklıkta, Yenice köyü yakınlarındadır. Yunan - Roma devri eseridir. M.Ö. 2’nci yüzyılda yapıldığı sanılır.

KALLOSAİ

Honaz kasabasının 5 kilometre uzağındadır. Denizliye uzaklığı da 28 kilometredir.

KERVANSARAYLAR

AKHAN KERVANSARAYI

Denizli’ye 8 kilometre uzaklıktadır. 1300 yılında Selçuklulardan Abdullahoğlu Seyfettin Karasungur’un emriyle yapılmıştır.

KALEİÇİ

İl merkezindedir. Karasungur tarafından yaptırılmıştır. Bugünkü Denizli’nin ilk yerleşme yeridir. Kentin bugün pazar yeri olan bölgede surların tamamı kaldırılmıştır.

YEDİLER TÜRBESİ

İl merkezinde, büyük mezarlık yanında İlbadi mahallesine giden yol üzerindedir. İnanç Beylerine ait yedi mezardan oluşur.

ÜÇLER TÜRBESİ

İl merkezinde Heykeller kavağı denilen bölgededir. İnanoğulları ileri gelenlerine aittir fakat tamamen harap olmuştur.

Denizli otobüs bileti alırken Clickbus.com.tr artık yanı başınızda! Biletinizi aratın ve en ucuz Denizli otobüs firmaları, fiyatlarına göre listelensin.

KARAYOLU

Her il’e otobüs bağlantısı bulmak mümkün olan Denizli; Adana’ya 785, Ankara'ya 470 Antalya'ya 288, Bursa'ya 494 İstanbul'a 654, İzmir’e 258, Van'a 1622, Zonguldak’a 719 kilometre uzaklıktadır.

GENEL DURUM

Denizden yüksekliği 415 metre olan Denizli çok sulak bir bölge olduğu için rutubet boldur. Yaz aylarının sıcağı bunaltıcı olur. Kış ise fazla sert değildir. Yaz ortalaması 28-30 derece arasında gibidir, Temmuz ve ağustosta 35 - 40 derece çok sık görülür.

YAĞMUR:

Yaz aylarında hemen hiç yağmur yağmaz. Bahar ve kışları bel yağmurludur.

RÜZGAR:

Bütün yıl boyunca Kuzeybatıdan (Karayel) ve Güneydoğu’dan hatif olarak eser.

HAVA DURUMU :

Yılın 150-160 günü tam güneşli 140-150 günü az bulutlu ve 50 60 günü de kapalı ve yağışlı geçer.

Denizli otobüs firmaları ve bu firmaların bilgileri Clickbus.com.tr’de! En ucuz online bilet fiyatları ile Denizli otobüs biletinizi sorgulayın ve dilediğiniz firmadan biletinizi satın alın! neredennereye.com/otobus-bileti/