6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

Didim'e giden otobüs seferleri

Diğer Didim seferleri için arama kutucuğunda nereden nereye gideceğinizi ve seyahat tarihinizi girip Bilet Ara tuşuna basmanız yeterlidir.

Didim otobüs bileti, seferleri ve otobüs firmaları, bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! Didim’e giden otobüs firmaları biletlerini karşılaştırarak online satın alın!

Aydın’ın Ege Deniz’ine bakan bir ilçesi olan Didim bulunduğu konum itibari ile hem turistik hem tarihi bir yerdir. Güllük Körfezi'ni çevreleyen iki yarımadadan birinde bulunan Didim günü birlik ziyaretçiler içinde uygun bir noktada bulunmaktadır. Uzun bir sahil şeridine sahip olan ilçe neredeyse hepsi kumsal olan birçok koya sahiptir.

Otobüs firmalarını inceleyin!

Tarihçe

Didim’deki yerleşim izleri milattan önce 8000 yılına kadar gider. Bölgeye ilk olarak Persler daha sonra Romalılar ve Bizanslılar egemen olmuştur. Malazgirt Savaşı'ndan sonra da Karia olarak adlandırılan bu bölge Türklerin eline geçmiştir.Menteşe Beyliğinde bulunan bölgenin Osmanlı topraklarına katılması ile ismi Yoran olmuştur. Cumhuriyet’in ilanından sonra Lozan antlaşması ile bölgeye Selanik’ten gelen göçmenler yerleştirilmiştir. 1955’de bölgede büyük bir deprem meydana gelmiştir bu depremden sonra halk devlet tarafından yapılan yeni evlere taşınmıştır  ve halk arasında Hisar olarak da isimlendirilen kentin adı Yenihisar olmuştur. Daha sonra karışıklığa sebep vermemek için ismi Didim olarak değiştirilmiştir.

Eskiden Didyma olarak da adlandırılan bölgede Anadolu kıyılarının en etkileyici anıtı olarak kabul edilen Apollon Tapınağı bulunur. Buradaki ilk kazılar 1858’de İngilizler tarafından başlatılmıştır daha sonra bu kazılar sistemli olarak 1937’ye kadar sürdürülmüştür. 

ClickBus.com.tr üzerinden İstanbul Didim otobüs bileti alırken en ucuz firmalar listelenir ve bu şekilde İstanbul Didim otobüs bileti alımınızı yapabilirsiniz.

Didim’de Görmeniz Gereken Yerler

Onlarca güze koyu ve 53 km’lik sahil şeridi ile Didim her kesimden ziyaretçiyi kendine çekiyor. Öncelikle dünyaca ünlü Altınkum plajı denize girmek için en ideal yerlerden biridir. Adını aldığı altın renkli kumsalı ve ılık denizi ile popüler bir plaj olan Altınkum, rüzgar sörfü ve diğer su sporları için de elverişli bir sahildir. Bunun yanında Sahte Cennet, Medusa ve Üçüncü Koy’da denize girmek için güzel seçeneklerden bazılarıdır. Haydar Koy, Cennet Koy, Gümüş Koy ve Akvaryum da gezmek ve denize girmek için sizleri bekliyor. Didim’e gitmişken meşhur Apollon Tapınağı’nı görmeden dönmek de olmaz. Aynı zamanda Akköy’deki tarihi kalıntıları gezmeyi de unutmayın. Görülmesi gereken bir diğer tarihi kent ise Priene Antik Kenti’dir. Bunun yanında Didim’e çok yakın bir mesafede bulunan Milet Antik Kenti de antik tiyatrosu ve Serapis Tapınağı ile görülmesi gereken bir yerdir.

Balat Köyünde bulunan Milet müzesi ise 1973’den beri ziyaretçilere açıktır. Burada Milet Antik Kenti’nden çıkan tarihi kalıntılar sergilenmektedir. Müzede 30 adet eser bulunmaktadır ve hemen hepsi oldukça ilgi çekicidir.

Didim’e kadar gitmişken bölgeye has zeytinyağlı yemeklerin, incirlerin ve üzümlerin tadına bakmadan da dönmemenizi tavsiye ederiz.

Didim’e Nasıl Gidilir?

ClickBus ile Didim’e seyahat etmek artık çok kolay! Sadece üç adımda kolayca otobüs biletinizi alabileceksiniz.

Didim’e kolayca gitmek için ClickBus.com.tr’ye girerek gitmek istediğiniz yere Didim yazmanız yeterlidir. Sistemimiz Didim’e giden anlaşmalı firmaları listeleyecektir. Sizin tek yapmanız gereken size uygun firmayı seçmektir. Ardından koltuğunuzu seçip ödemenizi güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. Didim bileti almak işte bu kadar kolay! www.neredennereye.com/ucak-bileti


Didim'e giden otobüs firmaları
Didim Seyahat
Metro Turizm
Sahil Seyahat
Ulusoy Turizm