6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

Dikili'ye giden otobüs seferleri

Diğer Dikili seferleri için arama kutucuğunda nereden nereye gideceğinizi ve seyahat tarihinizi girip Bilet Ara tuşuna basmanız yeterlidir.

Dikili otobüs bileti, seferleri ve otobüs firmaları, bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! Dikili’ye giden otobüs firmaları biletlerini karşılaştırarak online satın alın!

Dikili Ege Denizi’ne kıyısı olan İzmir’in güzel ilçelerinden birisidir. Midilli Adası’nın tam karşısında yer alan Dikili hem güzel doğası hem de masmavi denizi ile özellikle yerli tatilcilerin gözde yerlerinden biridir. İlçe’nin sahip olduğu doğal manzara birçok fotoğrafçıya ilham kaynağı olmuştur. Bu toprakları, tarih öncesi çağlardan günümüze kadar pek çok uygarlığa da ev sahipliği yapmıştır.

Otobüs firmalarını inceleyin!

Tarihçe

Yapılan arkeolojik kazılar sonucunda Dikili tarihinin milattan önce 5000 yılına kadar gittiği belirlenmiştir. Bu kazılar ile bölgede Akaların yaşadığı bulunmuş ve ilçeye Aternagus denildiği ortaya çıkmıştır. Bölgeye Lidyalılar, İranlılar, Frikya ve Mysialılar ilkçağda egemen olduğu bilinmektedir. Daha sonraki dönemlerde ise sırasıyla Bizanslılar, Cenovalılar, Selçuklular ve Osmanlılar bölgeye hakim olmuştur. İlçe ismini Karaosmanoğullarının buraya çiftlik kurması nedeniyle alır. Karaosmanoğullarının dikmelik yetiştirmesi ile ilçenin ismi önce Dikmelik sonra da Dikili olmuştur. Burada bulunan tarihi yerlerde Aristo, Hermos, August ve Büyük İskender gib ünlü isimler de bulunmuşlardır.

Dikilinin tarihi oldukça eskiye gider. Demirtaş ve Deliktaş köylerinde tarihi mağaralar, Çandarlı Beldesinde ise tarihi Çandarlı Kalesi bulunmaktadır. Selçuklular’dan sonra bölge uzun süre Osmanlı hakimiyetinde kalmıştır. Kurtuluş Savaşı öncesi Yunan işgalinde kalan bölge 1922’de işgalden kurtarılmıştır. 1928 yılında ise Bergama’dan ayrılarak İzmir’in ayrı bir ilçesi olmuştur.

Clickbus.com.tr üzerinden İstanbul Dikili otobüs bileti alırken en ucuz firmalar listelenir ve bu şekilde İstanbul Dikili otobüs bileti alımınızı yapabilirsiniz.

Dikili’de Görmeniz Gereken Yerler

Dikili, İzmirliler tarafından Güneşin en güzel battığı yer olarak anılır. Haksız da değiller çünkü 40 km’lik kumsalın herhangi biryerinde karşınıza Midilli Adası’nı da alıp oturursanız ne demek istediklerini anlayacaksınız. DikiliWde denize girmek isterseniz birçok mavi bayraklı plaj sizleri beklemektedir. Pisa, Kokarot, Hayıtlı koyu, Killik, Ayazma, Zindancık, Kalem Adası, Garip Adası, Bademli Deniz Ilıcası ve Belediye Halk Plajı denize girebileceğiniz plaj ve koylardan bazılarıdır. Denizin ortasında bulunan Kalem Adası’na gidip oranın turkuaz renkli denizinde de yüzebilirsiniz. Ayrıca dalış sevenler için harika bir sulaltı dünyası da vardır. Eğer sahil kıyısında iseniz tarihi yer olarak Çandarlı Kalesi’ni gezmenizi öneririz. Çandarlı Kalesi’nin manzarası ve heybetli duruşu sizleri de oldukça etkileyecektir. Ardından tarihi yerleşim yerlerinden biri olan Pitane Antik Kenti’ni gezebilirsiniz.

Dikili’ye kadar gitmişken buranın doğal güzelliklerinden biri olan  Nebiler Şelalesi'ni görmeden dönemk olmaz. Burada hem fotoğraf çekebilir hem de piknik yaparak gününüzü değerlendirebilirsiniz. Buradan sonra  Hatipler Kalesi, Aterna Tepesi ve Aya Nikola Manastırı’nı gezebilir, Zeytinalı Kaplıcası ve Madra Çayı’nı ziyaret ededbilirsiniz.

Sağlık Turizmi açısından da önemli bir yeri olan Dikili’de termal kaynakları ve kaplıca tesislerini dolaşabilirsiniz. Bunlardan başlıcaları Nebiler Ilıcası, Bademli Deniz Ilıcası ve çamurlu suyu ile ünlü Çamur Ilıcası’dır.

Dikili’ye Nasıl Gidilir?

Dikili’ye gitmek ClickBus ile artık çok kolay! ClickBus ile seyahatiniz sadece bir tık ötenizde.

Dikili’ye gitmeden önce otobüs fiyatlarını karşılaştırmak ve size uygun otobüs firmasını en kolay yoldan bulmak istiyorsanız sizleri ClickBus.com.tr’ye davet ediyoruz. Anlaşmalı olduğumuz otobüs firmalarından istediğinizi seçebilir, ardından kredi kartınız ile kolay ve güvenli bir şekilde biletinizi satın alabilirsiniz. İsterseniz 6 aya kadar taksit seçeneklerimiz de bulunmaktadır.

Dikili online otobüs bileti satışında en çok rağbet edilen site olan Clickbus.com.tr’yi tercih ederek Dikili biletinizi ucuza almış olursunuz. www.neredennereye.com/ucak-bileti


Dikili'ye giden otobüs firmaları
Metro Turizm
Ulusoy Turizm