6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Diyarbakır Gaziantep Otobüs Bileti

Diyarbakır Gaziantep otobüs bileti, seferleri, en ucuz bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! En kaliteli Diyarbakır Gaziantep otobüs firmaları ile ucuz bilet satın alın! Diyarbakır otobüs bileti uygun fiyatlar ve firma karşılaştırma seçeneğiyle burada!

Tekke (Canbulat) Camisi, Cumhuriyet Meydanındadır. 1545 yılında Kilis Beyi Canbulat tarafından yaptırılmıştır. Kudüste bulunan Tübbetül Sara’ya benzemektedir. İki giriş kapısı vardır. İkinci kapının iki yönündeki pencere üstlerinde eski çiniler yer almıştır. Mihrabındaki taş işçiliği çok güzeldir. Tek şerefeli minaresi vardır. Büyük bir kubbe ile örtülüdür.

Canbulat Beyin türbesi bu caminin bahçesindedir. Ayrıca Magosa kalesinin güneydoğu burcundaki müze içinde, Kıbrıs’ta şehit düşen Kilis Sancakbeyi Canbulat Beye ait bakımlı bir türbe bulunmaktadır.

Tilbaşar Kalesi, Oğuzeli’nin 10 km. güneyinde, Gündoğan (Tilbaşar) köyündeki höyük üzerindedir. Eski adı Turbessel idi. Gaziantep kalesinden daha eski olup yapıldığı zaman bilinmemektedir. Yalnız adı Asur kaynaklarında geçmektedir. Kaleyi en son yaptıkları kuşatma ile Selçuklular almışlardır.

Kale çok yıkık bir haldedir. Surları ve burçları yerle bir olmuş durumdadır. Kapı ile merdivenlere ait bazı kalıntılar bulunmaktadır.

DİYARBAKIR - GAZİANTEP otobüs biletleri, ortalama 47.68 TL'ye satılmaktadır. Bu hatta ortalama 17 firma, günde 71 sefer yapmaktadır.

DİYARBAKIR - GAZİANTEP arası yaklaşık olarak 311 km olup ortalama yolculuk 3 saat 33 dakika sürmektedir.

Diyarbakır - Gaziantep seyahatiniz için harita bilgileri, Diyarbakır için 37.91441 kuzey enlemi, 40.23063 doğu boylamı ve Gaziantep için 37.06622 kuzey enlemi, 37.38332 doğu boylamı olarak belirlenmiştir.

Diyarbakır - Gaziantep seferi için kalkış noktaları ise Diyarbakır için Bismil, Ergani, Kulp, Lice ve Gaziantep için İslahiye, Nizip noktalarıdır.

DİYARBAKIR - GAZİANTEP haritası

En uygun fiyatlarla DİYARBAKIR - GAZİANTEP otobüs biletleri ClickBus.com.tr'de! Tek yapmanız gereken arama kutusunda nereden nereye kısmını doldurmak ve DİYARBAKIR - GAZİANTEP seferlerini aramak. Kredi kartı veya banka kartıyla DİYARBAKIR - GAZİANTEP seferiniz için biletinizi ClickBus.com.tr'den online satın alabilirsiniz.