6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Diyarbakır Konya Otobüs Bileti

DİYARBAKIR Konya otobüs bileti, seferleri, en ucuz bilet fiyatları Clickbus.com.tr’de! En kaliteli DİYARBAKIR Konya otobüs firmaları ile ucuz bilet satın alın!

Tacülvezîr Kümbeti: Ferhuniye Mahallesinde No: 19’da Lunapark içerisindedir. 1239 yılında yapılmıştır. İçinde bulunan üç sanduka, Selçuklu Veziri Taceddin Seyit Ahmet (Öl. 1239) ile iki torunu Celâlettin Kasım (Öl. 1337) ve şıh Sureti (öl. 1342)'ye aittir. Sekiz köşeli olup sekizgen bir piramit külâhla örtülüdür. Duvarı ve külâhı tuğladan yapılmıştır. Bitişiğindeki medrese son yıllarda yıkılmıştır.

Turgutoğulları Türbesi: Şeyh Sadrettin Mahallesinde, Sadrettin Konevî Camisi yakınındadır. Karamanoğlu Beyi II. İbrahim zamanında 1431 yılında Turgut oğullarından Ahmet tarafından yaptırılmıştır. Bu husus kaldırılmış olduğu Mevlâna Müzesi bahçesindeki yazıtlar arasında bulunan hicri (miladi 1431) tarihli yazıtında belirtilmiştir. Sade bir yapılıştadır. Dikenli örgü halinde bir kubbe ile örtülüdür. Türbede Turgutoğlu Pir Hüseyin ile oğullarına ait sandukalar bulunmaktadır.

DİYARBAKIR - KONYA otobüs biletleri, ortalama 107.04 TL'ye satılmaktadır. Bu hatta ortalama 12 firma, günde 24 sefer yapmaktadır.

DİYARBAKIR - KONYA arası yaklaşık olarak 865 km olup ortalama yolculuk 9 saat 5 dakika sürmektedir.

Diyarbakır - Konya seyahatiniz için harita bilgileri, Diyarbakır için 37.91441 kuzey enlemi, 40.23063 doğu boylamı ve Konya için 37.86667 kuzey enlemi, 32.48333 doğu boylamı olarak belirlenmiştir.

Diyarbakır - Konya seferi için kalkış noktaları ise Diyarbakır için Bismil, Ergani, Kulp, Lice ve Konya için Akşehir, Beyşehir, Cihanbeyli, Ereğli, Ilgın, Kadınhanı, Bozkır, Doğanhisar, Hüyük, Kulu, Seydişehir, Soğukkuyu, kulumakas, Konyakarapınar noktalarıdır.

DİYARBAKIR - KONYA haritası

En uygun fiyatlarla DİYARBAKIR - KONYA otobüs biletleri ClickBus.com.tr'de! Tek yapmanız gereken arama kutusunda nereden nereye kısmını doldurmak ve DİYARBAKIR - KONYA seferlerini aramak. Kredi kartı veya banka kartıyla DİYARBAKIR - KONYA seferiniz için biletinizi ClickBus.com.tr'den online satın alabilirsiniz.