6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

DİYARBAKIR'a giden otobüs seferleri

Diyarbakır otobüs bileti, seferleri ve otobüs firmaları, bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! Diyarbakır’a giden otobüs firmaları biletlerini online satın alın!

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük ve en tarihi şehridir Diyarbakır. Binlerce yıllık geçmişe sahip bu şehir, Mezopotamya ve Anadolu gelenekleri ile yoğrulmuş, 33 medeniyetin izlerini taşıyan bir merkezdir. Diyarbakır’a seyahatiniz aynı zamanda sizin için tarihi ve kültürel bir macera olacaktır.

Otobüs firmalarını inceleyin!

Tarihçe

Asurlulardan Urartulara, Medlerden, Perslere, Bizanslılardan Selçuklulara kadar bir çok medeniyetin izlerini taşıyan Diyarbakır’ın tarihi çok eskilere, Mezolitik devirlere kadar dayanır. Şehir, MÖ 3000 ile MÖ 1260 arasında Hitit ve Hurri-Mittanielerin egemenliği, sonrasında Asurlular, Urartular, Persler, Ermeniler, Romalılar, Bizanslılar, Abbasiler, Sekçuklular ve Osmanlı İmparatorluğu’nun egemenliği altında var olmuştur. Tarihi boyunca bölgesi için önemli bir merkez olan Diyarbakır’a seyahatinizde, tarihin her döneminden izler bulacak, çok farklı medeniyetlere ait eserleri görme şansına sahip olacaksınız.

Ucuz Diyarbakır otobüs bileti satın alırken sitemizi tercih ederek 2 adımda ve kolayca Diyarbakır otobüs bileti fiyatları bilgisini görüntüleyebilirsiniz.

Diyarbakır’da Görmeniz Gereken Yerler

Diyarbakır’a seyahatiniz sırasında görmeden dönmemeniz gereken bir çok yer bulunmaktadır. Başta Diyarbakır Kale’si ve Surları olmak üzere şehir sizi bütün tarihi eserleri ile beraber karşılıyor olacak. Dicle Nehri’nin eşsiz güzelliğini taçlandıran Ongözlü Köprü’yü görmek, dünyalar güzeli Hevsel Bahçelerinde yürüyüş yapmak da Diyarbakır ulaşır ulaşmaz yapmanız gereken şeyler arasındadır. Ulu Cami, Surp Giragos Kilisesi, Nebi Cami, Hz. Süleyman Cami gibi bir çok tarihi ibadet yerini ziyaret etmeli, Mesudiye Medresesi ve Zinciriye Medresesi’nde şehrin kültür birikimini hissetmelisiniz. Bütün bunların üzerine Hasanpaşa Hanı, Sülüklü Han ve Hüsrevpaşa Hanı’ndan birinde tarihin ortasında çayınızı içerek dinlenebilirsiniz.

Diyarbakır seyahatinizi sonlandırmadan önce, sevdiklerinize alacağınız hediyeleriniz için ise Buğdaycılar Çarşısı, Asefçiler Çarşısı, Sipahi Pazarı, Demirciler Çarşısı ve nice Diyarbakır Çarşıları sizleri beklemektedir. Diyarbakır, Ortadoğu ve Asya halklarının kutladığı en eski bayramlardan biri olan Nevruz kutlamalarının da en renkli geçtiği şehirlerden biridir. Ayrıca, her yıl, Diyarbakır Kültür ve Sanat Festivali’ne de evsahipliği yapmaktadır.

Diyarbakır’a Nasıl Gidilir?

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde Şanlıurfa, Batman ve Mardin illeri ile komşu olan Diyarbakır, aynı zamanda Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin merkezinde sayılabilir. Diyarbakır’a yolculuk ise artık çok kolay!

Diyarbakır Otobüs Biletleri

Tek yapmanız gereken ClickBus.com.tr’ye girmek ve seyahatiniz için bir tarih seçmek. Özlem Diyarbakır Turizm, Has Diyarbakır Turizm, Yeni Diyarbakır Seyahat, Star Diyarbakır  ve daha bir çok firma arasından istediğinizi seçebilir seyahatinizin keyfini çıkarabilirsiniz. www.neredennereye.com/ucak-bileti


DİYARBAKIR'a giden otobüs firmaları
Adıyaman Gülaras
Best Van Turizm
Has Bingol
Has Diyarbakır
Lüks Batman Seyahat
Metro Turizm
Mis Amasya
Öz Diyarbakır
Özlem Cizre Nuh
Özlem Diyarbakır
Star Batman
Star Diyarbakır
Vangölü Turizm
Yeni Diyarbakır Seyahat
Yeni Van Seyahat
DİYARBAKIR'a bağlı otogarlar
Bismil Otogarı
Diyarbakır Otogarı
Ergani Otogarı
Kulp Otogarı
Lice Otogarı