6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Edirne İstanbul Otobüs Bileti

Edirne İstanbul otobüs bileti, seferleri, en ucuz bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! En kaliteli Edirne İstanbul otobüs firmaları ile ucuz bilet satın alın!

Dünyanın en büyük müzelerinden biri İstanbul Topkapı Sarayı Müzesidir. Sarayın bulunduğu yer, İstanbul’un en eski yerleşme bölgesidir. Bugün Sarayburnu denen ve İstanbul'un yedi tepesinden biri olan bu yerde, Bizans ve ondan önceki devirlerin yapı artıklarına rastlanır.

Fatih Sultan Mehmed, 1453 yılında, İstanbul'u fethettiği zaman, ilk sarayını, Beyazıt’ta, bugün İstanbul Üniversitesi Rektörlük binasının bulunduğu yerde yaptırmıştır. “Eski Saray" adıyla tanınan bu saraydan sonra, Fatih Sultan Mehmed, Sarayburnu'nun göz alıcı güzelliği içinde, ikinci sarayını yaptırır. 1475- 1478 yılları arasında yaptırılan bu saraya “Yeni Saray” denir. Ayrı ayrı köşklerden, daireler ve bahçelerden meydana gelen ve 82 bin m2 lik alana yayılan Yeni Saray, Sirkeci'de Demirkapı'dan başlayarak Ahırkapıya kadar kara, bu iki suru birleştirecek şekilde sahil surlarıyla çevrilmiştir. Kara surlarının dört, sahil surlarının üç kapısı vardır. Kapılardan birinin adı “Topkapı” olduğu için, saray daha çok Topkapı adıyla tanınmıştır. Asıl kapısı Sultan Ahmed meydanına açılan “Bab-ı Flümayûn” dur

Topkapı Sarayı, uzun yüzyıllar (1478- 1839) yalnız Osmanlı padişahlarının oturduğu saray olarak kalmamış, Osmanlı devletinin idare merkezi olmuştur. Toplantılar, törenler burada yapılmış, pek çok önemli olaylar burada geçmiştir.

EDİRNE - İSTANBUL otobüs biletleri, ortalama 45 TL'ye satılmaktadır. Bu hatta ortalama 3 firma, günde 34 sefer yapmaktadır.

EDİRNE - İSTANBUL arası yaklaşık olarak 237 km olup ortalama yolculuk 2 saat 31 dakika sürmektedir.

Edirne - İstanbul seyahatiniz için harita bilgileri, Edirne için 41.67444 kuzey enlemi, 26.56083 doğu boylamı ve İstanbul için 41.00527 kuzey enlemi, 28.97696 doğu boylamı olarak belirlenmiştir.

Edirne - İstanbul seferi için kalkış noktaları ise Edirne için Keşan, Uzunköprü, Enez, Erikli, Havsa, İpsala, İbriktepe, Kırcasalih, Meriç, kapıkule, Yaylasahil ve İstanbul için Alibeyköy, Ataşehir, Avcılar, Beylikdüzü, Büyükçekmece, Silivri, Sultanbeyli, Ümraniye, İstanbul Anadolu, Dudullu, Yalıköy, aksarayemniyet noktalarıdır.

EDİRNE - İSTANBUL haritası

En uygun fiyatlarla EDİRNE - İSTANBUL otobüs biletleri ClickBus.com.tr'de! Tek yapmanız gereken arama kutusunda nereden nereye kısmını doldurmak ve EDİRNE - İSTANBUL seferlerini aramak. Kredi kartı veya banka kartıyla EDİRNE - İSTANBUL seferiniz için biletinizi ClickBus.com.tr'den online satın alabilirsiniz.