6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

Edirne otobüs bileti, seferleri ve otobüs firmaları, bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! Edirne’ye giden otobüs firmaları biletlerini karşılaştırarak online satın alın!

İstanbul’un fethinden önce Osmanlı’nın başkenti olan Edirne, 18. Yüzyılda Avrupa’nın en büyük 7 şehrinden biri olmuştur. Bulgaristan ve Yunanistan sınırında bulunan şehir Türkiye’nin Avrupa’ya açılan kapısı konumundadır.  Ana güzergahların üzerinde olan Edirne’ye seyahat bu nedenle çok kolaydır.

Otobüs firmalarını inceleyin!

Tarihçe

Orta Asya’dan göçen Traklar’ın yerleştiği bölge daha sonra Makedonya, Roma ve Bizans hakimiyetine girmiştir. 19. Yüzyılın sonlarına doğru iki kez Ruslar tarafından iki kez işgal edilen Edirne, 20 yüzyılın başlarına Bulgaristan ve Yunanistan işgallerine sahne olmuştur. 25 Kasım 1922’de ise düşman işgali sona ermiş, Cumhuriyet’in kurulması ile birlikte Türkiye Cumhuriyeti’nin bir parçası olmuştur.

Edirne’de Görmeniz Gereken Yerler

Edirne, Anadolu ve Avrupa’dan birçok kültürel özellik barındırmasından dolayı çok sayıda turistik olanağa sahiptir. Osmanlı’nın 92 yıl boyunca başkenti olarak kalmış olan şehir 2 büyük yangın görmesine rağmen hala çok sayıda tarihi esere sahiptir. Mimar Sinan’ın ustalık eseri olarak gördüğü Selimiye Camii bunlar arasında en önemlisidir. Bunun yanında Muradiye Cami, Üç Şerefeli Cami ve Saatli Medrese Edirne seyahatiniz sırasında görmeniz gereken önemli tarihi yapılardandır.

Ucuz Edirne otobüs bileti satın alırken sitemizi tercih ederek 2 adımda ve kolayca Edirne otobüs bileti fiyatları bilgisini görüntüleyebilirsiniz.

Sevdiklerinize hediye almak ve şehrin geleneksel el sanatlarını görmek için Ali Paşa Çarşısı’nı ve Arasta Çarşı’yı gezebilirsiniz. Türkiye’nin ilk müzesi olan Edirne Müzesi’nin yanında Edirne Türk İslam Eserleri Müzesi, Lozan Anıtı ve Müzesi ve Sarayiçi Balkan Savaşı Şehitliği şehrin tarihini yansıtan önemli mekanlarıdır.

Yaz aylarında belki de Ege’nin en temiz sahillerine sahip olan Saros Körfezi’nde denize girebilir, Haziran ayının sonunda Temmuz ayının başında gerçekleştirilen Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ni izleyebilirsiniz.

Edirne seyahatiniz sırasında yöreye özgü tatları denemek isterseniz Edirne Tava Ciğeri eşsiz lezzeti ile sizleri bekliyor olacaktır. Kavala Bademli Kurabiyesi ile ağzınızı tatlandırabilir sevdikleriniz için Badem Ezmesi satın alabilirsiniz.

Edirne’ye Nasıl Gidilir?

İstanbul’dan hemen her saat düzenli otobüs seferlerinin olduğu Edirne’ye seyahat için diğer illerimizden de düzenli otobüs seferleri bulabilirsiniz. Komşu iller olan Tekirdağ ve Çanakkale’nin yanında Ankara, Bursa ve İzmir gibi büyük şehirlerimizden de ulaşım oldukça rahattır.

Üstelik şimdi ClickBus.com.tr ile internetten Edirne otobüs biletinizi kolaylıkla satın alabilirsiniz.  www.neredennereye.com/ucak-bileti