6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

Erdek'e giden otobüs seferleri

Diğer Erdek seferleri için arama kutucuğunda nereden nereye gideceğinizi ve seyahat tarihinizi girip Bilet Ara tuşuna basmanız yeterlidir.

Erdek otobüs bileti, seferleri ve otobüs firmaları, bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! Erdek’e giden otobüs firmaları biletlerini karşılaştırarak online satın alın!

Balıkesir’in bir ilçesi olan Erdek, Kapıdağ Yarımadasında bulunur. İlçe hem İstanbul’a yakınlığından hem de sakin yapısından dolayı ülkemizin ilk tatil beldelerinden biri olarak da bilinir. Ege ve Marmara’nın karışımı olan doğası ve iklimi ile dikkatleri çeken Erdek özellikle yaz aylarında Çevre illerden birçok tatilcinin akınına uğrar.

Otobüs firmalarını inceleyin!

Tarihçe

Tarih kitaplarına göre Erdek’in eski adı Artake’dir. Artake Sitlerin krallarından biri olduğu için bölgeye ilk Sitlerin geldiği de düşünülebilir. Erdek’in tarihi milattan önce 5000 yıllarına kadar gitmektedir. Ayrıca miotojik kaynaklarda da Erdek’den çokça bahsedilir. Helenistik Çağ öncesi önemli bir konuma sahip olan Erdek, Roma döneminde bu önemini yitirmeye başlamıştır. Bizans döneminde de aynı süreç devam etmiş ve bölge kendi haline bırakılmıştır. 14.yüzyılda Orhan Gazi’nin oğlu tarafından fethedilen bölge bundan sonra Türk egemenliği altına girmiştir. Osmanlı zamanında ise Erdek hakkındaki en detaylı bilgiye Evliya Çelebinin Seyahatnamesinden ulaşıyoruz. Evliya Çelebi özellikle hanları, hamamları ve çeşit çeşit şaraplarından bahsetmiştir.

Erdek 19.yüzyıl itibari ile Karesi Sancağına bağlanmış, daha sonra Bandırmaya bağlı bir belde olmuştur. Erdek merkezdeki Rum nüfusu 1924’de kenti boşaltmıştır. Onların yerine Selanik, Girit ve Boşnak göçmenler getirilmiştir.

Clickbus.com.tr üzerinden İstanbul Erdek otobüs bileti alırken en ucuz firmalar listelenir ve bu şekilde İstanbul Erdek otobüs bileti alımınızı yapabilirsiniz.

Erdek’de Görmeniz Gereken Yerler

Erdek doğal güzellikleri ve tarihi eserleri ile dikkatleri üzerinde toplamaktadır. Erdek'e 8 kilometre mesafede yer alan Kyzikos Antik Kenti görülmesi gereken bir yerdir. Bu antik kent birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır ve Bandırma Körfezi ve Marmara Denizi'ni çevrelemektedir. 1704 yılında yapılan ve günümüze kadar orjinal haliyle gelen Palata Çeşmesini de gitmişken görmenizi tavsiye ederiz. Erdek’de denize girmek için ilçenin en çok tercih edilen plajlarından biri olan Çuğra Plajı’na gidebilirsiniz. İnce kumu, güzel denizi ve palmiye ağaçları ile süslenmiş yürüyüş yolu ile Çuğra plajı sizleri beklemektedir. İsterseniz gün içerisinde bölgede bisiklet turu yaparak da zaman geçirebilirsiniz. Bir diğer tavsiye edeceğimiz plaj ise Ocaklardır. Mavi bayrağı ile ünlü plaj ilçenin en hareketli plajlarından biridir. Ocaklar plajının uzunluğu 3 kilometredir ve her bir noktadan rahatça denize girebilirsiniz. Hem denize girip hem de trekking yapmak istiyorsanız sizlere tavsiyemiz Paflima Koyu olacaktır.

Marmara Denizi adalarından Erdek’e bağlı tek ada olan Paşalimanı Adası da ilçe de görmeniz gereken yerler arasındadır. Tarihi çok eskilere dayanan bu adada üzüm, karadut, zeytin, erik, incir gibi yer halkın yetiştirdiği doğal lezzetlerden tatmadan da dönmek olmaz. Paşalimanı adası o kadar huzur verici bir yer ki Osmanlılar bile sarayda ruh ve sinir hastası olan kişileri Paşalimanı Adası'na tedavi için gönderirlermiş. 

Erdek’e Nasıl Gidilir?

Erdek seyahatiniz ClickBus ile artık çok kolay! ClickBus ile tüm otobüs seferleri evinizde, parmaklarınızın ucunda!

Erdek yolcuğunuzu için bavulunuzu toplamadan önce yapmanız gereken tek şey ClickBus.com.tr adresine girmektir. Ardından Nereye kısmına Erdek yazarak istediğiniz yerden Erdek’e olan otobüslerin listesini görebilir, fiyatları karşılaştırabilir, koltuğunuzu seçerek kolayca biletinizi satın alabilirsiniz. ClickBus en son güvenlik sistemlerini kullanmaktadır.

Erdek online otobüs bileti satışında en çok rağbet edilen site olan Clickbus.com.tr’yi tercih ederek Erdek biletinizi ucuza almış olursunuz. www.neredennereye.com/ucak-bileti


Erdek'e giden otobüs firmaları
Balıkesir Uludağ
Metro Turizm