6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

Erzincan Otobüs Firmaları, Seferleri, Bilet Fiyatları, Telefon Numaraları ve En Ucuz Erzincan Otobüs Bileti ClickBus.com.tr'de!

Erzincan’a giden otobüs firmaları

Erzincan, 27 Aralık 1939 gecesi uğradığı büyük deprem felâketinden sonra, eski kentin biraz ötesinde yeniden kuruldu. Bu deprem, Erzincan'ın Türk tarihinde bilinen 15 depreminden sonuncusuydu. 15 bin 623 Erzincanlının hayatına mal oldu. Felaketten 43025 kişi yaralı olarak kurtulabildi. Tam 18.444 ev ve çeşitli binalar bir daha kullanılmaz hale geldi. Depremden önce canlı, hareketli bir il merkezi olan Erzincan felaketin arkasından, 1940 depreminde, ancak 12 bin nüfuslu bir harabeydi.

Bugünkü Erzincan ise yeni ve şirin bir şehir olarak yeniden yükseldi. Bütünüyle Erzincan ilimiz, Doğu Anadolu bölgesinin Yukan Fırat yöresinde uzanır. Pek az bir kısmı, Karadeniz bölgesine girer İl sınırları Sivas, Giresun, Gümüşhane, Erzurum, Bingöl, Tunceli ve Malatva'ya komşudur.

Erzincan otobüs bileti alırken Clickbus.com.tr artık yanı başınızda! Biletinizi aratın ve en ucuz Erzincan otobüs firmaları, fiyatlarına göre listelensin.

Arazi, genellikle dağlıktır. En önemli dağları Munzur sıradağlarıdır. Bu dağlar üzerinde. Munzur Tepesi. 3.188 metreye kadar yükselir. Dağlar arasında yer alan Erzincan ovası, ilin başlıca tarım merkezidir. Ovayı, Fırat’ın bir kolu olan Karasu sular.

Erzincan meyvesiyle ünlüdür, özellikle bağcılık ağır basar ve yuvarlak, çok tatlı, siyah renkli “Karaparmak,, üzümü çevrede çok tutulur. Gerek sandıklar içinde yaş olarak sevkedilen, gerek ağdalı, koyu, nefis kokulu pekmezi yapılan bu üzüm, ilin başlıca gelir kaynaklan arasındadır. Erzincan'da, tarla tarımı da önemlidir En çok buğday yetiştirilir. Bunu arpa ve şekerpancarı izler.

Şekerpancarını işleyen Erzincan şeker fabrikası, ilin sanayi ağırlığını çeker. Bu fabrikanın yanında iplik fabrikaları da Erzincan'ın ekonomik hayatında büyük değer taşır. Hin, Tercan ilçesi dolayında ve Kemaliye ilçesinin Eğin yöresinde pek çok halı tezgâhı vardır. Eğinin halısı, eskiden beri ünlüdür.

Erzincan, halk el sanatları arasında, bir bakırcılık merkezi olarak bilinir ve bakır işleri, son yıllarda ilin başlıca turistik eşyası haline Kelmiş olup, turistik yönden önemli gelir kaynağı olmaya bağlamıştır.

Erzincan otobüs firmaları ve bu firmaların bilgileri Clickbus.com.tr’de! En ucuz online bilet fiyatları ile Erzincan otobüs biletinizi sorgulayın ve dilediğiniz firmadan biletinizi satın alın! neredennereye.com/otobus-bileti/