6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Erzincan Sivas Otobüs Bileti

Erzincan Sivas otobüs bileti, seferleri, en ucuz bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! En kaliteli Erzincan Sivas otobüs firmaları ile ucuz bilet satın alın!

Gök Medrese, Gıyasettin II Keyhüsrev döneminde Vezir Sahip Ata tarafından Mimar Kaluyan'a yaptırıldı. Dikdörtgen planlı yapının önyüzü, özgün taş ve çini süslemeleriyle göz alır. Taçkapının iki yanında, 12 tür hayvan başı kabartması bulunur. Yıldız motiflerinin altında hayat ağacı betimi vardır. Ön cephenin köşelerindeki kabartma süslerle bezeli kuleler, yapıya görkemli bir görünüş kazandırır. Medrese avlusu dört eyvanlı ve havuzludur. Avlunun iki yanında, medrese odalarının bulunduğu revaklar vardır. Duvarları örgüler, baklava ve yaprak motifleriyle süslü giriş eyvanının sağında kubbeli bir mescit, solunda dershane bulunmaktadır. Mescidin kubbe kasnağı, sırlı tuğla ve çinilerle bezelidir. Medresenin çinilerle bezeli tuğladan iki minaresi vardır. Dış cephesinin solunda, Sahip Ata’nın armağanı üç musluklu bir çeşme bulunur. Eskiden iki katlı olan yapının üst katı yıkılmış durumdadır. Medrese, firuze renkli çinileri nedeniyle Gök Medrese adıyla anılır.

Buruciye Medresesi, 1271'de Muzaffer Burucirdi tarafından yaptırıldı. Anadolu Selçuklu yapıları içinde simetrik planlı ender yapılardandır. Kareye yakın dikdörtgen planlı medrese, dört eyvanlı, iki katlıdır. Dışa taşkın taçkapı, geometrik geçmelerle bezelidir. Köşe kuleleri, palmet demetleri biçimindedir. Giriş eyvanının sağında mescit ve bir hücre, solunda türbe ve yine bir hücre bulunmaktadır. Yan eyvanların iki yanında üçer hücre yer alır. Üst kat odalarına, dershane bölmesinden bir merdivenle çıkılır. Burucirdfnin gömülü bulunduğu türbe, kesme çini mozaik kaplamaları, tuğla örgülü kubbesi ve çini kaplama duvarlarıyla dikkati çeker. Duvar kaplamalarının üstünü, açık ve koyu mavi sarmaşık motifli bir bordür süsler. Daha üstte bir yazı şeridi duvarları dolaşır.

ERZİNCAN - SİVAS otobüs biletleri, ortalama 41.2 TL'ye satılmaktadır. Bu hatta ortalama 9 firma, günde 25 sefer yapmaktadır.

ERZİNCAN - SİVAS arası yaklaşık olarak 249 km olup ortalama yolculuk 3 saat 20 dakika sürmektedir.

Erzincan - Sivas seyahatiniz için harita bilgileri, Erzincan için 39.73993 kuzey enlemi, 39.5045 doğu boylamı ve Sivas için 39.74766 kuzey enlemi, 37.01788 doğu boylamı olarak belirlenmiştir.

Erzincan - Sivas seferi için kalkış noktaları ise Erzincan için Refahiye, Tercan, Mercan, Kuzuluk ve Sivas için Akıncılar, İmranlı, Suşehri, Şarkışla, Zara, Divriği, Gemerek, Koyulhisar, Yıldızeli noktalarıdır.

ERZİNCAN - SİVAS haritası

En uygun fiyatlarla ERZİNCAN - SİVAS otobüs biletleri ClickBus.com.tr'de! Tek yapmanız gereken arama kutusunda nereden nereye kısmını doldurmak ve ERZİNCAN - SİVAS seferlerini aramak. Kredi kartı veya banka kartıyla ERZİNCAN - SİVAS seferiniz için biletinizi ClickBus.com.tr'den online satın alabilirsiniz.