6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Erzurum Samsun Otobüs Bileti

Erzurum Samsun otobüs bileti, seferleri, en ucuz bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! En kaliteli Erzurum Samsun otobüs firmaları ile ucuz bilet satın alın! Erzurum otobüs bileti uygun fiyatlar ve firma karşılaştırma seçeneğiyle burada!

Buğday Pazarındaki Yalı Camisi, 1894'te Sadık bin Abdullah tarafından yaptırıldı. Duvarları kesme taş ve tuğladan olan caminin kubbesi kiremitle örtülüdür. Kare planlı ana mekanın kuzeyindeki son cemaat yeri, sonradan eklendi. Dikdörtgen kaideli minarenin taş işçiliği duvarlarda olduğu gibi kesme taş ve tuğladandır.

Hükümet Konağı yanındaki parkta bulunan Atatürk Anıtı, Avusturyalı heykeltıraş Heinrich Krippel'in yapıtıdır. 1932'de yerine konan heykel tunçtandır. Kaidenin yüzlerinde Atatürk'ün Kurtuluş Savaşı'nı başlatmak üzere 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkışının öyküsü betimlenir. Şaha kalkmış at üstündeki Atatürk, asker giysileri içindedir. Atın arka ayakları ve kuyruğu kaideye oturmakta ve böylece denge sağlanmaktadır. Atatürk heykelleri içinde, tüm yurtta tanınmış bir yapıttır. Samsun Limanı ndaki İlk adım Anıtı da 1969'da açıldı. Seçkin Viter'in tasarımı olan anıt, Kurtuluş Savaşı'na ilk adımı ve dayanışmayı simgeler.

ERZURUM - SAMSUN otobüs biletleri, ortalama 79.5 TL'ye satılmaktadır. Bu hatta ortalama 6 firma, günde 10 sefer yapmaktadır.

ERZURUM - SAMSUN arası yaklaşık olarak 558 km olup ortalama yolculuk 8 saat 15 dakika sürmektedir.

Erzurum - Samsun seyahatiniz için harita bilgileri, Erzurum için 39.90861 kuzey enlemi, 41.27694 doğu boylamı ve Samsun için 41.29278 kuzey enlemi, 36.33128 doğu boylamı olarak belirlenmiştir.

Erzurum - Samsun seferi için kalkış noktaları ise Erzurum için Aşkale, Hınıs, İspir, Karaçoban, Oltu, Pasinler, Tortum, ikizispir ve Samsun için Bafra, Çarşamba, Havza, Tekkeköy, Terme, Alaçam, Ladik, Salıpazarı, Vezirköprü, Yakakent, Kavak, Ortaklar, Atakum, Engiz, Taflan noktalarıdır.

ERZURUM - SAMSUN haritası

En uygun fiyatlarla ERZURUM - SAMSUN otobüs biletleri ClickBus.com.tr'de! Tek yapmanız gereken arama kutusunda nereden nereye kısmını doldurmak ve ERZURUM - SAMSUN seferlerini aramak. Kredi kartı veya banka kartıyla ERZURUM - SAMSUN seferiniz için biletinizi ClickBus.com.tr'den online satın alabilirsiniz.