6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Erzurum Sivas Otobüs Bileti

Erzurum Sivas otobüs bileti, seferleri, en ucuz bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! En kaliteli Erzurum Sivas otobüs firmaları ile ucuz bilet satın alın!

Çifte Minareli Medrese, Keykavus Şifahanesi karşısındaki medrese, İlhanlı Veziri Şemsettin Güveyni tarafından, 1271'de yaptırıldı. Yapı, taçkapının bulunduğu ön cephesi dışında bugüne ulaşmadı, iki katlı, dört eyvanlı bir yapı olduğu bilinmektedir. Görkemli, gözalıcı taçkapısının Timur'u hayran bıraktığı söylenir. Kapının sağında ve solunda nişler ve pencereler bulunmaktadır. Yazıtı, kapı ve nişlerin üzerindedir. Yivli kemerli taçkapının kıvrık dallar, küçük çiçeklerle süslü alınlığı dikkati çeker. Köşelerde işli, yuvarlak berkitme kuleleri vardır.

Meydan Camisi, 1564’te Sivaslı Koca Haşan Paşa tarafından yaptırıldı. Dikilitaş Caddesi'ndedir. Dikdörtgen planlı yapı, kesme taştandır. Son cemaat yeri sonradan eklenen caminin tek şerefeli bir minaresi bulunmaktadır. Bahçesinde Şeyh Şemsettin Sivasi’nin türbesi vardır.

Kale Camisi, 1580 de Sivas Valisi Mahmut Paşa tarafından yaptırılan cami, Kale Mahallesi’ndedir. Tek kubbeli bu küçük yapının tek şerefeli minaresi tuğladandır.

ERZURUM - SİVAS otobüs biletleri, ortalama 59.29 TL'ye satılmaktadır. Bu hatta ortalama 5 firma, günde 14 sefer yapmaktadır.

ERZURUM - SİVAS arası yaklaşık olarak 440 km olup ortalama yolculuk 5 saat 49 dakika sürmektedir.

Erzurum - Sivas seyahatiniz için harita bilgileri, Erzurum için 39.90861 kuzey enlemi, 41.27694 doğu boylamı ve Sivas için 39.74766 kuzey enlemi, 37.01788 doğu boylamı olarak belirlenmiştir.

Erzurum - Sivas seferi için kalkış noktaları ise Erzurum için Aşkale, Hınıs, İspir, Karaçoban, Oltu, Pasinler, Tortum, ikizispir ve Sivas için Akıncılar, İmranlı, Suşehri, Şarkışla, Zara, Divriği, Gemerek, Koyulhisar, Yıldızeli noktalarıdır.

ERZURUM - SİVAS haritası

En uygun fiyatlarla ERZURUM - SİVAS otobüs biletleri ClickBus.com.tr'de! Tek yapmanız gereken arama kutusunda nereden nereye kısmını doldurmak ve ERZURUM - SİVAS seferlerini aramak. Kredi kartı veya banka kartıyla ERZURUM - SİVAS seferiniz için biletinizi ClickBus.com.tr'den online satın alabilirsiniz.