6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Eskişehir İzmir Otobüs Bileti

Eskişehir İzmir otobüs bileti, seferleri, en ucuz bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! En kaliteli Eskişehir İzmir otobüs firmaları ile ucuz bilet satın alın! Eskişehir otobüs bileti uygun fiyatlar ve firma karşılaştırma seçeneğiyle burada!

İzmir Arkeoloji Müzesi, dört katlı olup, idare büroları, konferans salonu, laboratuvarı ve teşhir salonlarıyla bir bütün oluşturur. Müzenin giriş katı olan orta katta Antik çağlara ait mermer büstler, vitrinlerde de küçük buluntular sergilenmektedir. Salonda, Antik çağın ilk örneklerinden büyük boy, mermer Kore heykeli ile, bronz Atlet heykeli seçkin örnekler arasında yerini alır.

Müzenin üst kat salonlarından ilki, Ege bölgesindeki arkeolojik kazı buluntularından örneklere ayrılmıştır. Bu salonda Tarih Öncesi çağlardan Bizans dönemi sonuna kadar, cam, bronz, yüzük taşları, pişmiş topraktan yapılmış heykelcik, çanak, çömlek, kandil gibi küçük boydaki seramik eserler gurplandırılarak sergilenmiştir. İkinci salon, eski İzmir Çandarlı, Myrina, Foça, Erythrai, Iasos gibi Antik şehirlerde yapılan kazıların buluntularına ayrılmıştır. Üçüncü salon hazine dairesidir. Buradaki vitrinlerde Grek ve Roma devirlerine ait altın, gümüş, bronz sikkeleri, bir grup Venedik Dükası altın sikkesi, cam, altın ve bronz mezar hediyeleri yer alır. Hazine Dairesinin önemli eserlerinden biri de, Halikarnassos (Bodrum) da su altından bulunan Roma devri bronz Demeter heykelidir.

Müzenin alt kat salonlarında, çeşitli devirlere ait mezar kültüyle ilgili eserler bulunmaktadır. Bunlar arasında pişmiş toprak ve mermerden yapılmış lahitler, mezar stelleri dikkat çekicidir. Lahiter arasında antik dünyada lahitleri ile ün yapmış pişmiş toprak Klazomenaj lahitleri görülebilir. Salondaki geç Hellenistik mezar stelleri dünyanın en zengin koleksiyonlarındandır.

Hellenistik devrin önemli yapılarından Belevi mezar anıtı ve kabartmaları da bu salondadır. Salonun sonunda artık tamamen İzmir kentinin merkezinde kalmış olan Agora Örenyerinde bulunan Poseidon, Demeter ve Artemis'ten meydana gelen yüksek kabartma mermer heykel grubu güzel olduğu kadar İzmir'de bulunmuş olması nedeniyle salonun çarpıcı örneklerindendir.

Bu salonda ayrıca, M.S. I. Yüzyılda yaşamış Roma İmparatoru Domitionus’un büyük heykellerinden artakalan başı, kolları ve ayaklarına ait parçalar bulunmaktadır.

İzmir Arkeoloji Müzesi, İzmir Bergama, Şart, Efes, Muğla, Aydın, Denizli yerleşim alanlarında meydana çıkan Tarih Öncesi devirlerden Bizans sonuna kadar buluntularla Ege uygarlığını temsil eden bir bölge müzesi niteliğindedir.

Küçük salondaki vitrinlerde daha çok küçük eserler teşhir edilmiştir. Grek ve Roma devri kandilleri, vazolar, heykelcikler, Miken seramiği, St. Jean Bazilikasında bulunmuş Bizans devri eserleri, kadın ve erkek başları, Hadrian tapınağı frizi ve çeşitli buluntular bunlar arasındadır.

Avlunun ortasında, Belevi mezar anıtından getirilmiş bir sarkofaj, bir güneş saati, vitrinlerde de Efes kazılarında bulunmuş Bes ve Hermes başları, bronzdan Eros ve Dofen heykelciği, Efes'li bir filozof başı ve daha başka buluntular vardır.

ESKİŞEHİR - İZMİR otobüs biletleri, ortalama 60 TL'ye satılmaktadır. Bu hatta ortalama 1 firma, günde 4 sefer yapmaktadır.

ESKİŞEHİR - İZMİR arası yaklaşık olarak 415 km olup ortalama yolculuk 5 saat 18 dakika sürmektedir.

Eskişehir - İzmir seyahatiniz için harita bilgileri, Eskişehir için 39.77667 kuzey enlemi, 30.52056 doğu boylamı ve İzmir için 38.41885 kuzey enlemi, 27.12872 doğu boylamı olarak belirlenmiştir.

Eskişehir - İzmir seferi için kalkış noktaları ise Eskişehir için Sivrihisar ve İzmir için Aliağa, Bergama, Çandarlı, Çeşme, Dikili, Gümüldür, Menemen, Özdere, Seferihisar, Selçuk, Urla, Ürkmez, Salihleraltı noktalarıdır.

ESKİŞEHİR - İZMİR haritası

En uygun fiyatlarla ESKİŞEHİR - İZMİR otobüs biletleri ClickBus.com.tr'de! Tek yapmanız gereken arama kutusunda nereden nereye kısmını doldurmak ve ESKİŞEHİR - İZMİR seferlerini aramak. Kredi kartı veya banka kartıyla ESKİŞEHİR - İZMİR seferiniz için biletinizi ClickBus.com.tr'den online satın alabilirsiniz.