6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

ESKİŞEHİR'e giden otobüs seferleri

Eskişehir otobüs bileti, seferleri ve otobüs firmaları, bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! Eskişehir’e giden otobüs firmaları biletlerini karşılaştırarak online satın alın!

Zengin kültürel birikimi ve tarihi mirası ile birlikte son yıllarda çok fazla gelişen bu güzel Anadolu şehri, konuklarına pek çok doğal ve yapay güzellik sunarken, genç nüfusun yoğunlukta olmasını ve renkli sosyal yaşamını sahip olduğu Anadolu Üniversitesi ve Osmangazi Üniversitesi’ne borçludur. Anadolu’nun ortasında bulunmasına rağmen yemyeşil parklara sahip olan şehir, sevimli mekanları ve rahat şehir içi ulaşımı, tarihi birikimi ve samimi havasıyla gezilmesi gereken şehirlerin başında gelmektedir. Eskişehir otobüs bileti satın almak için tek yapmanız gereken ClickBus.com.tr arama çubuğunda “Nereden” kısmını doldurup tarih seçimi yaptıktan sonra karşınıza çıkacak seferler arasından size en uygun olanını tercih etmek. Artık Eskişehir’de dolu dolu günler geçirmeye hazırsınız.

Otobüs firmalarını inceleyin!

Tarihçe

Sakarya Irmağı’nın kollarının suladığı verimli bir ovada kurulan Eskişehir, tarih boyunca birçok medeniyet için yerleşime elverişli bir alan olmuştur. Anadolu ve Ege kültürlerinin kesişim noktasında bulunan Eskişehir’e yerleşen ilk uygarlık Hititler’dir. Eskişehir merkezli bir devlet kuran Hititler’e dair pek çok kalıntı ve uygarlığa ait kültür belgesi Midas şehrinde(Yazlıkaya) yapılan çalışmalar ve kazılarla bulunmuş, yüzlerce yeni höyük keşfedilmiştir. Ardından bölgede hüküm sürenler MÖ 3000 yıllarından itibaren Frigyalılar olmuştur. Daha sonraları sırasıyla, Kimmerler, Lidyalılar, Büyük İskender, Galatlar, Romalılar, Bizanslılar’ın hakimiyetinin ardından 1071 Malazgirt Meydan Muharebesi’nden sadece 3 yıl sonra Türk kavimleri Eskişehir’e yerleşmiştir ve o günden bu zamana Eskişehir Türk tarihinde çok büyük bir önem arz etmiştir. Selçuklular döneminden pek çok  eser bulabileceğiniz Eskişehir, bu dönemde Selçuklu – Haçlı savaşlarına şahit olmuştur. Bu dönemde “Sultanönü” olarak bilinen şehir, Fatih Sultan Mehmet’in ilk zamanlarına kadar Ankara Beyliği’ne bağlı kalmıştır. Osmanlı İmparatorluğu’nun doğduğu merkezlerden biri olan Eskişehir ülkemizin kaderini etkileyen 1. ve 2. İnönü Savaşları’na da şahit olmuştur. Eskişehir’e seyahatiniz sırasında, bu dönemlerden bir çok ize rastlayacaksınız, tarihin uzun bir sürecini yansıtan pek çok eser görme imkanı bulacaksınız.

Ucuz Eskişehir otobüs bileti satın alırken sitemizi tercih ederek 2 adımda ve kolayca Eskişehir otobüs bileti fiyatları bilgisini görüntüleyebilirsiniz.

Eskişehir’de Görmeniz Gereken Yerler

Gezinize Eskişehir’in en hareketli ve canlı bölümlerinden olan Porsuk Çayı ve Adalar Bölgesi’nden başlayabilirsiniz. Eskişehir otobüs yolculuğunuzun ardından şehir merkezini ortadan ikiye bölen Sakarya Nehri’nin en uzun kolu Porsuk Çayı sizi dinlendirecektir. Geçmişte bakımsız olan çay ve çevresi son yıllarda yenilenip bakıma alınmış ve ortaya artık şehrin sembolü olan turistik anlamda büyük bir değer haline gelen bu merkez ortaya çıkmıştır. Akarsu kenarında bir çok kafe, restoran ve alışveriş merkezi bulabilir, dilerseniz Porsuk Çayı üzerinde düzenlenen bot ve gondol seferlerine katılabilirsiniz. Şehir gezinize fark bir bakış açısı katan bu bot seferlerinin ücretleri güzergahlara göre 1,5TL veya 3 TL olmakla birlikte, daha özel bir gezinti istiyorsanız 15TL ödeyerek gondol kiralayabilir 3-4 kişilik gruplar halinde gezebilirsiniz.

Eskişehir otobüs bileti satın alıp şehre geldikten sonra gezmeniz gereken ikinci durak Odunpazarı Evleri’dir. Evliya Çelebi’nin de söz ettiği bu tarihi yer restore edildikten sonra dünya kültür mirasına eklenen önemli yerlerden biri olmuştur. Eskişehir’in tarihi ve kültürünü yansıtan, Osmanlı ve Türkmen yerleşim tarzını gözlemleyebileceğiniz bu güzel evlerin yakınında kültürel değer taşıyan mağazalar, sahaflar ve çeşitli müzeler bulunmaktadır. Burada görebileceğiniz en önemli eser tarihi Kurşunlu Külliyesi iken lületaşı ile ünlü Eskişehir’in Lületaşı Müzesi’ni gezebilirsiniz. Külliye’ye doğru yol alırken yolun solunda yer alan Atlıhan Çarşısı’na uğramadan ilerlememenizi tavsiye ederiz. Birbirinden ilginç ürünlerin sevimli butik dükkanlarda satıldığı bu çarşıda el sanatları ile yapılmış pek çok eser de beğeniye sunulmaktadır. Tam bir Osmanlı mimarisi örneği bu çarşının içine girdiğinizde bir avlu etrafında sıralanmış dükkanlardan sevdiklerinize küçük hatıralar satın alabilrisiniz.

Eskişehir geziniz sırasında buranın en büyük parkı olan Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı bir sonraki durağınız olabilir. Ülkemizin en özgün parklarından biri olan Sazova Parkı’nı ücretsiz gezi treni ile gezmek mümkündür. İçerisinde pek çok kafe, restoran, gezi ve oyun alanına sahip bu parkın mutlaka uğranması gereken bölümleri; Sualtı Dünyası, Masal Şatosu, Korsan Gemisi, Uzay Evi, Bilim ve Deney Merkezi’dir.

Clickbus üzerinden İstanbul Eskişehir otobüs bileti alırken en ucuz firmalar listelenir ve bu şekilde İstanbul Eskişehir otobüs bileti alımınızı yapabilirsiniz.

Eskişehir otobüs bileti satın alıp Anadolu’nun ortasına gerçekleştirdiğiniz bu yolculuğun sonunda karşılaşacağınız plaj elbette sizin için şaşırtıcı olabilir. Eskişehir’in bir diğer güzel parkı Kentpark Türkiye’nin ilk yapay plajına sahip olmasıyla ünlüdür. Kentpark’ın içinde ayrıca bir de Porsuk Çayı’na bağlı olan bir gölet bulunmaktadır.  Gölet içinde bulunan süs balıkları ziyeretçilerin ilgisini çekerken, göletin kenarında kahvaltı keyfi yapmak da bir başkadır.

ClickBus.com.tr’den Eskişehir otobüs bileti satın aldıktan sonra burada gidilmesi gereken müzeleri araştırdığınızda karşınıza ilk olarak Balmumu Heykel Müzesi çıkacaktır. Gerçek ve canlı gibi duran balmumundan yapılmış tarihi ve popüler kişilerin heykelleri arasında gezerken eğlenerek öğrenebilirsiniz.Türkiye’nin bu konseptteki tek müzesi olan, içinde lületaşından yapılmış pipo, tespih gibi günlük eşyalardan tutun, hayvan figürlerine ve ünlü yüzlerine rastlayabileceğiniz Lületaşı Müzesi de bir diğer önerimiz olabilir. Eti Arkeoloji Müzesi, Cumhuriyet Tarihi Müzesi, TCDD Müzesi ve Çağdaş Cam Sanatları Müzesi görülmeye değer diğer yerlerdendir.

Eskişehir’in en hareketli caddeleri arasında İki Eylül Caddesi ve Doktor Caddesi vardır. Bu yapay ve doğal pek çok güzelliği sahip şehri gezerken Türkiye’nin ilk ve tek yerli otomobili Devrim Otomobili’ne uğramalı, Sivrihisar ilçesi’nin Hortu beldesinde Nasrettin Hoca’nın doğduğu evi ziyaret etmelisiniz. Ayrıca bölgenin en önemli tarihi eserlerinden biri olan, Eskişehir’in tarihini Frigler’e dayandıran, MÖ 550 yıllarında yapıldığı tahmin edilen Yazılıkaya - Midas Anıtı mutlaka görülmesi gereken tarihi eserler arasındadır. Kral Midas döneminde en parlak sanatsal ve kültürel zamanını yaşayan Frigler, Midas Anıtı’nı ana tanrıça olarak gördükleri Kibele için yapmışlardır.

Eskişehir otobüs bileti satın alıp yolculuğunuzu gerçekleştirdikten sonra bir çok farklı medeniyete ve kültüre ev sahipliği yaptığı için geniş bir yöresel yemek yelpazesine sahip şehrin lezzetlerini mutlaka tatmalısınız. Temel olarak Anadolu beslenme alışkanlıklarının yansımasını görsek de Balkan, Kafkas ve Kırım göçmenlerinin bölgeye yerleşimi ile bu yörelerin yemekleri de Eskişehir’de yenecekler listesine eklenmiştir. Sehrin bazı bölgelerinde hamurişi ağırlıklı yemekler mevcutken, bir kısmında ebegümeci, mantar gibi sebzeler sıklıkla kullanılmakta, bir diğer kısmında ise et yemekleri tüketimi yoğunlukla gerçekleşmektedir. Daha çok Odunpazarı bölgesinde rastlayacağınız mayasız hamur ve haşhaştan yapılan gözleme şehre özgü tatların en önde gelenlerinden biridir. Sütlü ovmaç, göceli tarhana, düğün köfte, bamya ve toyga çorbaları kendine özgü çok lezzetli çorbalardır ve şehrin çorba kültürünün zenginliğini de yansıtmaktadırlar. Balaban köfte, kuzu sorpa, çibörek, tabak böreği Eskişehir’in en meşhur yemeklerinden olmakla birlikte; met helva yörenin özgün bir tatlısıdır ve Kalabak Suyu‘da mutlaka içilmesi gereken lezzetlerdendir.

Eskişehir Otobüs Firmaları

İç Anadolu Bölgesi’nin batısında bulunan, doğu ve batı kültürünün adeta sentezi olan, bu muhteşem kültür ve tarih merkezine seyahat etmek artık çok kolay. Coğrafi olarak da avantajlı bir noktada yer alan ve çok merkezi bir konumda bulunan Eskişehir’e ulaşım artık çok kolay.

Tek yapmanız gereken ClickBus.com.tr’ye girmek ve seyahatiniz için bir tarih seçtikten sonra bulunduğunuz yerden Eskişehir otobüs bileti satın almak. Eskişehir’e en ucuz bilet, en kısa sürede giden sefer gibi pek çok kritere ulaşabilir,  İsmail Ayaz Turizm, Kütahyalılar ve daha bir çok firma arasından istediğinizi seçebilir, seyahatinizin keyfini çıkarabilirsiniz. www.neredennereye.com/ucak-bileti


ESKİŞEHİR'e giden otobüs firmaları
Ak Turizm
Balıkesir Uludağ
Çayırağası Turizm
CSR Seyahat
Dadaş Turizm
Elazığ Murat Turizm
Esadaş
Fındıkkale Turizm
Has Bingol
Huzur Turizm
Iğdırlı Turizm
İnan Turizm
İsmail Ayaz
Isparta Petrol
Jet Turizm
Kent Turizm
Köksallar Turizm
Kütahya Astur
Kütahyalılar
Lider Adana
Lüks Batman Seyahat
Lüks Kahramanmaraş Turizm
Lüks Mersin
Mersin Vif Turizm
Mersin Villa Seyahat
Metro Turizm
Mis Amasya
Özgül Bafra Turizm
Şanlıurfa Astor
Seç Turizm
Ses Turizm
Star Batman
Star Diyarbakır
Ulusoy Turizm
Vangölü Turizm
ESKİŞEHİR'e bağlı otogarlar
Eskişehir Otogarı
Sivrihisar Otogarı