6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

Eskişehir Otobüs Firmaları, Seferleri, Bilet Fiyatları, Telefon Numaraları ve En Ucuz Eskişehir Otobüs Bileti ClickBus.com.tr'de!

Eskişehir’e giden otobüs firmaları

Eskişehir, tarih çağına Hititlerle girdi. Hititler bu yöreye "Masa” derlerdi. Hititlerden sonra bölgeye Frigyalılar yerleşti. Bugünkü Eskişehir'i “Doryraior'' adıyla o zamanlar, Frigyalılar kurdu. Bu topraklarda daha sonra Lidyalılar, Persler, Makedonyalılar yaşadı. Makedonya İmparatoru Büyük İskender’in ölümünden sonra, topraklar parçalanırken, Porsuk çayının kuzeyinde kalan yerleri Britinya, güneyde kalan yerleri de Galatyalılar aldı.

Eskişehir, takvim yıllarının başında Romalıların eline geçti. Onlardan Bizans’a miras kaldı ve uzun süre Bizans egemenliğinde yaşadı. Malazgirt Zaferi’nin peşinden, 1073’te bütün bu yöreyi, Selçukluların ünlü komutanı ve Anadolu fatihi olarak bilinen Kutalmışoğlu Süleyman Şah, Selçuklu topraklarına kattı.

Bizanslılar, Malazgirt’in intikamım almak için Avrupa’dan büyük bir haçlı ordusu istediler. Haçlılar, 600 bin kişilik bir kuvvetle Anadolu’ya geldi. Onları, Dorylaion önünde karşılayan Selçuklu Sultanı I. Kılıç Arslan’ın elinde, haçlıların onda biri kadar bile asker yoktu. Fakat kaçınılmaz savaş, Türklerin Anadolu’daki kaderini tayin edecekti.

Eskişehir otobüs bileti alırken Clickbus.com.tr artık yanı başınızda! Biletinizi aratın ve en ucuz Eskişehir otobüs firmaları, fiyatlarına göre listelensin.

Kılıç Arslan zeki ve usta bir komutandı. Haçlıları, haziran sıcağında güneydoğuya doğru çekerken Anadolu’nun sarp dağlarında çete savaşlarıyla perişan etmeyi başardı. "I. Haçlı Ordusu” olarak tarihe geçen bu ordu, nihayet Kudüs’ün yolunu tuttuğu zaman, tam yarım milyon askerini bu topraklarda gömdü. Böylece Türkler, Anadolu’da kökleşmiş oldu.

Eskişehir, Orhan Gazi devrinde Osmanlı ülkesine katıldı. Bugünkü Eskişehir, o zaman Dorylaion’un yanında, büyükçe bir köy görünüşünden öteye gitmiyordu. Osmanlılar bu kente Sultanönü adını verdi. Sultanönü, sonradan Eskişehir oldu.

Birinci Dünya Savaşı’ndan sonra, düşmanlar yurdumuzu paylaşırken, 20 Temmuz 1921’de Eskişehir’e de Yunanlılar girdi. Eskişehir işgal sırasında çok acı günler yaşadı ve Kurtuluş Savaşı’nın büyük zaferinden sonra, 2 Eylül 1922’de kurtuldu. Her yıl 2 Eylül, büyük heyecanla kutlanır.

Yunanlılar kaçarken, Eskişehir’i ateşe verdiler ve büyük kısmı kül oldu.

Eskişehir otobüs firmaları ve bu firmaların bilgileri Clickbus.com.tr’de! En ucuz online bilet fiyatları ile Eskişehir otobüs biletinizi sorgulayın ve dilediğiniz firmadan biletinizi satın alın! neredennereye.com/otobus-bileti/