6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Eskişehir Sakarya Otobüs Bileti

Eskişehir Sakarya otobüs bileti, seferleri, en ucuz bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! En kaliteli Eskişehir Sakarya otobüs firmaları ile ucuz bilet satın alın!

Geyve, Aşağı Sakarya Vadisi'nin en büyük ve en verimli ovalarından Pamukovanın doğusunda yer alan, Sakarya'ya bağlı ilçe merkezi yerleşmedir. Adapazarı-Bilecik karayolu kentin 3 km kuzeyinden, Haydarpaşa-Ankara demiryolu ise kentin istasyonu sayılan Alifuatpaşadan geçer. Kentin ekonomisi tarıma dayanır.

Geyve'nin, M.Ö. 4.yy'da Bithynia'nın yerel yönetim birimlerinin içinde olduğu biliniyor. Tottoeum (Tataion) adıyla bilinen kent, Bizans ve Selçukluların egemenliğinde kaldı. 14.yy'ın başında Osmanlı yönetimine geçen yerleşme, 16.yy'da suhte ayaklanmalarına sahne oldu. Kentte Osmanlı dönemine ait yapılar bulunmaktadır.

Bugün kitaplık olarak kullanılan Elvan Bey İmareti, 15.yy yapımıdır. Kesme taş ve tuğladan yapı, merkezde ve yanlarda kubbeli, önde çapraz tonozludur. 18.yy'da yapıya üç revak eklendi. Avlusunda Elvan Bey'in mezarı bulunmaktadır.

15.yy da yapılan Sakarya Köprüsü bugün de kullanılmaktadır. 14 kemerli taş köprünün yıkılan iki kemeri yeniden yapıldı. Köprünün üçgen ve beşgen selyaranları vardır.

Sultan Beyazıt II Köprüsü, Alifuatpaşa’dadır. Osmanlı döneminde, batıdan doğuya uzanan tarihi yolun başında önemli bir geçit yeriydi. 14 kemeri bulunan köprü, çeşitli dönemlerde onarım gördü.

Kentte, Ulu Cami olarak da bilinen Yunus Paşa Camisi, 14.yy yapımı Orhan Gazi Zaviyesi, diğer önemli yapılardandır.

ESKİŞEHİR - SAKARYA otobüs biletleri, ortalama 46.15 TL'ye satılmaktadır. Bu hatta ortalama 2 firma, günde 13 sefer yapmaktadır.

ESKİŞEHİR - SAKARYA arası yaklaşık olarak 183 km olup ortalama yolculuk 2 saat 13 dakika sürmektedir.

Eskişehir - Sakarya seyahatiniz için harita bilgileri, Eskişehir için 39.77667 kuzey enlemi, 30.52056 doğu boylamı ve Sakarya için 40.78333 kuzey enlemi, 30.4 doğu boylamı olarak belirlenmiştir.

Eskişehir - Sakarya seferi için kalkış noktaları ise Eskişehir için Sivrihisar ve Sakarya için Hendek, Karasu, Akyazı, Kumbaşı, Kuruçeşme noktalarıdır.

ESKİŞEHİR - SAKARYA haritası

En uygun fiyatlarla ESKİŞEHİR - SAKARYA otobüs biletleri ClickBus.com.tr'de! Tek yapmanız gereken arama kutusunda nereden nereye kısmını doldurmak ve ESKİŞEHİR - SAKARYA seferlerini aramak. Kredi kartı veya banka kartıyla ESKİŞEHİR - SAKARYA seferiniz için biletinizi ClickBus.com.tr'den online satın alabilirsiniz.