6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

Fethiye'ye giden otobüs seferleri

Diğer Fethiye seferleri için arama kutucuğunda nereden nereye gideceğinizi ve seyahat tarihinizi girip Bilet Ara tuşuna basmanız yeterlidir.

Fethiye otobüs bileti, seferleri ve otobüs firmaları, bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! Fethiye’ye giden otobüs firmaları biletlerini karşılaştırarak online satın alın!

Muğlanın en büyük ilçesi olan Fethiye Muğla da dahil olmak üzere yüzölçümü bakımından en büyük ilçedir. Çok eski dönemlerden beri önemli bir yerleşim yeri olan Fethiye’ye ilk olarak Likyalılar sahip olmuştur. İlçe hem tarihi yapıları hem de turistik özellikleri bakımından önemi bir ziyaret noktasıdır. Fethiye Ölüdenizi, Dalyanı ve Kelebekler Vadisi ile her türden ziyaretçiyi kendisine çeker.

Otobüs firmalarını inceleyin!

Tarihçe

Likyalılar bölgeye ilk olarak Telmessos adını vermişlerdir.  Likyalılardan sonra Perslerin egemenliği altına giren 4. Yüzyıl itibari ile Büyük İskender’e teslim olmuştur. Büyük İskender’in ölümüden sonra Roma İmparatorluğuna geçen kentin ismi Meğri olmuştur. Roma İmparatorluğu’unun ikiye bölünmesinden sonra Doğu Roma tarafında kalan kent 15. Yüzyılda Osmanlı topraklarına katılmıştır. İlk olarak Aydın vilayetine bağlı olan Fethiye, Cumhuriyetin ilanından sonra Muğla iline bağlanmıştır. İlçenin ismi 1914'te uçağı düşen ve ilk hava şehitlerinden olan Fethi Bey'den gelmektedir. İlçe bir Kurtuluş Savaşı başlamadan önce bir sene boyunca İtalya işgalinde kamıştır.

Fethiye’nin tarihi milattan önce üç bin yıllarına kadar gitmektedir. Fakat yıllar içerisinde gerçekleşen depremler ve yapılaşmalar bazı tarihi eserlerin yok olmasına neden olmuştur. Fakat yine de Türkiye’de bulunan en önemli tarihi yapılardan bir olan kaya mezarları günümüze kadar ulaşabilmiştir.

Clickbus.com.tr üzerinden İstanbul Fethiye otobüs bileti alırken en ucuz firmalar listelenir ve bu şekilde İstanbul Fethiye otobüs bileti alımınızı yapabilirsiniz.

Fethiye’de Görmeniz Gereken Yerler

Fethiye doğal güzellikleri ve tarihi kalıntıları ile ülkemizin popüler turizm noktalarından biridir. Fethiye’ye gitmişken dünyanın en güzel plajlarından birine sahip Ölüdeniz’i görmeden olmaz. Burada harika kumun ve denizin tadını çıkarabilirsiniz. Diğer bir plaj önerimiz ise Çalış plajı olacaktır. Buranın turkuaz renkli denizini de mutlaka görmelisiniz. Mavi tur tekneleri günlük turlar yapabilir, güzel koyları gezebilirsiniz. Günlüklü Koyu,Kabak Koyu, Kelebekler Vadisi ve Kıdrak Koyu’na uğramadan Fethiye’den ayrılmayın. Günlük tur tekneleri ile gidebileceğiniz 12 adalar da mutaka görmeniz gerekn yerler arasındadır. Artık ilçenin simgesi olmuş Saklıkent Kanyonuna gidebilir, doğanın oluşturduğu bu muhteşem güzellikleri kendinizi görebilirsiniz. Vadide yürüyüş yapıp, yorulduğunuz zaman etrafda bulunan restoranlarda dinlenebilir, çayınızı ve kahvenizi içebilirsiniz. Fethiye merkez’de dolaşıyorsanız Pazar yeri ve kordonu görmenizi, yerel halkın yaptığı lezzetleri tatmanızı tavsiye ederiz.

Fethiye’ye gitmişken tarihi yerleri görmeden dönmek olmaz. Kent binlerce yıllık bir tarihe sahip olduğu için görmeniz gerekn birçok antik kent var. Bunlardan başlıcaları Letoon Antik Kenti, Patara Antik Kenti, Telmessos Antik Kenti ve Tlos Antik Kenti’dir. Tarihe ve arkeolojiye ilgi duyanlar için adeta bir cennet diyebiliriz. Özellikle Telmessos Antik Kenti’nde bulunan kaya mezarları bölgenin en eski yapılarındandır.

Bir diğer tarihi mekan ise Kayaköy’dür. Yapılan araştırmalara göre Kayaköy, Karmillassos Antik Kenti'nde kurulmuştur. Dar sokakları ve kendine has mimarisi ile sizleri kendine hayran bırakacak olan Kayaköy’ü de mutlaka görmeniz gereken yerler listenize eklemenizi tavsiye ederiz.

Fethiye’ye Nasıl Gidilir?

ClickBus ile Fethiye’ye seyahat etmek de artık çok kolay!

ClickBus.com.tr’ye girerek Fethiye otobüs biletinizi kolayca alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken arama kutusuna Fethiye yazmak ve yolculuk yapmak istediğiniz tarihi seçmek. Çıkan sonuçlardan istediğiniz firmayı seçip biletinizi satın alabilirsiniz. Güvenli ödeme sistemimiz ile ödemenizi kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Fethiye online otobüs bileti satışında en çok rağbet edilen site olan Clickbus.com.tr’yi tercih ederek Fethiye biletinizi ucuza almış olursunuz. www.neredennereye.com/ucak-bileti


Fethiye'ye giden otobüs firmaları
Best Van Turizm
Fethiye Seyahat
Güney Akdeniz Seyahat
Metro Turizm
Ulusoy Turizm