6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Gaziantep Eskişehir Otobüs Bileti

Gaziantep Eskişehir otobüs bileti, seferleri, en ucuz bilet fiyatları Clickbus.com.tr’de! En kaliteli Gaziantep Eskişehir otobüs firmaları ile ucuz bilet satın alın! Gaziantep otobüs bileti uygun fiyatlar ve firma karşılaştırma seçeneğiyle burada!

ALÂATTİN CAMİSİ: Odunpazarı’ndadır, 1220 yılında Selçuklu Sultanı I. Alâaddin Keykübat tarafından yaptırılmıştır. Birçok onarımlar gördüğünden ilk şeklini kaybetmiş durumdadır. Bir ara arkeoloji müzesi olarak kullanılmıştır.

Taş duvarlı bir binadır. Caminin üstü kiremitle örtülüdür. Solda bulunan minaresi kaim gövdeli ve tek şeref elidir.

YAZILI KAYALAR (MİDAS): Çifteler’in 40 km. güneybatısında, Yazılı Kaya köyü yakınındadır. M.Ö. VII. yüzyılda kurulmuş ve Phrygia dönemim yaşamış eski bir yerleşme yeridir. Bilhassa Phrygia Kralı Midas’ın mezarının burada olmasının yaygın oluşu nedeniyle turizm yönünden hemen tanınmıştır. Kalıntılar arasında Phrygia dili ile yazılmış birçok yazıt ile kaya mezarları bulunmaktadır.

Eskişehir’e Ait özet Bilgiler:

A. DOĞAL ESERLER:

1. Kaplıcalar:

Erler: Eskişehir’dedir.

Kıymet: Eskişehir’dedir.

Şen Gülcük: Eskişehir’dedir.

Yenice: Eskişehir’dedir.

2. Mağaralar:

Aslanlı Mabet: İl hudutları içindedir. Doğanlı Kale: İl hudutları içindedir. Gerdek Kale: Çifteler yakınında, Yazılı Kayalar yakınındadır.

3. Mesire yerleri:

Büyük Yayla: Seyitgazi yakınındadır. Sakarya Başı: Çifteler’in 22 km. güneyinde, İhsaniye köyü yakınında, Sakarya ağzıdır.

Taycılar: Alpı bucağı yakınındadır.

GAZİANTEP - ESKİŞEHİR otobüs biletleri, ortalama 107.55 TL'ye satılmaktadır. Bu hatta ortalama 8 firma, günde 11 sefer yapmaktadır.

GAZİANTEP - ESKİŞEHİR arası yaklaşık olarak 919 km olup ortalama yolculuk 9 saat 29 dakika sürmektedir.

Gaziantep - Eskişehir seyahatiniz için harita bilgileri, Gaziantep için 37.06622 kuzey enlemi, 37.38332 doğu boylamı ve Eskişehir için 39.77667 kuzey enlemi, 30.52056 doğu boylamı olarak belirlenmiştir.

Gaziantep - Eskişehir seferi için kalkış noktaları ise Gaziantep için İslahiye, Nizip ve Eskişehir için Sivrihisar noktalarıdır.

GAZİANTEP - ESKİŞEHİR haritası

En uygun fiyatlarla GAZİANTEP - ESKİŞEHİR otobüs biletleri ClickBus.com.tr'de! Tek yapmanız gereken arama kutusunda nereden nereye kısmını doldurmak ve GAZİANTEP - ESKİŞEHİR seferlerini aramak. Kredi kartı veya banka kartıyla GAZİANTEP - ESKİŞEHİR seferiniz için biletinizi ClickBus.com.tr'den online satın alabilirsiniz.