6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Gaziantep Konya Otobüs Bileti

Gaziantep Konya otobüs bileti, seferleri, en ucuz bilet fiyatları Clickbus.com.tr’de! En kaliteli Gaziantep Konya otobüs firmaları ile ucuz bilet satın alın! Gaziantep otobüs bileti uygun fiyatlar ve firma karşılaştırma seçeneğiyle burada!

ARKEOLOJİ MÜZESİ:

Lârende Caddesinde, Sahip Ata Camisinin batı bitişiğindeki modern binasındadır. Müze ilk kez 1927 yılında Mevlâna Müzesinde açılmıştır. 28 Mart 1953 tarihinde iplikçi Camisine ve yeni binası da yapılınca 1962 yılında buraya taşınmıştır. Konya yöresinde bulunmuş İslam öncesi klasik çağa ait arkeolojik eserler binada ve bahçesinde sergilenmiştir.

1. Mezar taşları ve yazıtlar: I-IV. yüzyıl Roma çağına ait mezar taşları, sunaklar (Tapınaklarda kurban kesilen taş masa), Deniz tanrısı Poseidon ile Baş Tanrı Zeüs’ün heykelleri, aslan heykelleri, büstler ve diğer mimari parçalar.

2. Konya ve yöresinin eserleri: Konya ve yöresindeki kazılarda bulunmuş olan Roma çağı yazıtları, Steller, Aşk tanrısı Eros’un heykelleri, Pamphylia ve Sidamara tipinde lâhitler, Bizans Çağı mozaik ve mimari parçaları, Fryg kabartmaları.

3. Arkeolojik bazı kazı buluntuları: Tarihöncesi (M.Ö. 2500) çağlara ait pişmiş topraktan yapılmış seramik ve ağırşaklar, Hellenistik ve Roma çağlarına ait cam ve tunç eserler, ticaret tanrısı Hermes, Hitit bereket tanrıçası Kybele ile aşk tanrısı Eros heykelleri ile Konya’nın 8 km. güney batısındaki Karahöyük kazılarına ait Hitit çağının kap kaçak gibi eserleri bulunmaktadır.

Müzedeki eserler Alâattin, Karahöyük, Çatalhöyük, Canhasan, Süberde ve Sızma Kazılarında bulunmuş eserlerdir. 

GAZİANTEP - KONYA otobüs biletleri, ortalama 83.85 TL'ye satılmaktadır. Bu hatta ortalama 20 firma, günde 46 sefer yapmaktadır.

GAZİANTEP - KONYA arası yaklaşık olarak 561 km olup ortalama yolculuk 5 saat 52 dakika sürmektedir.

Gaziantep - Konya seyahatiniz için harita bilgileri, Gaziantep için 37.06622 kuzey enlemi, 37.38332 doğu boylamı ve Konya için 37.86667 kuzey enlemi, 32.48333 doğu boylamı olarak belirlenmiştir.

Gaziantep - Konya seferi için kalkış noktaları ise Gaziantep için İslahiye, Nizip ve Konya için Akşehir, Beyşehir, Cihanbeyli, Ereğli, Ilgın, Kadınhanı, Bozkır, Doğanhisar, Hüyük, Kulu, Seydişehir, Soğukkuyu, kulumakas, Konyakarapınar noktalarıdır.

GAZİANTEP - KONYA haritası

En uygun fiyatlarla GAZİANTEP - KONYA otobüs biletleri ClickBus.com.tr'de! Tek yapmanız gereken arama kutusunda nereden nereye kısmını doldurmak ve GAZİANTEP - KONYA seferlerini aramak. Kredi kartı veya banka kartıyla GAZİANTEP - KONYA seferiniz için biletinizi ClickBus.com.tr'den online satın alabilirsiniz.