6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Gaziantep Mersin Otobüs Bileti

Gaziantep Mersin otobüs bileti, seferleri, en ucuz bilet fiyatları Clickbus.com.tr’de! En kaliteli Gaziantep Mersin otobüs firmaları ile ucuz bilet satın alın! Gaziantep otobüs bileti uygun fiyatlar ve firma karşılaştırma seçeneğiyle burada!

MUT KALESİ:

Namazgah yakınındadır. Temeli Hititlere kadar varan eski kalelerimizden biridir. Roma, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerinde onaranlar görmüştür. Cem Sultan abisi II. Bayezıd’tan kaçarken bu kalede biraz kalmıştır.

Dört burcu, iç kale halinde bir kule, batı ve doğuda kapılar bulunmaktadır. Batı kapısında Yunanca yazı ile Klevdiyo polis adı yazılıdır.

SİVRİ TÜRBELER:

Kale Mahallesinde ve Lâl Ağa Camisinin iki yanında bulunan iki türbedir. Karamanoğulları zamanında yapılmıştır. Sekizgen külahları çok sivri şekilli olduğundan bu ad ile tanınmaktadırlar.

Kare taban üzerine sekizgen şekilli olan bu türbelerden birinde 3, diğerinde 4 adet yazıtlı sanduka bulunmaktadır. 3 sandukalı türbede bulunan bir sandukanın hicri 716 (miladi 1316) tarihli yazıtında «İsa Bey Bin Muhammet. İskânallahü taalâ fi bimevhatı cenneti, hadi aşere minmiete» yazılıdır.

GAZİANTEP - MERSİN otobüs biletleri, ortalama 44.22 TL'ye satılmaktadır. Bu hatta ortalama 20 firma, günde 55 sefer yapmaktadır.

GAZİANTEP - MERSİN arası yaklaşık olarak 302 km olup ortalama yolculuk 2 saat 58 dakika sürmektedir.

Gaziantep - Mersin seyahatiniz için harita bilgileri, Gaziantep için 37.06622 kuzey enlemi, 37.38332 doğu boylamı ve Mersin için 36.8 kuzey enlemi, 34.63333 doğu boylamı olarak belirlenmiştir.

Gaziantep - Mersin seferi için kalkış noktaları ise Gaziantep için İslahiye, Nizip ve Mersin için Anamur, Bozyazı, Erdemli, Silifke, Tarsus, Taşucu, Gülnar, Mut, Topaklı noktalarıdır.

GAZİANTEP - MERSİN haritası

En uygun fiyatlarla GAZİANTEP - MERSİN otobüs biletleri ClickBus.com.tr'de! Tek yapmanız gereken arama kutusunda nereden nereye kısmını doldurmak ve GAZİANTEP - MERSİN seferlerini aramak. Kredi kartı veya banka kartıyla GAZİANTEP - MERSİN seferiniz için biletinizi ClickBus.com.tr'den online satın alabilirsiniz.