6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

GİRESUN'a giden otobüs seferleri

Diğer GİRESUN seferleri için arama kutucuğunda nereden nereye gideceğinizi ve seyahat tarihinizi girip Bilet Ara tuşuna basmanız yeterlidir.

Giresun otobüs bileti, seferleri ve otobüs firmaları, bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! Giresun’a giden otobüs firmaları biletlerini karşılaştırarak online satın alın!

Karadeniz Bölgesi’nin sahil kesiminde bulunan Giresun, fındığı ile dünyaca ünlü bir şehrimizdir. Trabzon, Gümüşhane, Erzincan ve Ordu ile sınır komşusu olan Giresun aynı zamanda tarihi ve kültürel olarak da zengindir. Karadeniz göreneklerine bağlı olan Giresun’a seyahatiniz sırasında, doğanın ve yeşilin tarih ile kucaklaşmasına şahit olacaksınız.

Otobüs firmalarını inceleyin!

Tarihçe

Miletos kolonisi olarak kurulan Giresun’a sırasıyla, Amazonlar, Azziler, Milatoslular, Pontuslar, Persler, Makedonyalılar, Roma İmparatorluğu, Bizanslılar hakim olmuş, sonrasında Fatih Sultan Mehmet Han döneminde Osmanlı İmparatorluğu’na bağlanmıştır. Kirazın ana yurdu olan Giresun, adı kiraz anlamına gelen Keresus sözcüğünden gelmektedir. Giresun’a seyahatiniz sırasında, konumu, kültürel değerleri ile beraber doğası, yaylaları ile çok özgün bir kenti ziyaret etmenin keyfini yaşayacaksınız.

Giresun’da Görmeniz Gereken Yerler:

Clickbus üzerinden İstanbul Giresun otobüs bileti alırken en ucuz firmalar listelenir ve bu şekilde İstanbul Giresun otobüs bileti alımınızı yapabilirsiniz.

Aristotales’in yapıtlarında yüksek duvarlı, savunması iyi ve alınması güç bir kale olarak tanımlanan Giresun Kalesi’ni mutlaka görmelisiniz. Gogara Kilisesi, Kaya Kilise, Kufa Kuyusu, Seyyit Vakkas Türbesi, Millet Bahçesi Kapısı Giresun’a seyahatiniz sırasında mutlaka görmeniz gereken diğer tarihi ve kültürel eserler olarak sıralanabilir. Bu tarihsel ve kültürel eserlerinin yanı sıra Giresun çok orjinal bir festivali ile ünlü olan bir şehrimizdir; Kuş Dili Festivali, Kuşkoy Kuşdilini Tanıtma ve Turizm Derneği’nin önderliğinde geleneksel olarak düzenlenen bir festivaldir. Festivalde yarışmaya katılanlar, juri tarafından belirlenen “Yarın gel çayır biçelim” gibi cümleleri kuşdili ile birbirlerine aktarmak üzere yarışırlar. Giresun’a seyahatiniz sırasında bu güzel festivalde eğlenceli vakit geçirebilir, Çanakçı ilçesinin yemyeşil ortamında huzurlu bir tatil geçirebilirsiniz.

OMÜTİT Tiyatro Festivali, Giresun Günleri ve bir çok kültür ve sanat organizasyonuna da ev sahipliği yapan Giresun’a ziyaretiniz sırasında çok keyifli vakit geçireceksiniz.

Giresun’a Nasıl Gidilir?

Karadeniz Bölgesi’nin güzide şehri Giresun’a  yolculuk ise artık çok kolay!

Tek yapmanız gereken ClickBus.com.tr’ye girmek ve seyahatiniz için bir tarih seçmek. Ulusoy Turizm, Fındıkkale Turizm, Kütahyalılar Turizm, Varan Turizm ve daha bir çok firma arasından istediğinizi seçebilir seyahatinizin keyfini çıkarabilirsiniz. www.neredennereye.com/ucak-bileti


GİRESUN'a giden otobüs firmaları
Adıyaman Gülaras
Doğu Karadeniz
Fındıkkale Turizm
Has Bingol
Kanberoğlu Turizm
Lüks Karadeniz
Metro Turizm
Öz Diyarbakır
Özgül Bafra Turizm
Özlem Cizre Nuh
Sahil Seyahat
Trabzon Süzer Turizm
Ulusoy Turizm
Vangölü Turizm
GİRESUN'a bağlı otogarlar
Bulancak Otogarı
Dereli Otogarı
Espiye Otogarı
Eynesil Otogarı
Giresun Otogarı
Görele Otogarı
Piraziz Otogarı
Tirebolu Otogarı
Doğankent Otogarı
Duroğlu Otogarı
Keşap Otogarı