6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

Giresun Otobüs Firmaları, Seferleri, Bilet Fiyatları, Telefon Numaraları ve En Ucuz Giresun Otobüs Bileti ClickBus.com.tr'de!

Deniz yoluyla Yunanistan’dan gelen Milet’liler, bu yörede çok bol kiraz ağacını görünce kente (Karasus) yani kiraz kent adını verdiler. Sonradan bu ad Türkler tarafından Kerasun’a çevrildi, sonunda Giresun oldu. Fatih Sultan Mehmet, 1461’de Trabzon Rum İmparatorluğu’na son verdikten sonra Giresun, Osmanlı Devleti’ne katılmıştır. Giresun’un bugün fındığı çok ünlüdür.

Giresun’a giden otobüs firmaları

Görülecek Yerler

TARİHİ KALINTILAR

KALE

M.Ö. II. yüzyıldan Pontos çağından kaldığı sanılır. İlginç bir yarımada görüntüsü ile denize uzanan Giresun’un güzelliğini Giresun Kalesi tamamlar.

MAĞARALAR

Kale’nin deniz kısmındadır. Pontos çağından kalan mağaralar 1500 kişi alacak büyüklüktedir.

SEYYİD VAKKAS TÜRBESİ

Peygamber soyundan olduğu sanılan ve Giresun’un Türkler tarafından alınışında hizmeti geçen Vakkas’ın yattığı mezar 15. yüzyılda, türbesi ise 19. yüzyılda yapılmıştır.

Giresun otobüs bileti alırken Clickbus.com.tr artık yanı başınızda! Biletinizi aratın ve en ucuz Giresun otobüs firmaları, fiyatlarına göre listelensin.

Doğal Güzellikler

GİRESUN ADASI

Dünya üzerinde kadın savaşçılar olarak tanınan ve Yunan Mitolojisinde yeri olan Amazonların doğup büyüdükleri Aretias Adası olarak kabul edilen Giresun Adası Doğu Karadeniz sahillerinin tek adasıdır. Bugün üzerinde sadece bir ailenin yaşadığı adanın etrafı mayıs ayında ziyaretçilerle dolup taşar. Mayıs yedisi denen ve 20 Mayıs’a isabet eden tarihte köy, kasaba ve şehirden büyük bir kalabalık minibüs ve dolmuşlarla gelerek Aksu nehri ağzında toplanır, bunlardan bir kısmı çeşitli dileklerinin yerine gelmesi için motorlara dolarak adanın etrafında bir tur atarlar.

KULAKKAYA

Şebinkarahisar yolu üzerinde Giresun’a 2,5 saat uzaklıkta güzel bir yayladır.

GEDİKKAYA

Kentin doğusundadır. Kartal başına benzer görüntüdedir.

ACISU MAĞARASI

Adı efsanelere karışan bu mağara Alucra ilçesindedir. Tabiat harikası kabul edilen Tepesi Delik mağara da aynı ilçededir.

ŞİFALI SULAR

ŞEBİNKARAHİSAR MADEN SUYU

Tamzara köyündedir. İlçeye çok yakındır. Mide, böbrek, bağırsak safra yoları ve karaciğer hastalıklarında faydalıdır.

İNİŞDİBİ MADEN SUYU

Sahilden 27 kilometre içerdedir. Vasıta kaynağa kadar gider.

Giresun otobüs firmaları ve bu firmaların bilgileri Clickbus.com.tr’de! En ucuz online bilet fiyatları ile Giresun otobüs biletinizi sorgulayın ve dilediğiniz firmadan biletinizi satın alın! neredennereye.com/otobus-bileti/