6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

Göcek otobüs bileti, seferleri ve otobüs firmaları, bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! Göcek’e giden otobüs firmaları biletlerini karşılaştırarak online satın alın!

Muğla’nı Fethiye ilçesine bağlı bir mahalle olan Göcek, Dalaman ilçesi ile de komşu bir konumdadır. Daha önceleri belediyelik olan yer, 2014’de Fethiye’ye bağlanarak mahalle olmuştur. Göcek muhteşem güzellikteki koyları ve turkuaz renkli denizi ile her yıl binlerce ziyaretçiyi kendisine çeker. Bunun yanında yemyeşil çam ormanları ile de ayrı bir güzeldir Göcek.

Otobüs firmalarını inceleyin!

Tarihçe

Göcek’in tarihine bakarsak oldukça eskilere gittiğini görürüz. Likya uygarlığının gelişmiş iki kenti olan Telmesos ve Kaunos arasında kalmış bir yerleşim olan Göcek’in eski çağlarda ismi Daydala’dır. Yaklaşık 1600 yıl boyunca bu topraklarda yaşayan Likyalılar Daydala haricinde Tlos, Pınara, Sidyma, Leton, Xsanthos ve Patara isminde daha birçok kent kurmuşlardır. Bölge coğrafyasının olduka dağlık olmasından ötürü eski zamanlarda yerleşimin çok da fazla olmadığı görülür. Bazı kaynaklara göre Antik dönemlerdeki nüfus yaklaşık 200.000 kişidir. Göcek’de ana yerleşim alanları belirlenemediği için detaylı bir kazı çalışmasına başlanamamıştır fakat koylarda rastlanan kaya mezarları ve anıt mezarlar bölgenin tarihi açısından bazı ipuçları vermektedir. Kapıdaş yarımdasında bulunan Krya, Lisai ve İydai antik kentleri de geçmiş ile ilgili bazı önemli bilgiler içermektedir.

Clickbus.com.tr üzerinden İstanbul Göcek otobüs bileti alırken en ucuz firmalar listelenir ve bu şekilde İstanbul Göcek otobüs bileti alımınızı yapabilirsiniz.

Göcek’de Görmeniz Gereken Yerler

Göcek’de görmeniz ve gezmeniz gereken çok sayıda yer vardır. Göcek Toros Dağları’nın Akdeniz’de bittiği noktada bulunduğu için etrafında muhteşem güzellikte birçok ada ve koy vardır. Özellikle yat sahipleri ve mavi tur yapanlar her yaz buralara demir atarak bu güzelliğin tadını çıkarırlar. Bu güzel tatil kasabasına beş dakika mesafede bulunun Göcek Marina hem yatçılar hem de burayı gezmek isteyenler için görülmesi gereken bir yerdir. Bu marinanın kendine has plajı ve restoranları bulunmaktadır. Size tavsiyemiz mavi tur yapan teknelerden birini kiralayıp çevre koyları gezmenizdir. Özellikle 12 Adalar turu buraya gelmişken mutlaka yapmanız gereken bir aktivitedir. Göcek’ten hareket eden tekneler adaları tek tek gezer, harika koylarda dururlar. Sizler de buralar bulunan mavi ve turkuaz renkli sularda yüzebilir, çam ormanlarının kokusunu içinize çekebilir ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Göcek’in en güzel koylarından biri olan Bedri Rahmi Koyu ise tamamiyle cennetten bir parçadır. Bedri Rahmi buraya gelip büyük bir kayanın üzerine balık resmi çizmiştir. Koyun ismi de buradan gelmektedir. Bu koyda bulunan küçük iskelede güneşin tadını çıkarabilir, restoranlarda güzel vakit geçirebilirsiniz.

Gezebileceğiniz diğer bir koy ise Günlüklü Koyu’dur. Buranın plajında bulunan ince kumu çoğu yerde bulamayabilirsiniz bu yüzden tadını çıkarmaya bakın. Sahili 500 metre uzunluğundadır ve denizi yaklaşık 10 metreye kadar sığdır. Bu yüzden yeni yüzme öğrenen için de ideal bir nokta olarak karşımıza çıkar.

Göcek’e Nasıl Gidilir?

Göcek’e yolculuk ClickBus ile artık çok kolay! Göcek otobüs biletleri ClickBus ile herzaman yanınızda.

Göcek’de mavi tur yapmadan önce oraya giden otobüs firmalarını ve fiyatlarını karşılaştırmak ister misin? Cevabını evet ise sizi ClickBus.com.tr adresine alalım. 80’den fazla firmayı listelediğimiz sitemimizde sizin tek yapmanı gereken gideceğiniz yere Göcek yazıp arama tuşuna basmak. Bundan sonra oraya giden firmalar arasından istediğinizi seçebilir ve yine istediğiniz koltuğu satın alabilirsiniz.

Göcek online otobüs bileti satışında en çok rağbet edilen site olan Clickbus.com.tr’yi tercih ederek Göcek biletinizi ucuza almış olursunuz. www.neredennereye.com/ucak-bileti