6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

Gümülcine otobüs bileti, seferleri ve otobüs firmaları, bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! Gümülcine’ye giden otobüs firmaları biletlerini karşılaştırarak online satın alın!

Yunanistan’ın Türkiye’ye yakın olan Trakya bölgesinde bulunan Gümülcine Rodopi ilinin de merkezi konumundadır. Uzun bir süre Osmanlı İmparatorluğu’nun hakimiyetinde bulunduğu için şehirde halen çok sayıda Türk nüfusu bulunmaktadır. Neredeyse yarısını Türklerin oluşturduğu Gümülcine ülkemize de yakın olduğu için gezmek ve görmek için güzel seçeneklerden biridir.

Otobüs firmalarını inceleyin!

Tarihçe

Gümülcine’nin tarihi milattan önce 5.yüzyıla kadar gitmektedir. Bölge bu tarihlerde Perslerin istilasına uğramıştır. Daha sonra Makedonya Krallığı’na bağlanan bölge bu krallığın Roma İmparatorluğu’na bağlanmasıyla Roma toprağı olmuştur. Roma İmparatorluğu’nun da ikiye ayrılması ile Bizans yani Doğu Roma’nın olan Gümülcine bu dönemde Komarhia adıyla anılmıştır. Bölgenin Osmanlılar tarafından alınışı ise 14.yüzyıla rastlar. Lala Şahin Paşa’yı Rumeli Beylerbeyliğine atayan I.Murat zamanında paşadan İpsala’yı almasını istemiştir. Bunun ardından akıncı birlikleri ilk önce Dimetoka’yı sonra Gümülcine’yi Osmanlı topraklarına katmışlardır. Osmanlı kaynakları Gümülcine‘nin Edirne’den sonra alındığını göstermektedir. Evliya Çelebi, bu şehrin Evrenos Gazi tarafından 1372 senesinde alındığı belirtmektedir. Yine de bu tarih kesin olarak bilinmemektedir. Çünkü bazı kaynaklar Gümülcine’nin 1360’larda alındığını da söylemektedir.

Clickbus.com.tr üzerinden İstanbul Gümülcine otobüs bileti alırken en ucuz firmalar listelenir ve bu şekilde İstanbul Gümülcine otobüs bileti alımınızı yapabilirsiniz.

Gümülcine’de Görmeniz Gereken Yerler

Gümülcine’de görülecek pek çok tarihi ve turistik mekan bulunmaktadır. Bizans ve Osmanlı dönemine ait birçok eserin bulunduğu kentte ilk olarak arkeoloji müzesini gezebilir ardından Halk Müzesi’ne gidebilirsiniz. Şehrin yarısına yakını Türk olduğu için adres sormak için herhangi bir dükkana girmeye çekinmeyin. Mutlaka size cevap verecek ve konuştuğunuz dili anlayacak birileri olacaktır. Şehirde irili ufaklı yirmi adet cami bulunmaktadır. Bunlardan en eskilerinden biri adı üstünde Eski Cami’dir. Fakat bu camiden daha eski bir cami daha vardır şehirde, adı ise Yeni Cami’dir. Bu iki cami isimleri ve yapılış tarihleri bakımından ters olsa da görülmesi gereken yerlerdendir. Eski Camii’nin hemen arkasında ise Osmanlı-Türk mimarisinin ilk örneklerinden olan Gazi Evrenos Bey İmareti vardır. Buradan çıktıktan sonra ise 1885 yılında yapılan Tarihi Saat Kulesi’ni görebilirsiniz. Şehir içinde bulunan ve Bizans imparatoru I. Theodosius tarafından yaptırılan Bizans Kalesi de görülmesi gereken yerlerden biridir.

Bizans Kalesi’nden günümüze bazı kalıntılar çıkarılmıştır. Buradan çıkarılan tarihi eserleri Gümülcine Arkeoloji, Bizans ve Foklor Müzelerinde görebilirsiniz. Gümülcine’de bulunan bazı Türk Mahalleleri ise şunlardır: Harmanlık, Kırmahalle, Mastanlı, Yenimahalle, Yenicemahalle, Çayüstü, Serdarmahalle’dir

Gümülcine’ye Nasıl Gidilir?

ClickBus ile yurtdışına otobüs bileti almak ise artık çok kolay. ClickBus tüm otobüs firmalarını ayağınıza getiriyor.

Gümülcine ziyaretiniz için tek yapmanız gereken ClickBus.com.tr adresine girmektir. Ardından sistemimiz Gümülcine’ye giden tüm otobüs firmalarını listeleyecektir. Bu firmalar arasından istediğinizi seçebilir ve koltuğunuzu alabilirsiniz. Ardından kredi kartı ile ödemenizi 6 aya varan taksit seçenekleri ile değerlendirebilirsiniz.

Gümülcine online otobüs bileti satışında en çok rağbet edilen site olan Clickbus.com.tr’yi tercih ederek Gümülcine biletinizi ucuza almış olursunuz. www.neredennereye.com/ucak-bileti


Gümülcine'ye bağlı otogarlar
Gümülcine Otogarı