6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

GÜMÜŞHANE'ye giden otobüs seferleri

Gümüşhane otobüs bileti, seferleri ve otobüs firmaları, bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! Gümüşhane’ye giden otobüs firmaları biletlerini karşılaştırarak online satın alın!

Adını çevresindeki gümüş madenlerinden alan Gümüşhane, Karadeniz’in tarihi şehirlerinden biridir.  Gümüşhane seyahatinizde Hititlerden kalma tarihi eserleri ziyaret ederken, Karadeniz’in eşsiz doğasının tadını çıkarabilirsiniz.

Otobüs firmalarını inceleyin!

Tarihçe

Yapılan araştırmalar sonucu Gümüşhane tarihinin milattan önceki dönemlere rastladığı gözlemlenmiştir. Hititlerin mesken tuttuğu şehir, Hititlerden sonra Urartulara ev sahipliği yapmıştır. Sonrasında Bizans ve Roma dönemlerinde şehre Arygropolis ismi verilmiştir. Bu isim Yunanca kent ve gümüş anlamlarına gelmektedir. Kentin çevresindeki pek çok gümüş madeni tarih boyunca çeşitli toplumlarca işletilmiştir. Gümüşhane’ye seyahatiniz sırasında tarihi pek çok esere rastlamanız mümkündür.

Gümüşhane’de Görmeniz Gereken Yerler

Gümüşhane’ye ziyaretinizde Keçi Kalesi’ne gitmenizi mutlaka tavsiye ederiz. Ulaşımı biraz zor olan bu kale, görkemli mimarisi ve içerisinde bulunan gizli su yataklarıyla tam bir görsel şölen sunmaktadır.

Ucuz Gümüşhane otobüs bileti satın alırken sitemizi tercih ederek 2 adımda ve kolayca Gümüşhane otobüs bileti fiyatları bilgisini görüntüleyebilirsiniz.

Fatih Sultan Mehmet’in aldığı Torul Kalesi, Gümüşhane’de gezilmesi gereken yerlerden biridir. Tahminen Cenevreliler tarafından yapıldığı düşünülen kale, tarihi mimarisiyle görülmeye değer.

Karadeniz Bölgesi’nde bulunan Gümüşhane bu sebeple doğal kaynaklar açısından çok zengindir. Gümüşhane seyahatiniz sırasında Kazıkbeli Yaylasını, Artabel Gölleri Tabiat Parkını ziyaret etmeyi sakın unutmayın.

Kromni Vadisi hem doğal bir güzellik olması hem de içersinde bulundurduğu 2 manastır, 33 şapel ve 34 kiliseyle Gümüşhane ziyaretinizde size tarihte bir yolculuk yaptırabilir, harika anlar geçirmenize neden olabilir.

Gümüşhane’ye Nasıl Gidilir?

Karadeniz Bölgesi’nde bulanan Gümüşhane’ye seyahat ise artık çok kolay! Hemen ClickBus.com.tr’ye gelin ve Gümüşhane seferlerini sorgulayın. Lüks Gümüşhane Turizm ve daha birçok firma arasından tercihinizi yapın, en uygun fiyatlarla otobüs biletinizi alın. www.neredennereye.com/ucak-bileti


GÜMÜŞHANE'ye giden otobüs firmaları
Adıyaman Gülaras
Aksu Turizm
Has Bingol
Kanberoğlu Turizm
Lüks Gümüşhane
Metro Turizm
Özlem Cizre Nuh
Ulusoy Turizm
Vangölü Turizm
GÜMÜŞHANE'ye bağlı otogarlar
Gümüşhane Otogarı
Kürtün Otogarı
Özkürtün Otogarı
Torul Otogarı
GÜMÜŞHANE'ye bağlı diğer otobüs seferleri