6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

HAKKARI'ya giden otobüs seferleri

Diğer HAKKARI seferleri için arama kutucuğunda nereden nereye gideceğinizi ve seyahat tarihinizi girip Bilet Ara tuşuna basmanız yeterlidir.

Hakkari otobüs bileti, seferleri ve otobüs firmaları, bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! Hakkari’ye giden otobüs firmaları biletlerini karşılaştırarak online satın alın!

Türkiye’nin en güneydoğusunda bulunan ili olan Hakkari, konumu sebebiyle tarih boyunca birçok topluma ev sahipliği yapmıştır. Persler, Selçuklular, Moğollar ve daha birçok uygarlığa ait eserleri bünyesinde bulunduran Hakkari, Unesco tarafından dünya mirası içerisine alınmıştır.

Otobüs firmalarını inceleyin!

GENEL DURUM:

Denizden yüksekliği 1700 metre olan Hakkari’de kış çok uzun ve şiddetli soğukla birlikte sürer. Kar yaz başında ancak erir. Temmuz ve ağustosta görülen yaz içinde 30-35 derece sıcaklık normal sayılır.

YAĞMUR:

Temmuz ve Ağustos ayları tamamen kurak geçer. İlkbahar ve kış çok yağmurludur.

RÜZGAR:

Kuzey rüzgarları kışın hakimdir.

HAVA DURUMU:

Yılın 80-90 günü tam güneşli 130 140 günü parçalı bulutlu 120-130 günü yağışlı geçer.

Tarihçe

Mezopotamya, Anadolu ve İran üçgeninde bulunan Hakkari birçok topluma iskan sağlamıştır. Türkiye Cumhuriyeti topraklarına alındıktan sonra bir süre Van’ın bir ilçesi olarak kabul edilen Hakkari, 1936 yılında il olmuştur. Hakkari’nin plaka numarası 30’dur.

Hakkari’de Görmeniz Gereken Yerler

Unesco’nun da dünya mirası içerisine aldığı Hakkari’de birçok tarihi eser mevcuttur. Meydan Medresesi, Taş Köprü, Kelat Sarayı, Hakkari seyahatinizde uğramanız gereken tarihi miraslardan sadece birkaçı.

Zap Suyu, Buzul Dağı, Bercelan Yaylası yörenin başlıca doğal güzelliklerini oluşturmaktadır. Zap Suyu çevresinde harika fotoğraflar çekebilir, Bercelan Yaylası’nda temiz ve serin havanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Ters lalesiyle ünlenen Hakkari’de bu çiçeğin en çok yetiştirildiği bölge Şemdinli olduğu için, ters laleye Şemdinli Lalesi de denmektedir.

Hakkari’ye Nasıl Gidilir?

Hakkari’ye otobüs bileti satın almak için Clickbus.com.tr’ye tıklayın ve seferleri sorgulayın. İstediğiniz otobüs firmasını seçin ve en uygun fiyatlarla otobüs biletinizi satın alın. www.neredennereye.com/ucak-bileti


HAKKARI'ya giden otobüs firmaları
Star Hakkari Turizm
HAKKARI'ya bağlı otogarlar
Hakkari Otogarı