6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Hatay Antalya Otobüs Bileti

Hatay Antalya otobüs bileti, seferleri, en ucuz bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! En kaliteli Hatay Antalya otobüs firmaları ile ucuz bilet satın alın!

Şarampol Caddesi yakınında, şehir garajının karşısında Murat Paşa Camisi bulunmaktadır. Kuyucu Murat Paşa tarafından yaptırılan (1570) caminin son cemaat yeri üç kubbelidir. Kubbesi ongen alçak bir kasnak üzerine oturur. Kubbeyle duvarların birleştiği bölüm kalem işi nakışlarla, süslü yazılarla çepeçevre donatılmış durumdadır. İki şerefeli minaresi vardır. Caminin, mihrabının iki tarafındaki iki pencerenin yanlan İznik çinileriyle döşelidir. Mermer minberi ise özgün işlemelidir.

Kalekapısı semtindeki Mehmet Paşa Camisi, Yivli Minare Camisinin doğusunda yer alır. Karaman Beylerbeyi Tekeli Mehmet Paşa tarafından yaptırıldı. Yazıtı olmadığından yapım tarihi kesin olarak bilinmemektedir. Duvarları küfeki taşından örülmüş olan yapı, 25x25 m boyutlarındadır. Son cemaat yeri görünümündeki üç kubbe ile örtülmüş mekan, caminin içine alınmıştır. Taştan yapılmış tek şerefeli minaresi vardır. Üç kapısı bulunan caminin son cemaat yerindeki iki pencerenin alınlığı çiniyle bezelidir. 1866 ve 1926'da olmak üzere iki kez onarımdan geçirildi.

Müsellim Camisi, Kışla Mahallesinde. Belediye Binası'nın karşısındadır. Yazıtında. 1796'da Hacı Mehmet Ağa tarafından yaptırıldığı belirtilmektedir. Kubbeyle örtülü caminin asıl alanı 12 x 12 m boyutundadır. Ahşap çatılı son cemaat yeri ile 15x12 m'lik boyuta ulaşan cami sağlam durumdadır. Caminin dış pencerelerinin alınlıkları ile içte kubbe kasnağına kadar olan bölümleri mavi-beyaz Kütahya çinileriyle kaplıdır. Mihrapta da dikdörtgen biçiminde yeşil sırlı çiniler vardır.

Şeyh Sinan'ca yaptırılmış olan Şeyh Sinan Camisi aynı adlı mahallede bulunmaktadır. 17.yy'da yapılan cami, moloz taştandır. Tavanı ahşap olan caminin karşısında, Şeyh Sinan'ın mezarının bulunduğu kare planlı türbesi vardır.

Selçuklu Mahallesi'nde, 1249'da Ahi Yusuf adına yapılmış Ahi Yusuf Mescidi yer alır. Kesme taştan yapılmış olan mescit, kare planlı ve kubbelidir. Süssüz bir mihrabı olan mescidin yanında Ahi Yusuf'un türbesi vardır.

HATAY - ANTALYA otobüs biletleri, ortalama 89 TL'ye satılmaktadır. Bu hatta ortalama 6 firma, günde 10 sefer yapmaktadır.

HATAY - ANTALYA arası yaklaşık olarak 832 km olup ortalama yolculuk 9 saat 43 dakika sürmektedir.

Hatay - Antalya seyahatiniz için harita bilgileri, Hatay için 36.2 kuzey enlemi, 36.16667 doğu boylamı ve Antalya için 36.88414 kuzey enlemi, 30.70563 doğu boylamı olarak belirlenmiştir.

Hatay - Antalya seferi için kalkış noktaları ise Hatay için Dörtyol, Erzin, İskenderun, Kırıkhan, Kumlu, Payas, Reyhanlı, Akbez ve Antalya için Alanya, Belek, Fethiye, Finike, Gazipaşa, Kalkan, Kaş, Kemer, Kumluca, Manavgat, Serik, Akseki, Çolaklı, Mahmutlar, Side, cevizli, Gümüşyaka, Sidekavşağı noktalarıdır.

HATAY - ANTALYA haritası

En uygun fiyatlarla HATAY - ANTALYA otobüs biletleri ClickBus.com.tr'de! Tek yapmanız gereken arama kutusunda nereden nereye kısmını doldurmak ve HATAY - ANTALYA seferlerini aramak. Kredi kartı veya banka kartıyla HATAY - ANTALYA seferiniz için biletinizi ClickBus.com.tr'den online satın alabilirsiniz.